Jump to content

Japonya'daki Melodili Yollar

Toprakezgi

Önerilen İletiler

Resmi ekleyen

Japonya'da "Melodi Yolu" denen yollar bulunur. Bu yolların yapımında asfaltta belirli notaları oluşturacak tırtıklar bırakılır. Taşıtlar bu yoldan geçerken tekerleklerin yola sürttüğünde bu tırtıklara göre sürtünme sesleri çıkacaktır. Bu sürtünme sesleri nizami olacağı için melodiler halinde duyulacaktır...

Kişisel Not: Geçenlerde Haruka facebookta göstermişti bana bu yolu. Açıkçası foruma koymak aklımın ucundan geçmemişti. :D Japonya haberiyle, forumun Japonya bölümünün biraz boş kaldığını fark ettim ve bunu ekleyeyim dedim. Belki bilmeyenleriniz vardır. Açıklama biraz kısa ama ekleyeceğim videolar biraz daha anlaşılır kılıyor.

Video 1

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

eziklik değil, belediyelerin ahlaksızlığı. Vakumlama yapmaktan şehirleri onarmaya vakit bulamıyorlar ki şerefsizler, böyle güzel projelere imza atabilsinler. Bkz: Yıldıray Arıkan - Adana. Varsa yoksa yolları deşip kaldırım taşlarını yenileyin, sanki eski kaldırımlar deprem oldu da yıkıldı.

Edit: Bi gün var ya, ev sahibi olursam kapı önüne yaptırıcam bunlardan. Gelen misafirin içi açılsın. Sabah evden çıkarken neşem yerime gelsin falan. Stresimi alsın ne biliyim.

hahahaha iyi fikir :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

eziklik değil, belediyelerin ahlaksızlığı. Vakumlama yapmaktan şehirleri onarmaya vakit bulamıyorlar ki şerefsizler, böyle güzel projelere imza atabilsinler. Bkz: Yıldıray Arıkan - Adana. Varsa yoksa yolları deşip kaldırım taşlarını yenileyin, sanki eski kaldırımlar deprem oldu da yıkıldı.

Edit: Bi gün var ya, ev sahibi olursam kapı önüne yaptırıcam bunlardan. Gelen misafirin içi açılsın. Sabah evden çıkarken neşem yerime gelsin falan. Stresimi alsın ne biliyim.

:D :D

Seni gibi yenilikçelere ihtiyacımız var :)

Türkiyede yok çünkü bizim ülkemizde aşılacak öncelikli sorunlar var...

Ayrıca yolun ortasında çiftetelli çalmaya başlarsa kazalar artar bak demedi demeyin... :D ayrıca Edirne havası çalmaya başlarsa zincirleme kazalar olur mahlum oynak şarkılar bunlar adam bırakır direksiyonu oynamaya başlar hop hop güm :D :D Yani tarzım olmasada Edirne ve Erzurumluk var kanımda bazen hakim olamıyorum oynayasım geliyor yakışmıyor benim gibi Rockçı adama ama kanda var elimde olan birşey değil :D

Son bir ekleme:Ayrıca herkesin müzik yolu farklı arkadaş...yani ayrı ayrı yollar yapılması gerekir...insanın kafasıda karışır...Bu gün rock yolundanmı gitsem yok yok metal iyi Hüseyin sen nerden gidecen abi ben Türk sanat müziğinden gidecektim ya ama bu yeni açılan Beethoven senfonisi yoluda iyi kararsız kaldım :D

Tabi işin espirisi bunlar...

İyimiş güzelmiş...paylaşım için sağol...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ayrıca yolun ortasında çiftetelli çalmaya başlarsa kazalar artar bak demedi demeyin... :D ayrıca Edirne havası çalmaya başlarsa zincirleme kazalar olur mahlum oynak şarkılar bunlar adam bırakır direksiyonu oynamaya başlar hop hop güm :D :D Yani tarzım olmasada kanımda Edirne ve Erzurumluk var kanımda bazen hakim olamıyorum oynayasım geliyor yakışmıyor benim gibi Rockçı adama ama kanda var elimde olan birşey değil :D

Son bir ekleme:Ayrıca herkesin müzik yolu farklı arkadaş...yani ayrı ayrı yollar yapılması gerekir...insanın kafasıda karışır...Bu gün rock yolundanmı gitsem yok yok metal iyi Hüseyin sen nerden gidecen abi ben Türk sanat müziğinden gidecektim ya ama bu yeni açılan Beethoven senfonisi yoluda iyi kararsız kaldım :D

:D epey güldüm. :D farklı bi yaklaşım..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ayrıca yolun ortasında çiftetelli çalmaya başlarsa kazalar artar bak demedi demeyin... :D ayrıca Edirne havası çalmaya başlarsa zincirleme kazalar olur mahlum oynak şarkılar bunlar adam bırakır direksiyonu oynamaya başlar hop hop güm :D :D Yani tarzım olmasada kanımda Edirne ve Erzurumluk var kanımda bazen hakim olamıyorum oynayasım geliyor yakışmıyor benim gibi Rockçı adama ama kanda var elimde olan birşey değil :D

Eğlendim ya. :D Sen de güldürdüğün için sağol. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.