Jump to content

Nankatsu / Japonya Milli Takımı FC

Sakuragi

Önerilen İletiler

Resmi ekleyen

Tsubasa Ozora

Doğum Tarihi: 27 Temmuz

Tsubasa Ozora, Dünya Kupası'nı Japonya adına kazanmak isteyen ve futbolu çok seven bir ilkokul öğrencisidir. Babası dünyayı dolaşan bir kaptan olduğu için annesiyle yaşar. Aile, Nankatsu'ya taşınır. Nankatsu şehrindeki yerel okul olan Nankatsu İlkokulu ve özel okul olan Şuutetsu arasından bir seçim yapması gereken Tsubasa, Şuutetsu ilkokulundaki yetenekli kaleci Genzo Wakabayashi'ye rakip olmak için Nankatsu okuluna kaydolmaya karar verir. Burada Tsubasa futbol sevdalısı Ryou Ishizaki ve Nankatsu'ya destek veren, futbolu seven bir kız olan Sanae ile tanışır. Tsubasa'nın babasının arkadaşı Brezilyalı futbolcu Roberto Hongo, Tsubasa'yı futbol konusunda geliştirmeye başlar. Yakın zamanda o da Nankatsu ilkokulu takımının koçu olur ve takımı eğitirken, Tsubasa'ya özel vuruş teknikleri öğretir. Bu sırada babasının işi yüzünden hep dolaşmak zorunda kalan Taro Misaki, takıma katılır ve Tsubasa'nın en iyi arkadaşı olur. Tsubasa ve Misaki "Altın İkili" olarak bilinirler ve Nankatsu bölge takımına ulusal turnuvada şampiyonluğu kazandırırlar. Bu sırada Kojiro Hyuga, Ken Wakashimazu, Jun Misugi, Hikaru Matsuyama, Shun Nitta gibi önemli yeteneklerle tanışır ve onlarla karşı karşıya oynarlar. Nankatsu takımı Taro Misaki ve Genzo Wakabayashi'nin ayrılmasına rağmen Tsubasa'nın önderliğinde 3 yıl daha üst üste ulusal şampiyon olur. Ardından Japonya'nın en iyi oyuncularından bir Japonya genç takımı kurulur ve bu takım 16 yaş altındaki oyuncular için dünya şampiyonluğunu kazanırlar. Hikayenin sonunda Tsubasa mezun olur ve futbol hayatını Brezilya'da devam ettirme kararı alır.

10 numarayı giyen orta saha.Roberto Hongo tarafından keşfedilmiştir ve Wakabayashi'nin yokluğunda karma takıma kaptanlık yapmıştır.Kendine özel şut teknikleri vardır.Nankatsu macerası Ryo Ihzizaki ile tanışmasından sonra başlamış ve şehre gelir gelmez ilk işi Shutetsu kalecisi Genzo Wakabayashi'ye meydan okumuştur.Milli takıma kadar yükselir ve dünyaca meşhur bir futbolcu olmayı başarır

Animenin baş karakteridir ve gençliğinde Sao Paulo FC'den sonra şimdi FC Barcelona'da forma giymektedir.

( Kaynak: wikipedia )

Bir kaç fotoğraf :D

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Tsubasa için yapılan iki güzel amv ;)

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=OuX9u-Ic_Ko

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=Oxv30-1j6kY

İnsanların aklında kalanlar :D

-yayınlandığı dönemde küçük erkek çocuklarının hepsini kendine hayran bırakan sanal golcüdür. bunu izleyipte futbolcu hayali kurmamış olan çocuk yoktur sanırım.

-zamanında piyasanın tozunu dumanını attırmış japon çizgi karakteridir.. öyle ki "direklerden zıplayıp havada parandeler atarak topa vuran yırtıcı santrafor" olarak ta nitelenesidir mübarek! hey gidi günler..

-del piero, nakata gibi efsanelerin futbola başlama sebebiymiş. kendisi şu an 21 yaşında olup, barcelona'da oynamaktadır

-başlasın diye iple çekerdim. deli manyak gibi bu karton çocuk ne yaparsa izlediğim bölümde, eğer yaptığı fantastik bir şey değilse, hemen yapmaya çalışırdım. top sektirerek merdivenleri zıplıyordu hemen topu alıp merdivenlere giderdim. tabii ki zıplayamazdım lan ilk basamakta sektirir dururdum. kaleci olduğu bölümden sonra kaleci oluyordum mahalle maçında. topa çok 'kartaaaaaal vuruşuuu' diye vurdum lan ben.

-yaptığı hareketleri yapmaya çalışan çocukların sonunun hastanede bittiği japon çizgi film kahramanı.

-messi gibi penaltıdan değil adam gibi hakkıyla gol atan futbolcudur.

-derinlesen futbol muhabbetlerinde mutlaka adi gecen hayali forvet.

-gençliğimizin futbol idolü.gerek bütün rakip takımı dizerek attığı gollerle gerek 3-0 dan ve 5-0 dan çevirdiği maçlarla ve gerek efendiliği ve terbiyesiyle gönlümüzde taht kurmuş insan

-her takımda senden bir tane olsa futbol çok daha güzel olurdu dedirten çizgi film kahramanı.

-tsubasa yeni sınıfına ilk defa girmişti.bi elinde çantası öbüründe bi top.hocasının "adın ne?" sorusuna "tsubasa" cevabını verdikten sonra topunu iki sektirip öğretmenin gösterdiği boş yere kafayla oturtmuştu.bütün sınıf waaooww demişti.waow ya.

-duygusal bir çocuktu tsubasa. yenildikleri zaman bunalıma falan girerdi, pek bir mutsuz olurdu. hatta bir kaç bölümde ağladığını bile hatırlarım

-şut çektiği zaman babam kanal değiştirirdi, "bi' dahaki bölüme kadar kaleye varmaz nasılsa, bi' şey kaçırmıyosun" derdi

-çok karizma yansıtılan japon çizgi film karakteri.bu şut atana kadar hayatın anlamıyla ilgili pek çok şey düşünür.futbol hayatı bittikten sonra felsefeye el atması muhtemeldir

-ronaldinho, bruce lee ve neo karışımı bir japon çizgi karakteri. top sürüş tekniği ve kontrolü artsın diye bir ırmağın akış yönünün tersine top sürmüşlüğü vardır.

-şifrelerini yaza yaza arap harflerinin şekillerinin ezberlendiği, adaptörden yanık kokusu gelene kadar oynanan ve unutulamayan maçların yapıldığı atari oyunu.

-küçüklük kahramanım idolüm. her maçta onun gibi topa vurmaya çalışmalarım ve her maçtan sonra da olmuyo anasını satıyım delemedim yine ağları diye üzülmem sebep olan yırtıcı forvet.

-bir bölümünde''arkadaşlar hepimiz şimdi savunma yapicaz ben topu kapıp hucum yapacağım'' diyerek dahi bir taktik çizen ulu kaptan.

-ilk bölümünde otobüsün altından futbol topunu geçirerek beni kendine bağlamış olan çizgi film kahramanı

-küçükken misakiyle olan idmana duvar pası yapa yapa gitme olayına özenip çırpıcıspor idmanlarına arkadaşla öyle gitmemize sebep olan topçu,top arabaanın altında patlayınca bıraktık o işleri.çizgi filminin müziği süper gaz verir.en kazma adama bile "şuralarda 2 top olsa da sektirsek" dedirtir

-şeker kız candy i izlediğim çocukluk yıllarımda şu bitse de başlasa artık dediğim çizgi filmin süper maharetli futbol oyuncusu.

-efsanedir, her takıma bir tane lazımdır. hepimiz tsubasayız!

-küçük bir kızın futbol severek büyümesinin ve büyüdüğünde de futbol fanatiği olmasının en büyük nedeni bu sevimli karakterdir.

-90'larda çocuk olan her türk erkeğinin mayasına bir tutam romantizm katan çok leziz çizgi film karakteridir

-ulan 25 yaşına geldim ama yine de bu çocuğu izlicem diye işe geç kalabiliyorum. büyüksün!

-fizik kanunlarını altüst eden topçu velet.

-çocukluk aşkıdır.

-japonya'nın dünya kupasında yokluğunu azami derecede hissettiği futbolcu.. ben peleyi göremedim, maradonayı ise hayal meyal hatırlıyorum, ama ne mutlu ki tsubasa jenerasyonuna yetiştim... sen çok yaşa e mi tsubasa, yaşasın kartal vuruşu...

( kaynak: eksisozluk, itusozluk, uludagsozluk )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 24
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Ryo Ishizaki Doğum tarihi: 23 Aralık 4 numarayı giyen defans hikâyenin en başından beri Tsubasa'nın en yakın arkadaşlarındandır. Tekniği ve yeteneği Tsubasa'nınkinin yakınından bile geçmemesine rağ

Son Goku:JAPONYA MİLLİ TAKIMI Takımın adı da benden olsun.. :).Artık 2020 de sahalarda görmek istiyorum bu takımı...Şimdiden hazırlanmaya başlayın... :P

CAPTAIN TSUBASA: JAPONYA MİLLİ TAKIMI Shin Captain Tsubasa serisi Fransa'da yapılan 16 yaş altı dünya kupasını konu alır. Bu seri, orijinal Captain Tsubasa anime serisinin sonunda geçen 16 Yaş Altı

Şimdiki paylaşımlar ise Tsubasa'nın muhteşem şutları !

Tekrar hatırlamak isteyenler için, iyi seyirler ;)

-İlk olarak Tsubasa'dan efsane drive shoot :D

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=esk3GQEfMGc

-Sırada bir diğer efsane Tsubasa x Misaki ortaklığında yapılan şut :D

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=2e4FIAY5dK8

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şimdiki paylaşımlarımız ise anime ile ilgili genel olacak =) İyi seyirler ;)

İlk olarak animedeki özel şutların gerçek hayata yanısımış şekilleri :D

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=ia3hIzfVP8g

Ve işte kesinlikle izlenmesi gereken Captain Tsubasa Opening'in Live Action uygulaması, bence süper olmuş :D

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=Gi0A-fGtio8

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

Resmi ekleyen

Taro Misaki

Doğum Tarihi: 5 Mayıs

11 numarayı giyen orta saha. Tsubasa'nın en iyi arkadaşıdır. Babasının gezici ressam olması nedeniyle Japonya'daki birçok yeri ve hikâyenin ileriki kısımlarında da Dünya çapında bazı yerleri gezmiştir. Bu yüzden birçok karakterle beraber oynamıştır.

Güleryüzü ve yetenekleri ile dikkat çeker.

( kaynak: wikipedia )

Bir kaç fotoğraf ;)

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Taro Misaki ile ile ilgili videolarımız ;)

Misaki gol atmakla kalmayıp, gol de kurtarıyordu hayatı pahasına, işte unutulmaz kurtarışlarından bir sahne..

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=hW2gIX8dBd8

Misaki için yapılmış güzel bir amv ;)

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=L1u4qZaS0y0

İnsanların aklında kalanlar

-tsubasa'nın en iyi asistçisi ve en iyi arkadaşlarından bir tanesi. ressam babasının peşinden yıllarca gezmiş hiçbiyerde birkaç aydan fazla kalamamış fakat sonunda nankatsu'da mutluluğu bulabilmiş en az tsubasa kadar iyi bir futbolcu. ikisinin topa beraber yarım vole vurarak attığı bir gol vardır ki hala hafızalardan silinmemiştir

-bence tsubasadan cok daha ileri bir teknige sahipti fakat daha yumusak huylu olmasi onu hep arka planda birakti. forvetin hemen arkasinda oynardi, yoklugunda nankatsu'nun orta alanda cogalmada zorluk cektigi gozlemlenmistir.

-tsubasa yla birlikte attiklari gol sonradan olay olmustu. tsubasa gol kralligina kosuyordu, o golun kime sayilcagi bayagi bi tartisilmisti, sonuc ne hatirlamiyorum fakat, kac sene gecmis aradan..

-japon futbol dünyasının scottie pippen'ıdır bu arkadaş.
tsubasa bütün övgüleri alır omuzlarda yükselirken arka planda sessiz ama mağrur, numarası "10" olmasa bile teriyle sonuna kadar ıslattığı nankatsu formasını şerefli bir şekilde taşıyan büyük topçu

-tanırım, çok efendi çocuktur

-tsubasa ile birlikte nankatsu ataklarına şekil veren en önemli isimdir.

-babası ressamdır. akla annesi ressam olan andrea pirlo'yu getirir.

-tsubasa ile altın ikili lakabını hak eden, tsubasa'nın en uyumlu takım arkadaşıdır.

-candır kandır. herkese ' keşke benimde böyle bi kankam olsa ' dedirtir.

-misaki, kafayı yarmak pahasına da olsa çizgiden top çıkarabilecek biridir. sakatlansa bile o son pası yapabilir.

-mahallenin en centilmen gencidir her maçta kavgaları ayirir babasi da gezgin bir ressamdir bunun.

-tsubasa nın kankası. takıma geldigi gun sekil yapıp millet bu cocuk kim edalariyla gezmektedir. bazi zamanlar top onune dustukleri zaman tsubasa ile beraber vururlar topa, o zaman kesin gol olur.

-misaki arkadaşlarına veda ederken, tsubasa tüm takım arkadaşlarının imzaladığı topu giden otobüsün arkasından şut çekiyordu. misaki de topu otobüs'ün penceresinden yakalıyor, ona bakıp hüzünleniyordu. babası ressamdı çünkü. gitmesi lazımdı.

-candır kandır. herkese ' keşke benimde böyle bi kankam olsa ' dedirtir.

-babası gibi sanatçıydı misaki. babası ellerini ve fırçasını kullanırdı, o ise ayaklarını ve topu. galibiyetten sonra pürneşe sevinen tsubasa ve arkadaşlarına doğru kendinden emin adımlarla yavaş yavaş yaklaşırdı.

-gerek saha içinde, gerek saha dışındaki davranışlarıyla gerçek bir 10.5 numaraydı.

kaynak: eksisozluk, uludagsozluk, itusozluk

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.