Jump to content

Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)

0nLin3

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 63
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Şans eseri bir anime forumunda gezerken böyle bir konu vardı orada gördüğüm resimleri almıştım resim arşivime

Animeler de sık sık rastlarız Türklerle ilgili şeylere, ama Türk konulu bir manga varmı derseniz buyrun: Shoukoku no altair Konusu; Tuğrul Mahmut Türkiye'ye hizmet eden genç bir paşadır. Ülkenin üstü

Gerçekten çok güzel yapmışlar ama illaki bir ortadoğu havası katacaklar yoksa olmaz. :D

Shoukoku no Altair'de bizi, her ne kadar çok hata olsada bizim kendimizi gösterdiğimizden çok daha iyi göstermişler

Bkz: Muhteşem Yüzyıl

The Labyrinth of Magic'de ki ler moğol sanıyorum bende Barış'ın dediği gibi

One Piece'de Edward Newgate bizden, bıyığından belli zaten :) Oda'nın röportajında da geçiyordu

Ayrıca, Japonlar Türkleri seviyorlar ya yanlış düşüncelere kapılmayın

Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra...

arkadaş çalışıp çabalayıp bir mangaka olmak lazım işte o zaman komedi mangasının kralını türk mangaka yaparda :D neyse şimdi sevdiğim japon komedisi de güzel ama sadece günlük hayattan esinlenerek bile türk konulu süper bir manga yapıla bilir türk kültürünü bilmeyenler için önce anlşıla bilir espirilerle başlayıp devamı gelir aslında böyle bir proje olsa ülkemizinde reklamı olur güzel fikir :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...

Hataraku Maou-Sama'da Kapadokya'dan bahsediliyordu

Ayrıca Maoyu Maou Yuusha'da Qurilutai diye bir birleşik şeytan toplantısından bahsediliyordu son bölümde(ben ingilizce izlerim genelde türkçe çevirmenler bunu kurultaya çevirdiyse affola). Tabi bir türk bunun kurultay olduğunu direkt anlıyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 5 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.