Jump to content

Sizi Gerçekten Etkileyen, Ağladığınız / Aşırı Duygulandığınız Animeler (Spoiler Vererek Konuya Değinebilirsiniz)

lovedrizzle

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 262
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

tasogare otome x amnesia pokemon ( filmindeki bir sahne sanırım herkes ağlamıştır :)) ) clannad x clannad after story ( nonstop :D ) CCS ( hayatımda farklı bir yeri olan ve beni çok etkilediğiniz d

Niye? Erkekler insan değil mi? Ayrımcılık olmuyor mu bu şimdi? Kadınlar ağlar erkekler ağlamaz? Çok saçma? Ayrımcılık kokusu sezdim mi sinirleniyorum :D

narutonun o sahnesinde bende baya ağlamıştım bi de tokyo ghoul da

Posted Images

code geas r2 nin finali

o sonda luluşun ölmediğini öğrenmek ve o son sahnede giren müzik çok duygulanmıştım :D

Fairy tail den bir sahne

tenroujimada makarovun diğerlerini korumak için ejderhaya karşı gelmesi ve yaptığı konuşmada ağlamaklı olmuştum :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Aşırı duygulandığım ve ağlamaya en yaklaştığım anime hiç şüphesiz "Sakurasou no pet na kanojo"/"Pet Girl of Sakurasou"dur. Öncelikle tavsiyem hemen bir alta eklediğim Sakurasou'nun duygusal sahnelerinde giren beni benden alan o müthiş sountrack'ını açıp öyle okumaya devam edin zira bu animenin müzikleri gerçekten harikadır.

Bu anime öyle bir animedir ki ilk bölümlerde çok eğlenir gülmekten kendinizi alamazsınız, hızla diğer bölümlere geçmek istersiniz sonra olay döngüleri, karakterler arasında oluşan bağlar, diyaloglar öyle bir gelişir ki bir anda içinize kocaman duygular sıkışıverir, yıllar yılı özlemini duyduğunuz o saf duyguları anarsınız ve karakterler bu duyguları o kadar güzel işler ki sadece ağlamamak için kendinizi tutarsınız. Sakurasou etiket olarak "romantik" diye sınıflandırılan bir animedir, harika hikayesi ve karakterlerine karşın objektif olarak bakıldığında aslında "aşk" animede çok zayıf işlenmiştir. En azından benim için Sakurasou'yu bu kadar özel yapan "dram" yönüdür ve dram animede gerçekten derin işlenmiştir. Bazı sahnelerde kendi içimde de çok derindeki duygulara ulaşabildiğini hissetiğim olmuştur.

Şöyle bir baktım şimdiden satırlarca yazmışım ve daha yazmak istediğim bir o kadar şey var. En kısa sürede dilim döndüğünce bir tanıtım yazmaya karar verdim tam şuanda. Şöyle bir inceledim forumda daha önce bu anime hakkında tanıtım yazan olmamış. Anime detayındaki özette bayaa zayıf. Bu anime benim için bir şaheser, duygu dünyama çok şey kattı, en azından onun için bir tanıtım yazmak boynumun borcu olsun  ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Monster

4.40 sonrasında iyi ağlamıştım. Bir de Johan'ın Milosz(? doğru yazmamış olabilirim)'a dedikleri ve annesini bulmaya çalıştığı bölümde bayağı ağlamıştım sanırım, fazla ağır gelmişti.

Psycho-Pass

Ağlamıştım burada.

Akane'ye dedikleri ve ölüm sahnesi etkilemişti oldukça ama o kadar mükemmel, güzeldi ki ölürken, ağlayamadım.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

1-Toradora romantik komedinin başında gelir benim için :) Paylaştığım sahnede çok etkilenmiştim.Birinin senin için çok değerli olduğunu farkedip onu kaybetmekten korkmak :/

2 Numaraya Golden Time animesini koyuyorum. Baştan sona etkilemişti beni. Ana karakter hafızasını kaybeder ve yeni bir kişiliğe bürünür. Hafızasını kaybetmeden önceki sevgilisi  ana karakterin tekrar kendisine aşık olmasını bekler kendisini açıklamaz. Ah be Linda :( Ne üzüldüm senin için.

3- La Corda D'Oro müzikal başyapıt.. Klasik müziğe olan ilgim daha da arttı sayesinde. 

4- Wolf's Rain .. Bu ost sini her dinlediğimde animeyi tekrar yaşıyorum.

5- Full Metal Alchemist  Annelerini tekrar hayata döndürmeye çalışan 2 kardeş .. Hele bi şunu dinleyin animeyi izlemediyseniz ve hatta kelimeleri anlamasanız bile duygulanacaksınız.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Naruto tabiiki çoğunluk gibi en başta :)
Mesela...

Narutoda Minato&Kushiina bölümünü 5 kereizledim 5inde de yıkıldım.

İtachi ve Sasukenin duygusal anları.. Gaaranın babasıyla konuştuktan sonra ağlayışı.. Obito'ya içimizin parçalanışı.. Naruto & Sasuke... Shikamarunun Asumaa diye haykırışı.. Neji.. Shikamaru ve İnonun babaları.. -her ne kadar çok üstünde durulmasa da-

Daha da vardır herhalde zaten çoğumuzunki aynı sanırım yine de yazmak istedim :)

Yenilerden Zankyou no Terror unutulmamalı.

FMA'nın ilk bölümü özellikle.
FMAB'de..

Hughes'ın cenazesinde kızının söyleri ve Mustang..Envy'nin sonuna ağlamamıştım ama üzülmüştüm ve etkilenmiştim.

Lin'in de ağladığı bir sahne vardı güzeldi.
Abi-Kardeş bağları zaten harikaydı.

Elric kardeşlerin yeri ayrıdır.

Steins gate de etkiledi tabiiki ama ne oluyor falan derken anlamaya çalışmaktan duygusal yoğunluğu yaşayamadım açıkçası :D

OP izlemedim ama kardeşimin zorla izlettiği birkaç sahne bile beni etkilemişti yaşım biraz daha genç olsaydı ona da başlamak isterdim.
-Bu da özel notum olsun-

Genelde eğlenceli şeyler izlemeye çalışmıştım ama buradaki yorumları inceleyip onlara da bakacağım sanırım bir ara :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.