Jump to content

Toprakezgi

Recommended Posts

fcz7w.jpg

Karakter Özellikleri


Kilosu: 64 kg
Boyu: 180 cm
Saç rengi: Siyah
Göz rengi: Grimsi-mavi
Kan grubu: 0
Doğum Tarihi: 31 Ocak
Zampaktou: Senbonzakura (ShiKai: Senbonzakura/BanKai: Senbonzakura Kageyoshi)Kişilerle Bağlantıları

6. Takım’ın Kaptanıdır, Teğmeni Abarai Renji’dir.
Eşi Hisana 6 yıl önce bir hastalık nedeniyle ölmüş.
Kız kardeşi Kuchiki Rukia.
Büyük babası Kuchiki Ginrei, Babası Soujun Kuchiki (öldü), filler bölümlere göre Kouga Kuchiki amcası ancak Byakuya tarafından öldürüldü.

Kuchiki ailesinde Konumu: Kuchiki ailesinin lideri, 28. kuşaktan.


Byakuya Kuchiki (Japonca: Kuchiki Byakuya), Tite Kubo'nun yarattığı Bleach adlı manga ve
animeserisinin kurgusal karakterlerinden biridir. Gotei 13'ten 6. Bölük'ün kaptanıdır. Kaptan yardımcısı Renji Abarai'dir. Byakuya'nın, 4 asil aileden birisi olan Kuchiki'nin şu ana kadarki en güçlü kaptanı olduğu söylenmektedir. Kuchiki Byakuya Soul Societydeki en çok adı duyulmuş kaptandır.
Kidō(şeytani büyü) temelli bir Zanpakutouya sahip olan Byakuya'nın Zanpakutousu'nun adı Senbonzakura'dır(Bin kiraz çiçeği). Salınış komutu scatter(dağıl) şeklindedir.
Kılıcı salındığı zaman bin kiraz çiçeği yaprağına benzer bin adet bıçağa dönüşür. Her yönden yapılan kusursuz çok sayıda bıçak saldırısı, Senbonzakura'nın gerçek gücüdür.
Ban-kai'si on bin adet minik bıçağa dönüşen "Chire Senbonzakura Kagoyoshi" dir. En güçlü tekniği ise ölümcül düşmanlarına karşı yaptığı "Senkei Senbonzakura Kagoyoshi" olup düşmanlarını ölümcül bir çembere alır bu çemberin içinde bin kılıç vardır.
Byakuya’nın Zampaktousu: Senbonzakura


Senbonzakura, bin kiraz çiçeği görünümünde küçücük bıçaklardır.
Senbonzakura, BanKai halinde “Senbonzakura Kageyoshi” yani on milyon tane kiraz çiçeği görünümünde küçücük bıçaktır. Hem ShiKai hem de BanKai halinde salınış komutu “Dağıl/Chire/Scatter”dır. Rakibe, kusursuz bir şekilde mümkün olan her yönden saldırır. Bu sebeple gerçekten çok ölümcüldür.

ShiKai halinde Senbonzakura dağıldıktan sonra Byakuya kabzayı elinde tutmaya devam eder, Senbonzakura’yı bu kabzayla kontrol eder.senbonzakura57.gif
BanKai / Senbonzakura Kageyoshi


Bu halinde Byakuya’nın üç numarası vardır. Birincisi BanKai’sini olduğu gibi kullanır. Ki oldukça da iyi kontrol eder. BanKai kontrol etmek çetin iştir. Bu haliyle on milyon bıçak kusursuz saldırılar yapar ki savuşturması oldukça zordur. Ichigo mucizevi bir şekilde bunu tek eliyle savuşturmayı başarmıştır, büyük ihtimalle izleyenleri de çok şaşırmıştır.

byakuyabankai.gifSenKei / Ölüm Çemberi:


Byakuya bunu yalnızca kendi eliyle öldürmeye yemin ettiği kişilere karşı kullanır. Şimdiye dek Ichigo ve Kouga üzerinde kullanmıştır. Söylediğine göre bir kişi üzerinde de kullanmıştır, ancak kim olduğu bilinmez. Tahminen babasını, annesini öldüren bir kişi varsa onun üzerinde olabilir. Tahminen Kaptanlık Yeterlilik Sınavı’nda kullanmış olabilir, ancak kesin bir kanıt yok. Bu numarada 1000 tane kılıç çember düzeninde üst üste ve yan yana dizilir, hepsi birden saldırmaz ama Byakuya bunları istediği gibi kullanabilir. Kılıçların arasına dağınık bir şekilde Senbonzakura’nın yaprakları dizilmiştir, rakibi yanıltırlar. Böylece ölüm gücü üst düzeye çıkar. Üstelik rakibin hızı burada sürekli olarak düşer.

190pxsenkei.pngGouKei / Boğaz Sahnesi, Bin Kiraz Çiçeğinin Coşkuyla Açışı


Bu numarasında Senbonzakura Kageyoshi küresel bir şekilde düşmanın her tarafını kaplar. Ve akla gelebilecek her yönden kusursuzca düşmana saldırılır, böyle bir saldırının savuşturulması imkansız denecek kadar zordur, ancak kalkan taktikleriyle bir miktar engellenebilir. Bu saldırı öyle güçlüdür ki bir kuleyi paramparça etmiştir.

gokeisenbonzakurakageyo.gif
ShuKei Hakuteiken / Son Şekil Hakuteiken:

Bu şekilde Byakuya’nın bembeyaz kanatları belirir, reiatsusu artar. Kanatların ucunda ejderha ağızlarına benzer figürler vardır. Atağı hakkında çok bilgi yoktur. Tahminen uçabilir, ne de olsa kanat bu işe yarar.

190pxbyakuyakuchikishc5.png
Savaş Stili Hakkında

Zampaktou kontrolü mükemmeldir, BanKai’sini çok iyi kontrol eder ki bu çok zor bir iştir.
Kidou kullanmada çok iyi ve kontrollüdür, kılıcını bıraktığı durumlarda çaresiz kalmaz.
Ayrıca Shunposu oldukça hızlıdır, Soi Fong, Yoruichi gibi kişilerden sonra Byakuya da hız konusunda ilk sıralardadır bence. BanKai halinde Ichigo onu geçebilmektedir, çünkü hızı oldukça yükselir.
Yoruichi’den öğrendiği hıza dayalı güzel teknikleri vardır.
Elle, yumruk-tekme vesaire yöntemlerle dövüşmez.Kenseikanları Ve Atkısı Hakkında


Soyluluğunu simgelerler. Bu yüzden Renji’nin üzerine atkısını bırakması çok onur verici bir harekettir.
Aynı zamanda Kuchiki Klanı'nın bir simgesi haline gelmiştir. Byakuya'nın dedesinde de atkı ve kenseikanlar vardır.Byakuya’nın İsmi Hakkında


“Byaku” birçok yerde beyaz anlamında kullanılmaktadır. Bu sebeple isminin beyaz bir şeyden bahsettiği anlamı çıkabilir. Beyaz ışık, umut, yıldırım, çiçek, aslında 4. numaralı yok etme sanatı Byakurai, yani Beyaz yıldırım ile söyleniş tarzlarının bu kadar benzemesi bizi düşündürebilir ancak yıldırım veya şimşek olmasına imkan yoktur. Byakurai: Yani beyaz yıldırım. Byaku beyaz ve rai, raitoningu yani yıldırımın kelime içinde kullanılmış hali, öyle yazılmış.
Byakuya, tek başına beyaz anlamına da gelir. Beyaz olan her şeyi simgelediği de söylenir.
İsminin diğer bir anlamı da Beyaz Orkide'dir, en sık rastlanılan ve bilinen şekli de budur. Ayrıca, beyaz ay/ay ışığı anlamına geldiği de söylenir.
Bilgi alıntıdır. Ancak ben birkaç yerde düzenleme yaptım. Düzenleme yapılacak bir yer varsa üyelerimizin önerilerine açığım. Resim sınırından dolayı yeteri kadar resim ekleyemedim. Başka bir iletide paylaşacağım.Kurucu

toprakezgiÜyelerimiz


yanki_99
darkreaper07
Kerem
Songena2
kzsill
TSunadeHime
Haruka
Heiwa
direncefe
Gökberk Çapar
Baryshx

Hitsugaya
EndEverAfter
forumazıplayanpire

narubleach4ever
SiyahBeyaz

Namikaze Naruto 32

Usui-Chan :3
LawLieT

Edited by Ilithyia
Link to post
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Karakter Özellikleri Kilosu: 64 kg Boyu: 180 cm Saç rengi: Siyah Göz rengi: Grimsi-mavi Kan grubu: 0 Doğum Tarihi: 31 Ocak Zampaktou: Senbonzakura (ShiKai: Senbonzakura/BanKai: Senbonzakura Ka

Add Me :D A:DS:F

Beni de ekle :D çok büyük spoiler yağmuruna tutulup animeyi bitirmiş gibi olduktan sonra izlemeyi bırakmıştım ama şimdi tekrar devam ediyorum. :D Şu anda en sevdiğim kız rukia :D henüz abisini tanımadım ama beni de ekle :D kimin abisi sonuçta. :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.