Jump to content
Türk Anime TV Forum
gereksiz

Birini animeye başlatırken ilk hangi anime izletilmelidir ?

Önerilen İletiler

Naruto, bleach, fairy tail, one piece diyeceğim fakat animeye yeni başlayan birisi için bu saydığım animelerin pek saracağını sanmıyorum, özellikle one piece ve fairy tail çok çocuksu gelebilir onlara . 

Shingeki no kyojin, Tokyo Ghoul, Death Note, Code Geass ve Sao gibi animelerle başlamaları tavsiye olunur  :15:...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun animelerle başlayanların çok daha fazla anime izlediğini okumuştum bir yerde. Yani sayı olarak değilde mesela ben kısayla başladığım için 24 bölüm bile bana çok geliyor ama kuzenin OP ile başladığı için çok çabuk seri bitirebiliyor, kısa geliyor yani. Ne kadar doğrudur bilemem ama sıkılmazsa uzun serilerle başlanılabilir.

Ama bence Fullmetal Alchemist ideal olur başlangıç için. İki sezonuda sırayla izlenir toplamda 120 civarı bölüm izlemiş olur. Bence ideal yani. Konusu bakımından da aynı şekilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

fairy tail olabilir kardeşime ilk lovely complexden başlatmıştım ama sonra amnesia yı izleyince bi daha izlememeye karar verdi sonra ikna edip fairy tail e başlattım şimdi ilk bölümlerini onunla beraber bende izliyorum :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Shool days :p saka saka.. simdi kisiye gore degisir fakat ben mesela her animeyi begenmem. Mantikli bir senaryo icinde samimi kurgulanmis yapis yapis olmayan karakterler ve orjinal birseyler. secmeyi, ayirt etmeyi bilmeli..

Ornegin;

Gerilim: another

Gizem: zetsuen no tempes, another, tasogare otome x amnesia, CCS

Dram: natsume yuujinchou, Ano hana

Romantizm: kamisama hajimemashita, kimini todoke

Aksiyon: D-gray man

Fantastik: kuroshitsuji

Komedi: beelzebub

En azindan izlediklerim ve en sevdiklerim ( kurgusu, senaryosu, islenis tarzi, cizimi, karakter yapisi,mantigi vs ) bunlari oneririm

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş