Jump to content

Sekirei & Sekirei ~Pure Engegement~


Bu Animeye Başlamalı mıyım?  

4 members have voted

 1. 1. Bu Animeye Başlamalı mıyım?

  • Mutlaka izlemelisin
   4
  • Zamanın varsa izlemelisin
   0
  • Hayır izlemesende olur
   0


Recommended Posts

Bölüm sayısı: 12
Yapımcılar: Seven Arcs, Aniplex, MOVIC
Tür: Super Power, Harem, Ecchi, Comedy, Action
Yayın tarihi: 1 temmuz 2008-17 eylül 2008
Süre : ortalama 24 dakika ~Bölüm Başı~
Resmi ekleyen

Tanıtım;
Sahashi minato 2 sene üst üste üniversite giriş sınavını kaybetmiş,üstüne hiç arkadaşı olmayan,kısacası hayatta tamamen başarısız bir gençtir.
birgün yine hayal kırıklıgı içinde yolda yürürken musubi adlı bir kızın saldırıya ugradıgını görür,fakat saldırı normal saldırı degil,resmen kızın kafasına şimşekler yagmaktadır,neler oldugunu anlamayan minato, musubi kaçarken onun yanında sürüklenir,olaylar gelişir ve en sonunda musubi minatoyu kendi ''Ashikabi''si olarak seçer.Ashikabiler 108 adet genleri insanlarınkinden farklı olan,herbirinin kendine has özelligi bulunan [su kullanabilme,hava,elektrik vs] ve Sekirei adı verilen kişilerin seçip aralarında özel bir bag kurarak kanatlanmalarını saglayan kişilerdir ve sekireiler sonsuza dek Ashikabilerinin yanında olup mutlu bir hayat sürebilmek için diger ashikabilerin sekirelerini öldürmek zorundadırlar,fakat bir ashikabi'nin birden fazla sekireisi olabilir ve minatoyu seçecek olan tek sekirei Musubi degildir...

.::Karakter::.

Sahashi Minato;
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSxTq9KSbkkdXI5XpCvttzaFt3TZOuXgSR7ZEEM2l5IkZw7gEA&t=1&usg=__RZV6FKJQK42PIE3i4AWYpq5Qzho=
Kendine hiç güvenmeyen,neden bu kadar çok sekireinin onu seçtiginede hiç anlam veremeyen ana karakterimiz,mangada 6 adet sekireisi bulunmaktadır,animedede öyle olucak inş xD,sekirelerine bir savaş aracı olarak degilde herbirini kendine çook degerli bulup her zaman her biri için endişelenir,muhtemelen diger ashikabilerden kendini ayıran en büyük özellikte bu sanırım,tüm sekireileri ile birlikte Izumo Inn de kalmaktadır.


Musubi-Sekirei No. 88
Resmi ekleyen
Minato'nun ilk sekiresidir ve sekirei mevzusunada karıştıran kişidir,özelligi close combattır,(close combat dediysem hafife almayın bir yumrukla bir evi yıkabilir xD),biraz fazla saf hatta bazen saflıgı salaklıga dönüşsede kendine has bir güzelligi vardır.


Kusano,Kuu-chan-Sekirei No. 108
%5Blarge%5D%5BAnimePaper%5Dwallpapers_Sekirei_akak4747tf(1.6)__THISRES__83433.jpg&t=1
Minatonun 2. sekireisidir,yaşı küçük oldugundan dolayı minatoya ''oni-chan'' dediginden dolayı önce herkes abi olarak görüyor diye düşünsede ilerde ''abi büyüyünce benimle evlen'' demesi beni hem şaşırdıp hem kopartmıştır xD,özelligi elindeki küçük bir ot parçasını bile metreler kalınlıgında bir agaca dönüştürebilir,yaşı küçük oldugundan dolayı pek savaşta kullanmasalarda yinede güçlü bir karakterdir,özellikle Tsukiumi yi ararken minato'nun ''bodyguard''ı oldugu sahneler epeyce hoşuma gitmişti.

Matsu-Sekirei No. 02
34955.jpg
Minatonun 3. sekireisidir,iqsu normal bir insanın 2 katından fazladır ve telepatik gücüyle ne kadar uzak olursa olsun elektronik herşeyle(örnegin gökyüzündeki bir uyduyla bile)baglantı kurup istedigini yaptırabilir,Izumo Inn de kendine özel gizli kapılı bir odası vardır ve Izumo Inn den dışarı başka hiçbiryere çıkmaz,ne kadar zeki olsada yinede gözlüklü büyük bir sapık olarak geçer xD,dünyadaki ögrenebilicegi herşeyi ögrenmek ister.

Tsukiumi-Sekirei No. 09
dccd88b02c7d60_full.jpg
İlk önce tüm ashikabileri sadece sekireileri kullanan birer maymun olarak görüp minatoyu öldürmek istesede,Minato'nun onu seonun elinden kurtarması sonucunda ona aşık olur ve kendisini minatonun''gerçek eşi'' olarak ilan edip minatonun sekirei koleksiyonunda 4. sıraya yerleşir xD,karakter olarak diger sekireilerden biraz daha utangaç en azından musubi gibi çıplak olarak minatonun karşısına çıkmaz xD,özel güc olarak suyu kullanır ve gördügüm kadarıyla kendine en çok yeni teknik geliştiren karakter,water sword olsun water dragon olsun yamata no orochi olsun  Tsukiumi bence Minato'nun en güzel sekreisi favorimdir diğerleriyle kıyaslamıyorum bile  :D :D.

Kazehana-Sekirei No. 03
Kazehana.jpg
Minatonun 5. sekireisidir,,güçlü olması,ecchi esprileri ve davranışları(örnegin tsukuimi kazehana minatoyu öptügünde piskopatca water dragon ile saldırırken onun karşı atak olarak tsukuimi nin etegini havaya kaldırıp ''mr. panties'' demesi ve ,özel güc olarak havayı kontrol edebilmektedir,mangada sadece miyanın ondan daha güçlü oldugu,karasuba ile neredeyse eşit oldukları yani en güçlü 3. sekirei oldugu söyleniyor-(numara güç sırası degil onu belirteyim..:D

Homura-Sekirei No. 06
956.jpg
Minato'nun 6. ve son sekireisi,ve kanatlanan en son sekireidir.homuranın en büyük özelligi ''cinsiyetsiz'' olmasıdır.normalde erkek olsada kendi ashikabisinin Minato olduguna karar verdikten sonra vücudu reaksiyon göstererek yavaş yavaş kadın vücuduna dönüşmeye başlamış ve gögüsleri çıkmıştır.kanatlanmanı ardından bi reaksiyon durmuş olsada şuan kadın gögüslerine sahip olup kadın olmuştur xD,özel güç olarak ateşi kontrol edebilmektedir fakat eger ateşe çok yüklenirse,yani ateşi lav derecesine getirirse bir yerden sonra kendi kontrol edemez ve kendi ile etrafındaki herşeyi eritmeye başlar.


Asama Miya-Sekirei No 01
416.jpg
Izumo Inn'in ev sahibidir.kanatlanıp kanatlanmadıgı tam belli olmamakla birlikte muhtemelen ölen kocası onun ashikabisiydi.eskiden karasuba tarzı takılıp insanlardan nefret etsede,kocasıyla tanıştıktan sonra kişiligi tamamen degişmiş,milleti öldürmekten vazgeçmiş ve mitolojik kutsal kılıcını bile bırakmıştır,minato ve sekireilerine bir anne gibi davranır.


Seo
911.jpg
Kendisi bir ashikabi olmasına ragmen minatoyla savaşmaz,bir bakıma müttefiklerdir.2 adet sekireisi vardır.

Hikari~Hibiki-Sekirei No. 11~12
625.jpg655.jpg
Seo'nun sekireileridirler.ikiz olduklarından dolayı aralarında bir kıskançlık gibi birşey yoktur.özel güçleri elektirktir ve birlikte güzel çifte combolar çakabilirler özellikle sapıklık yapınca seo ya xD


Haihane "Sekirei No. 104, Blue Sekirei"
578.jpg
Disciplinary Squad'ın 3 üyesinden biridir.özel güç olarak kolları vardır,epeyce keskin ve her parmagı yerine büyük birer bıçak bulunan kolları çok mükemmel bir saldırı aracı olarak görünmesede yinede epeyce güçlü bir karakterdir.

Benitsubasa "Sekirei No. 105, Red Sekirei"
336.jpg
Musubi gibi özel yetenegi close combat olan fakat musubiden farklı bir tarzda savaşan,Disciplinary Squad'ın 3 Musubi ile olan bir savaşında yenildiği için garezi vardır :D.

Karasuba "Sekirei No. 04, Black Sekirei"
784.jpg
Disciplinary Squad'ın lideridir.nedeni bilinmeyen bir sebep yüzünden hayatı boyunca hep Yume no.8 ile karşılaşıp onunla savaşmak ister.özel yetenegi henüz görünmesede çok güçlü bir kılıc ustasıdır.

Yume-Sekirei No.08, ''Defender of Love''
images?q=tbn:ANd9GcRX3vXP8z5XnZw8s8XBiVxjsxHsy4nOq6Iqk-j9vyky5oUIJYg&t=1&usg=__c0XiZCGKA1yq7uagxYQZbVpRar4=images?q=tbn:ANd9GcR9Jm9OC9BTZhOO47TPEVfGwKGjg5bulHQ_3clvJuwBCi4hGvw&t=1&usg=__0H_ddDyOEP7SuIJwtmGrQRJxjFs=
Kendisi ile ilgili pek birşey bilinmesede kanımın ısındığı sevdigim bir karakter,fakat dedigim gibi kendisi hakkında degil,kendi vücudu ile mangada 2-3 poz haricinde hiçbir resim yok.


Yukari Sahashi
1265.jpg
Minatonun kız kardeşidir,ilk önce normal bir ögrenci olsada sonradan oda bir ashikabi olur,''güzel'' erkeklere karşı büyük bir zaafı vardır. xD

Shiina "Sekirei No. 107" ~''Shinigami Sekirei''
1257.jpg
Yukari'nin sekireisidir.özel saldırısı olarak "Death" yada "Decay" adlı saldırıları vardır.shinigami sekirei olarakda bilinir.kusano yu küçük kız kardeşi gibi sevdiginden yukari ile birlikte onu aramaktadır.


Uzume~Sekirei No. 10
29042.jpg577.jpg
Izumo Inn'de yaşayan bir sekireidir.ashikabisi çok hasta oldugundan ve hastane masrafları yüzünden ashikabisinin yaşayabilmesi için zengin başka bir ashikabinin dediklerini yapar,minatonun sekireileriyle ne kadar samimi arkadaş olsa bile gerekirse onlarla bile ölümüne savaşabilir.özel gücü tam bilinmemekle birlikte savaşırken üzerindeki giysileri kullanmaktadır.Kazehana'nın küçük kardeşidir.

Minaka "Professor" Hiroto
689.jpg
MBI'nin başkanıdır.sekirei planı kendisi yaratmıştır.nedeni bilinmeyen bir şekilde sekireileri savaştırmayı sevmektedir,hatta bir cümlesinde ''sekirelerin savaşması için bir salak rolü gerekiyorsa ben seve seve bu rolü oynarım'' gibisinden kendiside itiraf edip anlam veremedigim bir hıyarlık yapmaktadır,kendisinin seçilmiş kişi olduguna inanır xD Delirmiş havası veriyo her gördüğümde xD


Takami Sahashi
1291.jpg
Minato'nun annesidir tuhaf olan Sekirei araştırmasının baş yardımcısı olması ve Minato ve sekireilerini  koruma görevinde olmasıdır. (ilk gördüğümde çok şaşırdım Tsuukiumi anne dediğinde xXD)


Seslendirenler Ünlüler
Kazehana= by Yukana Nogami (C.C. in Code Geass, Teletha Testarossa in Full Metal Panic, etc)
Tsukiumi = by Inoue Marina (Yoko Ritona in Tengen Toppa Gurren Lagann, etc)
Asama Miya = by Oohara Sayaka (Milly Ashford in Code Geass, Alicia Florence in Aria the Animation, etc)
Matsu = by Endou Aya (Sheryl Nome in Macross Frontier, Lena Sayers in Mai-Otome 0~S.ifr~, Kinue Crossroad in Gundam 00, etc)
Karasuba = by Paku Romi (Edward Elric in Full Metal Alchemist, Hitsugaya in Bleach, etc)

Link to post
Share on other sites

 • 2 weeks later...

İlk önce tüm ashikabileri sadece sekireileri kullanan birer maymun olarak görüp minatoyu öldürmek istesede,Minato'nun onu seonun elinden kurtarması sonucunda ona aşık olur ve kendisini minatonun''gerçek eşi'' olarak ilan edip minatonun sekirei koleksiyonunda 4. sıraya yerleşir xD,karakter olarak diger sekireilerden biraz daha utangaç en azından musubi gibi çıplak olarak minatonun karşısına çıkmaz xD,özel güc olarak suyu kullanır ve gördügüm kadarıyla kendine en çok yeni teknik geliştiren karakter,water sword olsun water dragon olsun yamata no orochi olsun  Tsukiumi bence Minato'nun en güzel sekreisi favorimdir diğerleriyle kıyaslamıyorum bile :D :D

benimde cok sevdiğim bir anime ve benim de favori sekirei'mdir

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.