Jump to content

Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)

0nLin3

Önerilen İletiler

• 3 hafta sonra...
  • Yanıtlar 63
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Şans eseri bir anime forumunda gezerken böyle bir konu vardı orada gördüğüm resimleri almıştım resim arşivime

Animeler de sık sık rastlarız Türklerle ilgili şeylere, ama Türk konulu bir manga varmı derseniz buyrun: Shoukoku no altair Konusu; Tuğrul Mahmut Türkiye'ye hizmet eden genç bir paşadır. Ülkenin üstü

Gerçekten çok güzel yapmışlar ama illaki bir ortadoğu havası katacaklar yoksa olmaz. :D

Misafir nemesiss

Hetalia'da Turkiye vardi. Japonyanin en yakin arkadasi kim diye Yunanistanla tartisiyordu 

Turkey.png

Yuzunde neden maske var bilmiyorum :D ama gorunce cok sevinmistim. Hetalia'yida tavsiye ederim arkadaslar, tarih calismak yerine onu izleyebilirsiniz. Zaten bolumler 5dk. Tabi yazan kisi kendi goruslerini baya katmis, butun ulkelerin sacmaliklariyla dalga gecmis (kendi ulkeside dahil). Ama zaten bu tarz bir animede goruslerini katmamak mumkun degil. Hem bunu izleyerek Japonlarin baska ulkeler hakkinda dusuncelerinide ogrenmis olursunuz.

Ayrica Highschool of the Dead'in 6. bolumunde sehpahanin altinda Turkiye gezi rehberi vardi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bQjn4n.jpg

HxH'nin yeni çıkmış mangalarını okurken 'Alper' kelimesi geçtiğini gördüm direk not ettim.7'den 9'a kadar ki Maddeler sayılırken 'Alper' kelimesinin olduğunu gördüm dikkatimi çekti koyayım dedim. Yalnız bildiğin paranoyaklık seviyesine çıkmışız ülkecek.Ülkemizle alakalı ne varsa koymaya başladık 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...

Şans eseri bir anime forumunda gezerken böyle bir konu vardı orada gördüğüm resimleri almıştım resim arşivime

Ghost in The Shell

qxrjvs.jpg

Monster

16itjy8.jpg

Cowboy Bebop

xgcw09.jpg

Muv Luv Alternative Total Eclips

69bj7OWZG-cQyo3ExtQf.jpg

Atatürkü koymaları güzel olmuş.Bende izlemiştim o animeyi konuyu zamanında görsem ben koyardım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

One Piece'de her şeyin uzun olduğu bir adaya gitmişlerdi -ilk 200 bölümde bi yerde sanırım ama tam ayıkamadım-. Orada bambu çubukların üzerinde mahsur kalan bir oji-san vardı ya hani. İşte onların yaşayış tarzını Türklere benzetmiştim. Göçebeydiler, çadır biçimi ve atlar falan.
Bir de Magi - The Labyrinth of Magic'de görmüştüm ama o zaten belirtilmiş.

Onun dışında, Hataraku Maou-sama!'daydı galiba Kapadokya'dan bahsediyolardı.
Başka bir animede de dönerden bahsedildiğini hatırlıyorum ama acaba hangi animeydi :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.