Jump to content

Hatsune Miku Kimdir ? Ne ayaktır?

Hokage_Minato

Önerilen İletiler

Baştan aşağı alıntıdır.

hatsune-1.png?w=195&h=300
Hatsune Miku, Vocaloid2 adlı program ile yaratılmış sanal bir sanatçıdır. 31 Ağustos 2007 tarihinde loituma girl parodisi olarak yaratılmıştır. Hani şu pırasa sallayıp şarkı söyleyen kız yok mu. Ona parodi amaçlı işte. Hatta Miku pırasayla o kadar özleşmişki konserlerinde seyirciler ışıklı pırasa sallamaktadırlar. Pırasalı hentaileri bile var lan.
Öhöm! Neyse loituma parodisi çok beğenilince Hatsune’nin yaratıcısı Maker Hikōshiki Hatsune Mix adında bir manga çizmiştir. Daha sonralarında Hatsune Miku’nun cosplayları ve kendisi bazı animeler de geçmiştir (Lucky Star, Sayanora Zetsubou-Sensei vs) Ardından Black Rock Shooter animesinin openinginde Hatsune Miku bir sanatçıyla düet yapıyor.
Bu arada çok önemli bir not yazayım hani “Hatsune Miku’da yetenek yok abi asıl yetenek onu seslendiren de.” diyen dallamalar çıkmasın. Hatsune Miku’nun sesi bilgisayar ortamında hazırlanıyor. Yani insan sesi kullanılmıyor.
Oyunlarda ise ilk olarak Hello Work DS adlı oyunda gözüküyor. Ardından kendi oyunu olan Hatsune Miku: Project DIVA çıkıyor.
İlk canlı konseri Animelo Summer Live’da veriyor. Kendisi artık anime müziklerinin simgesi haline geliyor.
Bir çok vocaloid var fakat hiç birisi Hatsune kadar ünlü değil. Kendisi turneye çıkıyormu bilmiyorum ama birçok konseri bulunmakta. Türkiyeye Gelirse Kesinlikle Giderim. :)
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DTXO7KGHtjI
Yorumlarınızı Alamlım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 48
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Luka-chan dururken miku hiç hoş gelmiyor bana :P

Baştan aşağı alıntıdır.

Evet haklısın o konuda. Bazı şarkıları güzel ama çoğunda sesi rahatsız edebiliyor. Ben çok seviyorum çok sempatik bence yaşı iyi. Daha büyük olsaydı bu kadar tatlı olmazdı . :lol:

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.