Jump to content

Rütbe Derecelendirme

schneizeL

Önerilen İletiler

Bence, hepimiz Türkiye'deki anime anlayışını geliştirmek için savaşıyoruz mantığı ile uploaderlara asker(çünkü savaşta aktif görev alıyor) ve yorumculara istihbarat ajanı(Çünkü iyi animelerin bulunması konusunda hayati önem taşıyor.) muamelesi yapılabilir.

Upload

0 - 49 > Sivil

51 - 99 > Çaylak

101 - 249 > Onbaşı

251 - 449 > Çavuş

501 - 999 > Teğmen

1001 - 1499 > Yüzbaşı

1501 - 1999 > Binbaşı

2001- 2499 > Albay

2501 - 2999> General

3001 - 9999 > Mareşel

bu forum.donanım sitesinin derecelendirme sistemi ^_^ orjinal olmalı rütbeleme, ben hala aşağıdakilerde ısrarcıyım :D

Baka = 0 - 10

Chan = 11 - 50

San = 51- 100

Sensei = 101 - 200

Senpai = 201 - 300

Sama = 301 - 500

Samurai = 501 - 1000

Sencho = 1001 - 2000 (kaptan demek)

Taisho = 2001 - 3000 (General, komutan demek)

Shogun = 3001 - 5000 (Baş Kumandan, General ve Amirallerin Başı anlamına gelir)

Otaku = 5001 + ~ (Sonsuz)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • Yanıtlar 133
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Türk Anime TV Rütbe sistemi nasıl olmalı bu konu altında biraz fikir alışverişi yapalım en uygun gördüğümüz rütbe sistemini siteye ekleyelim. Şu an ki mevcut rütbe sistemi şu şekilde; 0 - 49 > No

sensei iyiymiş çok beğendim.. saygı ekleri kullanabiliriz.. chan-san-sama-sensei-senpai fln fln.. tabi önüne isim gelmesi lazım örneğin otaku-chan :D

nick ten sonra saygı eki getirmek olmaz bence zor yani.. 0 - 49 > shoshinsha menba (acemi,deneyimsiz) (menba:üye) 51 - 99 > chibi menba 101 - 499 > 501 - 999 > otaku-chan 1001 - 1999 &

Şöyle bişey olsa... Soyluluk ünvanlarını kullanıcı adının başına getirsek??

0-50 Şövalye

51-100 Baron/Barones

101-250 Kont/Kontes

251-500/Marki/Markiz

501-1000/ Dük/Düşes

1001-2500 Arşidük/Arşidüşes

2501-5000 Grandük/Grandüşes

5000- 9999 Kral/Kraliçe

Modlar: Şah/ Şahbanu.

Adminler: İmparator/İmparatoriçe (Ya da başka bişey.)

bkz: yalakalığın bu kadarı.

he işte bendebunu demek istemiştim :F :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

bu 0-49 olan ne? yaptığın yorum sayısı mı?

bir de anime kısmında bir bölüm animeye düzeltme yapmadan 4 kez yorum yapan benden daha yeni bir üye var ama otaku olmuş...

önemli bir mesele değil.. sadece anlamak için soruyorum...

bu 049 veya 0-50 dediğiniz olay nedir?

ileti sayısı arkadaşım :)

rütbelerin iletilerle değerlendirilmesi bence de pek doğru değil

açtığı konu sayısı

beğeni sayısı

paylaşımları

forum kurallarına ne derece uyduğu..

gibi kısaslar da ele alınsa çok daha hoş olur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

benim anlamadığım ileti sayım bölüm sonlarında bölümle ilgili, içeriğe dair özenle yazılmış hatta şimdi bakayım, 110 tane yorumum war. :) hala yeni üye diyor.. :angry:

yıllardır izliyorum.. sadece indirip izlediğim için yorum yapmamıştım daha önce.. ama uzun zamandır yorum da yapıyorum ve bunlar yorumu okuyunca izleyecek olan kişiye az çok ışık tutacak tarzda yorumlar...

bu yorumlarda bazıları gibi

"şimdi izleyeceğim acaba ne olacak", 5 dk. sonra "izliyorum ama hadi bakalım", 10 dakika sonra"ilginç bir animeye benziyor", bölüm sonunda da"hadi bakalım ilk bölümü bitirdim" gibi yorumlar değil.. ama böyle yazan kendini zeki zanneden çok.. :angry:

şimdi insan bunu bir yorum olarak yazabilir.. eleştirmen değilsin ok.. ama bir bölüme sen 3-4 tane, hiçbir anlamı olmayan ,içeriğini toplasan 1 cümlelik anlamı olan hatta olmayan 3-4 tane yorum yazamazsın... düzenle o zaman, üstüste yorumlarını oraya yaz.. çok beğendim eğlenceliydi de, yine bir anlamı olur anlatabiliyor muyum? ben de sayfalarca senin saçma yorumlarını okuyup, vakit kaybetmem :angry:

sonuç olarak;

1- sayfalarca yoruma bakıp, içeriksiz dünya kadar yorum yazan akıllılara paye verilmiş oluyor.. :unsure:

2- öyle olsa bile kardeşim 110 tane yorum yapmışım.. :P ve en azından yukardaki akıllının yorumları gibi yorumlardan da daha içerikli.. hani nerde rütbem :(

işte insan bunları merak ediyor :huh:

herkese iyi seyirler :D

not: bu iletimde acaba kaç tane "yorum" kelimesi yazdım.. üşenmedim saydım.. nottakiyle beraber 16 olmuş ya la...

takmışım demek ki kafaya bu işi hacı.. yoksa ne yazacam yorum yorum diye di mi? (e 18 etti ya la :wacko: )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

benim anlamadığım ileti sayım bölüm sonlarında bölümle ilgili, içeriğe dair özenle yazılmış hatta şimdi bakayım, 110 tane yorumum war. :)/> hala yeni üye diyor.. :angry:/>

yıllardır izliyorum.. sadece indirip izlediğim için yorum yapmamıştım daha önce.. ama uzun zamandır yorum da yapıyorum ve bunlar yorumu okuyunca izleyecek olan kişiye az çok ışık tutacak tarzda yorumlar...

bu yorumlarda bazıları gibi

"şimdi izleyeceğim acaba ne olacak", 5 dk. sonra "izliyorum ama hadi bakalım", 10 dakika sonra"ilginç bir animeye benziyor", bölüm sonunda da"hadi bakalım ilk bölümü bitirdim" gibi yorumlar değil.. ama böyle yazan kendini zeki zanneden çok.. :angry:/>

şimdi insan bunu bir yorum olarak yazabilir.. eleştirmen değilsin ok.. ama bir bölüme sen 3-4 tane, hiçbir anlamı olmayan ,içeriğini toplasan 1 cümlelik anlamı olan hatta olmayan 3-4 tane yorum yazamazsın... düzenle o zaman, üstüste yorumlarını oraya yaz.. çok beğendim eğlenceliydi de, yine bir anlamı olur anlatabiliyor muyum? ben de sayfalarca senin saçma yorumlarını okuyup, vakit kaybetmem :angry:/>

sonuç olarak;

1- sayfalarca yoruma bakıp, içeriksiz dünya kadar yorum yazan akıllılara paye verilmiş oluyor.. :unsure:/>

2- öyle olsa bile kardeşim 110 tane yorum yapmışım.. :P/> ve en azından yukardaki akıllının yorumları gibi yorumlardan da daha içerikli.. hani nerde rütbem :(/>

işte insan bunları merak ediyor :huh:/>

herkese iyi seyirler :D/>

not: bu iletimde acaba kaç tane "yorum" kelimesi yazdım.. üşenmedim saydım.. nottakiyle beraber 16 olmuş ya la...

takmışım demek ki kafaya bu işi hacı.. yoksa ne yazacam yorum yorum diye di mi? (e 18 etti ya la :wacko:/> )

sen galiba turkanime.tv den bahsediyorsun forumla ana site bagimsiz ki.. rutbe forumdaki ileti sayina gore veriliyor .. forumda on bes iletin oldugundan level birsin ama ben turkanime.tv ye de uyeyim ama oraya yorum yapmadigimdan rutbe fln var mi bilmiyorum yanlis anlamis olabilirim seni :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sen galiba turkanime.tv den bahsediyorsun forumla ana site bagimsiz ki.. rutbe forumdaki ileti sayina gore veriliyor .. forumda on bes iletin oldugundan level birsin ama ben turkanime.tv ye de uyeyim ama oraya yorum yapmadigimdan rutbe fln var mi bilmiyorum yanlis anlamis olabilirim seni :D

e ama yorum yaparken isminin altında otaku üye yazıyor... o nasıl oluyor? taktım ben taktım bu konuyu :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ya anlıyorum ileti sayısı ile rütbelenmek pek doğru değil ama zaten hayatta %100 doğru ne var ki .. başka türlü yapsan yine haksızlığa uğrayan olacak.. ama 100 e en yakın olması için ileti sayısından ziyade başka şeylere de bakılmalı dedik ztn :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.