Jump to content

Kaç kişi deat noteki kira gibi cesaret gösterebilir ?

NexSuS

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 24
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

İlk önce büyük yazmak pozitif karelosyon değil negatif keralsyondur. O yüzden yazını okumaktan çok bidaha ki yorumlara geçen insanlar çok olmuştur. Yinede az çok senin düşünceni bildiğimden neden kir

Başında o ölüm meleği death note, olanlar mutlu olamaz dediğinde sonradan tuhaflaşacağı belliydi zaten,o yüzden bana göre L haklıydı.Kimin elinde öyle bir şey olsa adaleti düşünür ama sonradan cıvıtır

Sana bir şey söyliyeyim mi? Senin gibi düşünen 100'lerce insan mevcut. Mesela benim çok yakın arkadaşlarımdan biri. Yazdıklarına bakıyorumda aşırı derecede benziyorsunuz. Senin tek yapmaya çalıştığın

İlk önce büyük yazmak pozitif karelosyon değil negatif keralsyondur. O yüzden yazını okumaktan çok bidaha ki yorumlara geçen insanlar çok olmuştur. Yinede az çok senin düşünceni bildiğimden neden kiranın yaptığı yanlış anlatmak istiyorum.

Cengiz han imparatorluğunda tek bir suç bile olmamıştır. Bunun nedeni ağrı cezalarıdır. Hırsızlık yaparsan her 2 kolunda kesilir,tecavüz edersen hadım edilir ve tecavüze uğrarsın. Dedikodu yaparsan dilin koparılırdı.

Böyle yasalar olduğu için kimsenin suç işlemeye gönlü olmuyordu tabi peki sonuç. Huzursuz bir toplum.

Adaleti sağlamak huzuru sağlamaz. Ying yang felsefesini anlatayım ilk önce;

Resmi ekleyen

Dünya budur,ve bu denge bozulursa doğa kendini dengelemeye gidecektir. Bunun tarihte bir sürü örnek vardır. O yüzden gereksiz olarak görülen tarih ve felsefe dersleri aslında diğer derslerden binlerce kat daha önemlidir.

Bu tür felsefeleri çoğu yerde görebliriz. Batman ile joker gibi;

Resmi ekleyen

Jokerin sözü;

Senle biz birbirimizi var ediyoruz. Birimiz olmaz ise diğerimizin var olmasının anlamı olmaz. Yani reis burada demiş ki;

Kötülük olmazsa iyilik olmaz,iyilik olmazsa kötülük olmaz. Yani kötülüğün yokuluğu iyiliğin varlığını anlamsız kılar. Aynı şekilde tam tersi.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sana birşey diyimmi yinyang bozulursa ne olur bana söylermisin bunun üstüne çok düşündüm ve birşey bulamadım ama insanlara korku salarsan ne olur öldürmemeye baslarlar bunun tek yolu bu insanlar korkar ve suclar azalır baska yol yok hem zaten kanunlara uyma sebebimiz hapisanaye gitmemek için değilmi ? buda korku değilmi ? insanlar hapishaneye gitmeyeceğini bilse bak bakalım senin dediğin gibi yin yangmı var yinyang dediğin tamamen sacma insanlar asırlardır birbribini öldürüyor ve devamda ediyor insanların içinde doğduklarından beri aç gözlülük öldürme içgüdüsü hayatta kalmak için herşeyi yapma içgüdüsü var bunlar kanunlarala bastırmaya çalışılıyor :=)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben olsam cesaret ederdim malum bu dünyada sayısızca ölmesi gereken insan var <_< örnek bizim müdür yardımcısı :P

O saçlar kesilecek !!! Resmi ekleyen

Lütfen hocaaaam..Peki.....(içinden:bok keserim) Resmi ekleyen

Konuyu saptırdım ve hortlatmışlar zaten :D ben cesaret ederdim yolda yürürken bile herkeisn ölmesi gerketiğini düşünüyorum -_- bu herkes gereksizler oluyor ama onlar olmasa da polis ne işe yarayacak ? <_< Düzen kurulmuş ancak adaletten iz yok... :ph34r: yani ben öyle düşünüyorum sizin düşünceniz farklı olabilir :lol:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sana birşey diyimmi yinyang bozulursa ne olur bana söylermisin bunun üstüne çok düşündüm ve birşey bulamadım ama insanlara korku salarsan ne olur öldürmemeye baslarlar bunun tek yolu bu insanlar korkar ve suclar azalır baska yol yok hem zaten kanunlara uyma sebebimiz hapisanaye gitmemek için değilmi ? buda korku değilmi ? insanlar hapishaneye gitmeyeceğini bilse bak bakalım senin dediğin gibi yin yangmı var yinyang dediğin tamamen sacma insanlar asırlardır birbribini öldürüyor ve devamda ediyor insanların içinde doğduklarından beri aç gözlülük öldürme içgüdüsü hayatta kalmak için herşeyi yapma içgüdüsü var bunlar kanunlarala bastırmaya çalışılıyor :=)

İşte bu yüzden çocuksun hacı,sana bunu anlatım. Düşündüm diyorsun ama anlamamışsın. Senin kafa yapını yaşayıp atlayalı çok oluyor. Tarih oku tavsiyem istediğin örnekler bolca mevcut. Hitler cengiz han bunlar bozduğunda dünyaya yaptıkları etkileri bol bol oku. Denge diye bir şey var. Sürekli birbirini dengelemeye çalışıyor doğa kendini. Death note bile bunu anlatmaya çalıştı. He suç oranı azaldı mı azaldı. Ama insanlar eskisinden daha mutsuzdu. Sen öyle bir şeyden bahsediyorsun ki hacı toplum yüzünden kötü olanlar psikolojisi bozulanlar falan hepsi ölsün diye düşünüyorsun. Ah keşke annen baban fakir olsaydı da hırsızlığa elin gitseydi. O zaman kötü bir şey yapıyorsun bu doğal bir şey. İnsanlığın içinde de ying yang vardır. Kanunlar niçin mi var. Neden mi dinler var. Çok basit insanları toplu halde kontrol etmek için var. Toplum kuraları,görgü kuraları bunları ihlal ettiğinde bir garip hisedersin kendini. Çünkü bilinçaltında düzen oturmuştur. Toplu yaşam da bir düzen vardır bir toplum vardır. Ve o toplumda eğer bütün kötü insanlar gitseydi,iyi diye bir şey olmazdı. Eğer hep gündüz olsaydı,gündüzün değeri kalmazdı. İyilik kötülük ile varolur. Birinin yokluğu diğerinin varlığını yok eder. Bu aslında çok kolay bir şey,ama takıntılı bir yapın var dostum. Gerçekten anlamaya çalışmıyorsun daha doğrusu anlayamıyorsun çünkü içine kapanık birisin. Dışarı çık ve gözlemle,daha 15 yaşındayım her şeyi biliyorum kafasından vaz geç. O kafa bende de vardı. Ergenliğin bir versiyonu özel değilsin.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bende bir sıra ying yang'a baya kafayı takmıştım daha sonra bir yerde bir yazı okudum. Eğer yingyang bozulursa kaos oluşur ve kıyamet gelir inanışı mevcut. Yani dengenin bozulmaması dünyanın varoluşunu açıklar.

Şimdi gelelim kendi görüşlerime. Senin düşündüğün şey sence de fazla ütopyik bir düşünce değil mi? Sonuçta bu dünyada 1 kişi yaşamıyor. 7 milyar insan mevcut ve de hepsinin kendine özgü has düşünceleri olduğunu düşün. Bu dünyayı tamamen temizlemek bir insana göre imkansız bir şey. İstersen elinde ölüm defteri olsun. Yine de bir işe yaramaz. Yani bütün dünyayı temizlemenin bir yolu olduğunu veya olacağını düşünmüyorum. Eninde sonunda o düzeni de bozucak biri çıkacaktır.

Kanunlar mevzusuna gelince. Bence bu konu hakkında çok basit düşünüyorsun. Kanunlar hapse girmemek için değil toplum halinde huzurlu bir şekilde yaşamak için vardır. İnsanlar içgüdülerini kanunlarla değil kendi iradeleri ile bastırabilirler ancak. Bunu başaramayanların da durumu belli zaten.

Özetle şu anki düşünceme göre yingyang sembolü dünyanın özetini barındırıyor.Fakat yingyang felsefesinin derinlerine inince aklıma yatmayan bir kaç şey bulunduğu için körü körüne bağlı olduğum bir inanç olduğunu söyleyemem.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Annemle babam ayrıydı annem fakirdi bu yüzden ac olmanın nasıl birşey olduğunu biliyorum ama ben kimseden calmadım kimseden borc istemedim sonradan babamın yanında kalmaya basladım babam zengin olmaya basladı hikayem bu fakirlik sadece bahane

Hacı,öyle bir fakirlikten bahsetmiyorum. Yatıcak evin olmamasından,ya da açlıktan ölmekten bahsediyorum. Sefilleri de oku bir ara.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.