Jump to content

Kaç kişi deat noteki kira gibi cesaret gösterebilir ?

NexSuS

Önerilen İletiler

Kaç kişi kira gibi dünyadaki tek kötü olarak barışı sağlmaya cesaret edebilir biliyorum gerçek değil ama size sunu söylemek istiyorum deat notenin ana fikrini çünkü bazıları deat notedeki kira karekterine karşı cıkıyor bende size ana fikri söyleip anımedeki fedekarlıkları söylemek istedim siz karşı cıkanlar söyle söylüyor doğru yolda ama yanlış yöntem yapıyor kiranın yargılam yetkisi yokmus öyle diyorsanız size sunu söyleyim ozaman kim yargılayacak ? rüşvet yiyen mahkemelermi ? yoksa rüşvet yemediği halde hapisten cıkıp gene öldüren kişilermi hapise suclaları atsalar ne olca ? gene çıkıp öldürmeyecekmi tamam bazıları akıllanıyor ama akıllanmayanlar ? gene aynı şeyi yapmaları için onlar salınıyor kirada bunun farkında olduğu için mahkemelerin adaleti sağlmadığını fark ettiği için sadece korkuyla kötülük olabilceğini tek yol olduğunu anlıyor ve dünyadaki tek kötünün onun olması gereken bir fedekarlık yapıyor yiğit adlı bir arkadaşımız dünayada denge var o bozulamaz diyor denge bozulursa ne olur ? ve farkında değilsiniz ama kiranın yaptığı kaderide değişdiriyor diyelim siz birisini öldürcekseniz kira var diye öldüremiyorsunuz o yüzden cehenneme değil cennete gidiyorsunuz kira olmasa cennete değil cehheneme gitceksiniz (normalde ateistimdir sadece örnek verdim) demek istediğim sey su kira herkeze korku salıyor ama sonradan ölümler duruyor cunku herkez kiradan korktuğu için birbirini öldüremiyorlar kirada suc olmadığı için kişileri öldürmüyor böylelikle herkez doğal oluyor her ne kadar korkuyla olsada bir gerçek bir barış meydana geliyor diyeceklerım bu kadar tamam sonradan deliriyiyor masumları falan öldürüyor ama o kısımları birşey demiyorum sadece ana fikri demek istedim amacı demek istedim sonradan gücten bası donuyor onlar ayrı bir hikayedir :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 24
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

İlk önce büyük yazmak pozitif karelosyon değil negatif keralsyondur. O yüzden yazını okumaktan çok bidaha ki yorumlara geçen insanlar çok olmuştur. Yinede az çok senin düşünceni bildiğimden neden kir

Başında o ölüm meleği death note, olanlar mutlu olamaz dediğinde sonradan tuhaflaşacağı belliydi zaten,o yüzden bana göre L haklıydı.Kimin elinde öyle bir şey olsa adaleti düşünür ama sonradan cıvıtır

Sana bir şey söyliyeyim mi? Senin gibi düşünen 100'lerce insan mevcut. Mesela benim çok yakın arkadaşlarımdan biri. Yazdıklarına bakıyorumda aşırı derecede benziyorsunuz. Senin tek yapmaya çalıştığın

• 3 hafta sonra...

O ana fikir benim kafada vardı zaten "Deaht Note" izlerken o yüzden Kira'yı hiç eleştirmedim tam tersine destekledim sadece finalinde yaptıkları Kira'nın zekasına yakışmadı...

Ben daha öncede buna benzer bir konuya yorum atmıştım...ben defteri kendim kullanmam başkasına kullandırtırım etkim altına aldıktan sonra tabi...polise yakalanmamak için başkasına kullandırmak en iyisi...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Başında o ölüm meleği death note, olanlar mutlu olamaz dediğinde sonradan tuhaflaşacağı belliydi zaten,o yüzden bana göre L haklıydı.Kimin elinde öyle bir şey olsa adaleti düşünür ama sonradan cıvıtır zaten.Dediğin o adaletsiz mahkemelerden farklı olmak istedi,ama sonunda onlardan daha kötü oldu.İnsan bu işe karışınca mutlaka cıvıtıyor.O yüzden bırakın böyle kalsın,bu dünyaada melek gibi bir insan oolmadığı için bu düzeltilemez..
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Korku adaleti sağlamak için vardır diye düşünüyorum...o yüzden vicdansız veya haksızlık yapan insanlara senin hiç Allah korkun yokmu diye sorarlar...korkusu olmayan insan kötü şeyler yapmaktan çekinmez eğer ona korku yaşatırsanız kendini engellemeye daha çok özen gösterecektir...ve her insan ölümden korkar...korkmuyorum diyenlerin çoğu yalan söylemektedir ;) Bu yüzden ki ölüm korkusundan dolayı "Deaht note" animesinde insanlar suç işlemeyi bırakmıştı...ölüm korkusu en güçlü korkudur...

Benim düşüncelerim bu yönde...

Ve bir insan adaleti sağlayabilir...Ve melek gibi insanlar Deaht note yönetemez...kötülere merhamet etmek melek gibi insanların işidir...deaht note sadece kötülerden nefret eden insan yönetebilir ve onları rahatlıkla cezalandırabilir...

Örneğin:Ben :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sanmıyorum,bir insan buna katlanamaz light gibi.Evet korku adalet için gereklidir,ancak insanın nefsi yüzünden böyle bir defter olsaydı insan kendini tanrı gibi görecek ve büyük ihtimalle çıldıracaktı.Nefsi olmayan bir insan olmadığı için,death note tarzı adaletler yanlıştır.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.