Jump to content

Zorunlu Çikolata?

Paprika

Önerilen İletiler

Romantik animelerde falan mutlaka sevgililer günü konusu işlenir.Bir de sevgililer gününde esas kız,esas oğlana çikolata yapar falan filan.Ama şu zorunlu çikolata,el yapımı çikolata falan ne anlama geliyor hiç bir fikrim yok.Her seferinde merak ediyorum ne demek olduğunu ve duygusal olarak ne anlama geldiğini.Var mı bir bilen? :huh:
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Romantik animelerde falan mutlaka sevgililer günü konusu işlenir.Bir de sevgililer gününde esas kız,esas oğlana çikolata yapar falan filan.Ama şu zorunlu çikolata,el yapımı çikolata falan ne anlama geliyor hiç bir fikrim yok.Her seferinde merak ediyorum ne demek olduğunu ve duygusal olarak ne anlama geldiğini.Var mı bir bilen? :huh:

aşağıdaki link merakını giderir, japonlara özgü birşey bu :D

http://www.gazetebilkent.com/2012/04/25/japon-usulu-sevgililer-gunu/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çikolata verebileceği kimsesi olmayan kız yapıyor bu işi büyük ihtimal en son izlediğim lovely complex animesindede aynı durum olmuştu. Duygusal olarak hiç bir anlamı yok zorunlu çikolatanın.

Yani bir kız illa da birine çikolata vermek zorunda mı?Kimseye veremeyince duygusal olarak bir bağı olmayan her hangi birine veriyor.Ben böyle anladım...

aşağıdaki link merakını giderir, japonlara özgü birşey bu :D

http://www.gazetebil...evgililer-gunu/

Hmm bunu okuyunca anladım.Teşekkür ederim ^_^

Edit:

Verdiğin linkte bir şey dikkatimi çekti:Yani eğer hisleri karşılıksızsa bile honmei chocho'yu alıyor ama Martta ona bir şey hediye etmiyor, iyimiş :D

Nesi iyi ya.Ben birine çikolata verdiysem karşılığı gelecek arkadaş :P Şaka maka ben kurabiye almasaydım bozulurdum yani.Bu konuda biraz daha özenli olmalılar bence :rolleyes: :ph34r:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

O ne ya kurabiye ne ben çikolata vereceğim o bana kurabiye verecek ya da hiç vermeyecek üstüme iyilik sağlık. :o Madem çikolata yapacaksın en iyisi kendine yapmak. :D Ya da bana yapın o daha iyi bir seçenek. :P

Ben sana yaparım idrar keselım. Sen de bana kurabiye yap. Çikolatalı olsun sırf çikolata vermene gerek yok. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.