Jump to content

Mangada erkek karakter nasıl olmalı?

weirdone

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 46
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Çok manga okuyan biri değilimdir ama her manga türünün hitap ettiği bir yaş kitlesi vardır.Örneğin shounen genelde genç gruba hitap eder ve buna yönelik olarak karaktere şekil verirler.14-17 yaş arası

futurecoffeecup öncelikle sakin, derin nefes al...al al...şimdi ver ama yavaşça, nefes aaaaaal veeeeeeer :D ehem söylediklerine katılıyorum birkaç pürüz buldum o da tartışılmış yetişememişim zaten :)

Karışmayayım konu dağılmasın dedim ama yine duramıyorum! Birkaç FF senin dediğin gibidir doğru, ama FF'nin hası kendini ilk bölümden/tanıtımdan belli eder zaten. İlk bölüme bakmadan önyargılı olmamak

Maria holic mi o? Mangada erkek nasıl olmalı konusu ve maria holic oldukça tuhaf bir ikili :D

evet evet o :D sadece gif hoş diye koydum yoksa yurinin bu konuda işi ne :D :P

Mangadaki bir erkek karakter;

mümükünse gözlüklü olmalı

Resmi ekleyen

utangaç olmalı

Resmi ekleyen

aynı zamanda kıskanç

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

vurdumduymaz

Resmi ekleyen

çok güçlü

Resmi ekleyen

içten

Resmi ekleyen

karizmatiikk

Resmi ekleyen

olmalı..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra...

Bir manga karakteri veya daha genelden alırsak, bir hikâye karakteri, görünüşüyle birlikte kişiliğini de ortaya koymak zorunda değildir. Bu benim şahsi görüşüm fakat, karakter ne olacağını tipinden belli ediyor veyahut hafifte olsa bir ipucu veriyorsa, o zaman hikâye'nin ne kadar derin olduğu hiç bir önem sarfetmez, o karakter mahveder çünkü tüm hikâyeyi.

Tiplemenin yanı sıra asıl önemli olan karaktere verilmiş olan diyaloglar, kişilik ve en önemlisi de farklı durumlarda verdiği farklı tepkilerdir.

Peki, o kadar yazdım fakat karakter tiplemesi o kadar önemsiz midir? Hayır... Fakat üstte saydığım şeylerden de üstte değildir maalesef...

[bu kadar detaylı ve eleştirisel yaklaşmamın sebebi, benimde bir FF yazarı olmam ve yaptığım çoğu çeviride bu olayla karşılaşmam yüzündendir bu arada :D]

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.