Jump to content

sword art online izleyenleri buraya alabilirmiyim..

gereksiz

Önerilen İletiler

• 2 ay sonra...
  • Yanıtlar 132
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

aynen ama o asuna ile evleneceğini söyliyen adama öyle böyle değil çok pis gıcık oldum :D

kirito il girdiğinde baktı ya çıkıç butonu var burda ölürsen gerçek hayatta ölmüyosun bu oyun şimdilik sadece oyunmuş gibi görünüyor :D

Benim çok hoşuma gitti ya Kirito'nun çok kral olması.SAO'daki zamanından daha güçlü gibi.Çünkü SAO'da milletin işi gücü yok kasıyordu burda yine ezik kalmışlar.

Posted Images

Yapılan bir çok yoruma katılıyorum. Yani şöyle diyelim. Kurgu ve karakter yapısının işlenişi, izleyiciyi etkiliyordu. İkinci bölümde biraz hızlı gidip ilk kat canavarını hemen yok etmeleri, ana karakterin yalnız kalması kurgunun ilerleyişi için gerekli olarak kabul edilebilirdi. Beta oyuncularının bir bir ortaya çıkması, bunların diğerleri tarafından sevilmemesi ve toplumdan dışlanmaları ile birlikte gelen yalnızlık hissi. Bunları yansıtıyorlardı.  Fakat devamında gelen bölümler olaya ne kadar hazırlıksız girdiklerini gösteriyordu. Daha 14. bölümde 74. katı geçtiler. Oyunda iki sene ilerlemiş olmasına rağmen, yeteri kadar bir aksiyon izleyememiştik. Ki animenin her yeni bölümünde izleyici "aksiyon" diye haykırırken. Animenin ilk başta verdiği yüksek aksiyon hissiyatı devamında yetersiz kaldı. Gerçekten senaryoyu ellerine aldıklarında ne düşündüler merak ediyorum. Koca bir sezon boyunca kaç kat canavarı öldürüldü? Biz bunlardan kaçını gördük. Yada arazide exp kasmak için kaç defa canavar keserken görüldü? Hiç mi item düşürmek istemedi bu adam? Ne bileyim düşürdüğü itemleri pazarda satarken pazarlık ederken de görebilirdik. Nadir itemleri bulmak için, özel yaratıkları arıyor olsa ve bunun için simsarlarla görüşse olmaz mıydı? Bal gibi de olurdu ve seyirciyi daha çok mest ederdi. Bu animeyi yaparken sadece, bakın sadece bilgisayarda oyun oynayan birine sorsalar, emin olun çok ama çok daha fazla aksiyon görürdük.. Katil lonca ile koca sezonda 3 kere karşılaşıldı. Bir çok oyuncunun ölümüne sebep olan bu loncaya neredeyse hiç değinilmedi. Ki ikinci sezonda bu konuya, ilk sezonda olduğundan çok daha fazla değindiler. :))) eksikliklerin bini bir para. 

Daha söylenecek bir kaç şey var. Ancak yorumu okuyanları sıkmak istemiyorum. :)) Ve sıradaki konu aşk. Olmazsa olmazımız.  Ancak neredeyse her karşılaştığı kadının kendisine aşık olması gerekiyor muydu? İki yıl geçmiş oyunda. Oyuncu sayısında ciddi bir azalma var. İlla ki birileri ile müttefik olacak. Birilerini sevmesi, sevilmesi normal, ama olayı abarttıklarını düşünüyorum. Evet Uzun bir yalnızlık süreci. Daha önce bir loncayı kaybettiği için kendini suçlaması, Asuna'nın onu bu duygusal çöküşten çıkartmak için harcadığı çaba. Bunlar kabul edilebilir. Ve hatta tat katıyor da diyebiliriz. Peki Krito bunca zaman yalnız kaldı da, hiç mi içinde tuhaf bir değişim olmadı. Yani psikolojik olarak dejenere olmadı. Örneğin, (Drizzt Do'urden okuyanlar demek istediğimi anlayacaktır. ) Krito o kadar uzun süre yalnız kalır ve toplumdan öylesine dışlanır ki, içinde bir şeyler değişir. Daha vahşi bir karaktere bürünemez miydi? Sürekli kendine meydan okuyanlar, onu öldürmek isteyenler yada tek takıldığı için katil lonca Gülen Tabut üyelerinin hiç mi dikkatini çekmedi. Ani öfke patlamaları, şehrin içine girdiğinde bile kılıcını elinden bırakamıyor oluşu.. Bunun olabilitesi oldukça yüksekti. Hiç değinmediler. Öyle dümdüz geldi geçti anime. en az 2 sezon devam edebilecekleri bir kurguya o kadar hazırlıksız daldılar ki, aşırı hızlı geldi ve geçti. 

Bu söylediklerim animeyi sevmediğim anlamına gelmez. İlk sezonu ezberleyecek kadar çok izledikten sonra bu yorumlar kendiliğinden ortaya çıkıyor. :)) Umuyorum ki, sizlerde benimle aynı fikirdesinizdir.   :))))

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sitede neden "Harem" tagı almamış... bu konuda beni hâlâ düşündüren bir anime .-.
Alicization (Tamamı değil) ve Alfheim Online kısımları zorlama geliyor.. ama güzel seri.

(kitlesi, Tokyo Ghoul kitlesiyle neredeyse aynı gerçi.. ama yapacak bir şey yok ^-^)

ve çoğunluk neden 2. sezonu kötülüyor anlayamadım doğrusu. (.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

Sword Art Online'ın 1.sezonunun ilk yarısı ve Alicization güzel sayılabilir ama geri kalan kısımlar aşırı derecede bayıyor.Aslında 1.sezonun ilk yarısında direk final verseydi veya o kısımlar daha uzatılıp (çok hızlı geçti) final verseydi başarılı bir seri olurdu.Çok zorladılar,uzatmaya çalıştılar ama beceremediler (Aslında Alicization güzeldi ama War of the Underworld ile onu da bozdular).

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

UlfricHanim, 3 saat önce tarihinde yazdı:

Sword Art Online'ın 1.sezonunun ilk yarısı ve Alicization güzel sayılabilir ama geri kalan kısımlar aşırı derecede bayıyor.Aslında 1.sezonun ilk yarısında direk final verseydi veya o kısımlar daha uzatılıp (çok hızlı geçti) final verseydi başarılı bir seri olurdu.Çok zorladılar,uzatmaya çalıştılar ama beceremediler (Aslında Alicization güzeldi ama War of the Underworld ile onu da bozdular).

Buna biz seri tutunca suyunu sıkmak diyoruz ama artık yeni seriler ne kadar kötü olursa olsun başını çok beğenip seriye bağlanan, serinin bu halini de seven veya sonunu merak eden bir kitle var (örneğin geri kalan kısmı baysa da sen izlemişsin) bu hali hazırda adamlara para kazandırıyor bir süre daha böyle devam edecektir bence. Ayrıca ne kadar baysa da ilgi çekici noktaları var ve bir şekilde kendini izletiyor.   :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Sword Art Online: Progressive fragmanı yayınlandı ve anime deyil filmiş 2021 orta yada sonlarına doğru çıkacakmış fargmanı izlemek isteyenler alın:

bu arada konusu sao da biz hep kiritonun yani ana karakterin gözünden görmüştük ama şimdi bütün olan olayları hepsini asunanın gözüden görcez bence mük yapım bekliyom ben

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

usesler, 2 saat önce tarihinde yazdı:

Sword Art Online: Progressive fragmanı yayınlandı ve anime deyil filmiş 2021 orta yada sonlarına doğru çıkacakmış fargmanı izlemek isteyenler alın:

bu arada konusu sao da biz hep kiritonun yani ana karakterin gözünden görmüştük ama şimdi bütün olan olayları hepsini asunanın gözüden görcez bence mük yapım bekliyom ben

Çok ilgi çekici bir durummuş bu arada insan beklentiye giriyor umarım beklentilerimizi karşılarlar :) 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

DavosMeister, 18.11.2020 - 13:03 tarihinde yazdı:

Baktılar artık hiçbir şey tutmuyor ilk hikayeyi bide asuna gözünden anlatıcaklar 21 dk oynayan batmanın jokeri efsana olması gibi asunada onların kültüründe okadar efsane diye biliyorum tutarsa ana seri devam eder kasada para yok para

Asuna baya sevilen bir yan karakter ve ayrıca animeyi izlediğimiz sıralar kiritonun hisleri, düşünceleri felan büyük ölçüde farkındaydık ama özellikle ilk sezonun ilk yarısında bu asuna için pekte geçerli bir durum değildi adamlar bunu vereceklerini söylüyor ki ilgi çekici de duruyor (direkt seri değilde film konusu olarak) haliyle izleyici çekecek ve para kazandıracaktır.

Spoiler

Bu tutunca suyunu sıkmaya kalkmasınlar bari :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.