Jump to content
Türk Anime TV Forum
lovedrizzle

Sizi Gerçekten Etkileyen, Ağladığınız / Aşırı Duygulandığınız Animeler (Spoiler Vererek Konuya Değinebilirsiniz)

Önerilen İletiler

1- Naruto Shippuuden:

Spoiler

Şuan hatırımda beni etkileyebilmiş iki sahnesi var bu animenin. İlki animenin ilk sezonunda Tsunade ve Orochimaru' nun Jiraiya ve Naruto gelmeden ve dövüş başlamadan önceki aralarında geçen konuşmaları Tsunade' nin geçmişte kaybettiklerine olan hisleri, ağlayışı ve o kararlı duruşu beni etkilemişti. İkincisi ise Gaara' nın ölümüydü sanırım arkadan verdikleri Sadness and Sorrow' la yakaladıkları o duygusal ortam beni hala etkiler :D Kahrolası müzikler hiçte yardımcı olmuyorlar :panda-20::boohoo-crazy-rabbit-emoticon:

2- Death Note: 

Spoiler

Ağlamamıştım belki ama L' e daha fazla sempati duymaya başlamıştım L ve Raito' nun yağmurlu havadaki çatı sahnesinde.Değişikti ve Raito' nun ölümü... Karizması vardı evet ama onun o kibri ve sapkınlıkları yüzünden üstünün çizilmesinden ve sefil bir şekilde ölmesinden hoşnut kaldım ve son anları etkiledi beni. Elmacı Ryuk sözünde durdu :P

3- Monster:

Spoiler

İşin kısası beni en çok etkileyen anime budur. Sanırım anime tarihinde böyle başyapıtlar çok az bulunur. Anna' nın o canavar hikayesini anlatışı, Johann' ın insanları emelleri adına manipüle edişi, Doktor Tenma' nın olayların merkezine yaklaşışı, gizemlerin ardı ardına çözülmesi ve sonda ki o sahne beni çok etkilemiştir. Gerçekten güzeldi ve keyif aldım izlerken canıgönülden tavsiye ederim başlamamış olanlara :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Higurashi no naku koro serileri (titredim resmen)

Owarimonogatari (5 ci bölümdeki kızın dialogu)

Welcome to the nhk ( olayların işlenişi başlı başına seyir)

Serial Experiments Lain - Aoi Bungaku ( seriyi anlıyor olmak ayrık hissettirmişti )

xxxholic (seyreden için bile hatırlaması zor olacak karşılığını vereceği için mutlu olmayı reddeden kadın konusu)

ef a tale memories 

Spoiler

chiro nun hafıza kaybı olayı ve adapte sürecleri

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biraz da Fate serisine Zero ile başlamanın etkisi olsa gerek. Sıfır spoiler izleyince adamın içine öküz oturmuş etkisi yapan sahnelerdir. Gerçi Fate Zero'nun bir çok karakteri özeldir. Üzerinde özenle uğraşıldığı ve titizlikle tasarlandığı fazlasıyla hissettirilir. Tıpkı çizimleri ve müziklerinde olduğu gibi. Burada değinmek istediğim karakter Kiritsugu Emiya. Atacağım iki sahne de ona ait.

Spoiler

Spoiler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk animem Basilisk, çizimleri ve çarpıcı içeriğiyle bana animelerin bildiğimiz çizgi film algısının ne kadar dışına çıkabileceğini sert bir şekilde göstermişti. Bu sahnede ne aşırı duygulandım ne de ağladım (aslında böyle olsa daha iyi olurdu belki) ama bir şeyler oturdu böyle. İçimde git gide kabaran bir hınç hissettim. Ağlamayı tercih ederim.

Spoiler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş