Jump to content

Hobbit Beklenmedik Yolculuk

Grkmvc
 Share

Recommended Posts

Tolkien'in, Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin öncül kitabı olarak da görülen Hobbit'ten, üçlemenin yönetmeni Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlanan üç filmlik Hobbit macerasının ilk bölümü olan Hobbit: Beklenmedik Yolculuk/The Hobbit: An Unexpected Journey ile bu sefer Bilbo Baggins'in gençliğine gidiyoruz.

Bilbo huzurlu Hobbit toprakları olan The Shire'da yaşarken bir gün büyücü Gandalf aniden ortaya çıkar ve baş kahramanımız Bilbo kendisini efsanevi savaşçı Thorin tarafından yönetilen 13 cücelik maceracı bir grupta buluverir. Ejder Smaug’dan Erebor’un kayıp Cüce Krallığı’nı geri almak için çıktıkları bu yolculukta çirkin Goblinler, Orklar, öldürücü Warglar, Dev Örümcekler ve Büyücülerle dolu yollardan geçeceklerdir... Film 3D seçeneği ile sinemalarda.

Resmi ekleyen

Alıntıdır : Beyazperde

']Filmi izleyenler film hakkında ki yorumlarını konuya belirtebilirler. Spoiler vermemek şartıyla.

Ya şarkısı dilime dolandı.

Müzikleriyle,konusuyla,konuyu işleyişiyle Yüzüklerin Efendisi'ni aratmıyor.Nitekim bir birine bağlantılı bilgiler de var.Büyük bir Yüzüklerin Efendisi hayranı olarak The Hobbit'in de beklentileri karşıladığını söyleyebilirim.Kitabına bayağı bir ekleme yapılmış ama eklemeler gereksiz olmamış,gayet yerinde ve heyecan vericiydi.Oyunculuklar zaten mükemmel ona bir şey denemez.Kısacası benden tam not.Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.

Güzel bir başlangıç yaptı seriye, 2. ve 3. filmlerinde bol aksiyon görecegiz :) Filmi izlemeyenler için tavsiye ederim, özellikle 3d olarak. Filmdeki bazı detaylar da bu seriden sonra Silmarillion serisinin çekileceğinin habercisi :D

Yer bulamadık arkadaşımla en arkada çiftler koltuğunda izledik :lol: Filme o kadar kaptırdım kendimi o kadar öne attım ki nerdeyse öndeki koltuğa düşecektim :lol: :lol: Gerçekten müthişti ben de müziklere bayıldım zaten Misty Mountains'i söyledikleri zaman insan bir hoş oluyor heyecanlanıyor :lol: Mutlaka gidin izleyin. ^_^

Ben dublajlı izlemek durumunda kaldım. Ve şarkıların Türkçeleri cidden kötüydü. Misty Mountain ı İngilizce dinleyince daha da hoşuma gitti. :P

Yüzüklerin Efendisi'nin dublajı çok iyidi halbuki :huh: Bana göre dünyanın en yerinde ve en iyi dublajıydı, orjinallerine inanılmaz benziyordu ve şarkıların Türkçeleri bile çok güzeldi.Ama The Hobbit'te nasıl dublaj yapılmış bilemiyorum.İlginç. :ph34r: