Jump to content

Anime ve Mangalarda Türkler ve Türkiye Nerede? (Türk İzleri)

0nLin3

Önerilen İletiler

Aranızda hiç bir manga yada animede Türkleri gören oldumu? Ben sadece dördünde gördüm.

Denpa Kyoushi - Bir bölümünde Türklerin kebab standı vardı :P

Mahou Sensei Negima - Ana karakterimizi benzeten kişi İstanbul büyü şubesindenmiydi neydi

Shoukoku no Altair - Zaten bunun konusu osmanlı

Bir de Magi: The Labyrinth of Magic deki Kouga Klanının Türkler olduğunu düşünüyorum.

Bakalım başka bulabilen varmı?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 63
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Şans eseri bir anime forumunda gezerken böyle bir konu vardı orada gördüğüm resimleri almıştım resim arşivime

Animeler de sık sık rastlarız Türklerle ilgili şeylere, ama Türk konulu bir manga varmı derseniz buyrun: Shoukoku no altair Konusu; Tuğrul Mahmut Türkiye'ye hizmet eden genç bir paşadır. Ülkenin üstü

Gerçekten çok güzel yapmışlar ama illaki bir ortadoğu havası katacaklar yoksa olmaz. :D

Animeler de sık sık rastlarız Türklerle ilgili şeylere, ama Türk konulu bir manga varmı derseniz buyrun:

Shoukoku no altair

Konusu; Tuğrul Mahmut Türkiye'ye hizmet eden genç bir paşadır. Ülkenin üstünde savaş bulutları gezmektedir. Ülkenin divanı barış yanlıları ve savaş yanlıları olmak üzere ikiye bölünmüş, Mahmut ise barışı korumak adına yaptığı görevine başlamıştır. Antik dünya'nın politikasına kendini bulurken, yeni düşmanları ve dostları ortaya çıkmaktadır. Kim galip gelecek? Mahmut savaşın kaçınılmaz olduğunu anladığında ne yapıcak? (alıntı: mangaturk.com )

Bir diğer manga ise: Otoyomegatari

Konusu:

19. yüzyılda, Asya’yı Avrupya’ya bağlayan İpek Yolu’nun üzerinde geçen hikâyede; dağların ardındaki uzak bir köy, Hazar Denizi yakınlarındaki bir başka köye kızlarını gelin olarak gönderir. Aile üyeleri, 12 yaşındaki oğulları Karluk’a gelin gelen 20 yaşındaki Amira’yı hiç yadırgamadan severek aralarından biri olarak kabul ederler. Yetenekli Amira bir yandan yeni düzenine alışmaya çalışırken, bir yandan da yeni eşi Karluk ile birbirlerini tanımaya çalışırlar. Ancak Amira’nın ailesi günün birinde kızlarına daha uygun bir eş bulduklarını söyleyerek onu geri ister…( anime.gen)

-Ouran High School Host Club mangasındaki bir chapter ise Türklere ayrılmış

http://www.mangaread...chapter-57.html

Bir de bu kısa marmara proje tanıtımı : boğazı çok güzel tasvir etmiş, hakkında bilgisi olan varsa ekleyebilir

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=PmoUDoTknjs

Edit: Shoukoku no altair mangasını OnLin3 belirtmiş bende ufak bir tanıtımını yapayım dedim :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.