Jump to content

Bir Hayaliniz

Dark Silence

Önerilen İletiler

• Forum Admin

Duygusuz olmak istemeni önlediysem ne mutlu bana. :)

Empati..Bir karakterle empati kurabilirim ancak canlı biriyle pek sanmıyorum.Annemi severim elbet,ancak bu duruma alıştım ve ağlamanın hiç bir faydası yok,bu sadece onu dahada üzecek..Belkide..Dediğin gibi duygularımı da somutlaştırıyorumdur.Ancak böyle olmayı aslında ben seçtim.Çünkü vücudum gördüğü baskıyı küçük olduğumdan kaldıramıyordu ve tek seçenek buydu benim için..Baskıyı kaldıramayan vücudum saç dökülmesi stres ve benzeri belirtilerle izler bırakıyordu her ne kadar saklamaya çalışsam da ve bu çevremdekileri üzüyordu . Bu yüzden somutladım duygularımı çoğu şeyi..Çevrem derken herkes değil.Bizim akrabalıkta benim kadar olmasa da kötü olaylar var ve bazı kişiler benim yaşadıklarımı görmezden gelirken diğerlerini benim yaşıtım ve hatta büyükleri şımartıyordu..En çok bana acı verende buydu zaten,kıskandım hep bende neden onlar gibi ilgi görmüyorum,yaşadığım şeyleri yansıtmadığım için mi..? Peki ben neden bağıramıyorum gibi düşünceler ancak bunu yaparsam ne olucağını biliyorum bu yüzden de kendime baskı uygulamak zorunda kalıyorum.

Ne yaşadın yawrum sen kıyamam :( Küçük Emrah var sandım karşımda :o Sen hayatını yaz o zaman tam roman olur...

Tabi herkesin hayata tutunabilmesi için adaptasyon mekanizması var. Herkes bir şekilde şöyle yapınca daha mutlu olurum daha iyi olur diyor... Demek ki neymiş mutlu olmak için seçilen araçlar farklı olabilirmiş...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 252
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Hayaller de hedefler gibidir; bitmez, sadece koşullara göre de değişir üstelik bazılarına ulaşamayacağını bilsen de ki hayalleri hedeflerden ayıran da bu ya... Ama bu değişen koşullara rağmen, her dai

Vampir olmak ..

Benim bir sürü hayalim olduğunu farkettim bu konu sayesinde.Hayallerimden biri,daha doğrusu takıntılarımdan biri diyelim buna,hayvanların konuştuğu düşüncesi.Ama bize bunu göstermiyorlar,korkuyorlar y

Posted Images

Ohooo :o konu nerden nereye gelmiş.. :D Şöyle bir baktımda aslında hepimizde aynı sıkıntılar var. Yalnızlığı hepimiz çekiyoruz, hepimiz hayal kuruyoruz öyleki bazen deli olduğumuzu düşünüyoruz, hepimiz dışlanırız bazen farklı olduğumuz için ama yinede burda birbirimizi bulmuşuz resmen burda mutluyuz yada en azından ben mutluyum :) kardeşlerim benim ya Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Foruma son bir kaç saattir giremedim konu nerelere gelmiş, çoklu iletiyle uğraşmadan bir cevap yazayım madem :P

1. Kader, Amy-chan, Kadere inanıyorum evet. Ancak kaderle aram hiç bir zaman iyi olmamıştır. Bir kez olsun şansım iyi gitmemiştir bu yüzden kaderle ilgili pek konuşmamayı tercih ediyorum ancak yaşadığım onca şeyden sonra, olurda bir gün şansım/kaderim yaver gitse de umrumda olmayacaktır ve inan bana bununla ilgili sorunum yok, ben hayatımı şansa bırakarak yaşayan biri değilim.

2. Pozitif ve Negatif düşünme: Ben oldukça negatif düşünen ancak pozitif tepki veren ve davranan biriyim. Bu şöyle oluyor;

Olabilecek her durumda her olasılıkta hep en kötü şeyi aklıma getiririm diğer bir deyişle kendimi en kötüye hazırlarım ve eğer bu gerçekleşirse büyük bir çöküntü yerine, gayet güçlü bir şekilde karşılayabilirim. Ve şöyle bir söz vardır ki; Beni öldürmeyen şey güçlendirir, kesinlikle öyle. Kendime durup sormuşumdur; Eğer gayet sorunsuz ve mükemmel bir hayatım olsaydı, her istediğim gerçekleşseydi hiç zorluk yaşamasaydım ne olurdu diye; ve aldığım cevap kesinlikle beni memnun etmemekte, bunu kesinlikle istemiyorum çünkü dönüp tüm yaşadığım ve üstesinden geldiğim zorlukları düşünüp, işte ben bunları yaşadım, göğüs gerdim ve şu anda gayet iyiyim diyebiliyorum ve gelelim ki ileride yaşayacağım ya da şu an da yaşadığım zorluklara; Bunlar önemsiz kalıyor, çünkü dayanma gücümün farkındayım ve kolay kolay yıkılacak biri olmadığımın da. Bir örnek vermek gerekirse; Kozasından çıkmak ve kelebek olmak için çaba gösteren can çekişen bir tırtıl görüyorsun, onu çok basitçe direk çıkartabilmen mümkün. Ama bunu yapar mıydın? Ben yapmazdım, her ne kadar o an için ona iyilik yapıyormuşsun gibi gözüksede, o tırtıl hiç zorluk yaşamamış ve mücadele etmemiş olarak kelebek döneminde yeterince güçlü olmayacak ve hayatta kalamayacaktır, en ufacık şeyde ölecektir.

3. @ Witch, intihar konusuna kısaca değinmek istiyorum: Hayatım boyunca sadece bir kez intiharı düşündüm ve teşebbüs ettim ancak beni son anda geri çeviren şey, cehennem korkusundan çok şu düşünceler olmuştu: Neden intihar etmeyi düşünüyorum bu duruma beni ne getirdi? Cevap: Olabilecek en kötü şeyler oldu zaten, yaşamak için sebebim kalmadı, bunların bir son bulmasını istiyorum.

Sadece bu cevap aynı zamanda beni geri çeviren şey olmuştu.. Nasıl mı?

Olabilecek en kötü şeyler olmuş diyelim ki en diptesin bu zaten her şeyin daha da kötüye gidemeyeceğini ve bundan sonra olacak şeylerin bir şekilde o an ki çıkmaz gibi görünen durumu daha iyiye götüreceğini belirtmiyor mu?

Yaşamak için o an sebebin olmayabilir ancak, bu daha sonradan da olmayacağı manasına mı geliyor?

Dahası, ölmek için bir sebebin var mı?

Hayatına son vermek, geri alamayacağın bir harekettir ve gelelim asıl sebebe:

O gün kendime şunu demiştim: Bir gün istesem de istemesem de mutlaka öleceğim zaten ancak; Bu gün ölmeyeceğim kendi isteğimle değil...,sadece bir gün daha, nasıl olsa istediğim zaman kendimi öldürebileceğimin farkındayım, eğer hiç bir şey iyiye gitmezse o zaman gerçekleştirebilirim.

Şimdiye baktığımda, evet belki hayatım mükemmel değil belki hala küçük ya da büyük canımı sıkan şeyler var, fakat o kadar kötü de değil ve şu anki tecrübem, yaşadıklarım ve düşünce tarzım, beni intihara o kadar çok uzak tutuyor ki...

Evet, bu ciddi bir konu, lütfen intihar düşüncesine kapıldığın zaman cehennem korkusu yanına, bu yazdıklarım da seni engelleyen şeyler olsun.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

3. @ Witch, intihar konusuna kısaca değinmek istiyorum: Hayatım boyunca sadece bir kez intiharı düşündüm ve teşebbüs ettim ancak beni son anda geri çeviren şey, cehennem korkusundan çok şu düşünceler olmuştu: Neden intihar etmeyi düşünüyorum bu duruma beni ne getirdi? Cevap: Olabilecek en kötü şeyler oldu zaten, yaşamak için sebebim kalmadı, bunların bir son bulmasını istiyorum.

Sadece bu cevap aynı zamanda beni geri çeviren şey olmuştu.. Nasıl mı?

Olabilecek en kötü şeyler olmuş diyelim ki en diptesin bu zaten her şeyin daha da kötüye gidemeyeceğini ve bundan sonra olacak şeylerin bir şekilde o an ki çıkmaz gibi görünen durumu daha iyiye götüreceğini belirtmiyor mu?

Yaşamak için o an sebebin olmayabilir ancak, bu daha sonradan da olmayacağı manasına mı geliyor?

Dahası, ölmek için bir sebebin var mı?

Hayatına son vermek, geri alamayacağın bir harekettir ve gelelim asıl sebebe:

O gün kendime şunu demiştim: Bir gün istesem de istemesem de mutlaka öleceğim zaten ancak; Bu gün ölmeyeceğim kendi isteğimle değil...,sadece bir gün daha, nasıl olsa istediğim zaman kendimi öldürebileceğimin farkındayım, eğer hiç bir şey iyiye gitmezse o zaman gerçekleştirebilirim.

Şimdiye baktığımda, evet belki hayatım mükemmel değil belki hala küçük ya da büyük canımı sıkan şeyler var, fakat o kadar kötü de değil ve şu anki tecrübem, yaşadıklarım ve düşünce tarzım, beni intihara o kadar çok uzak tutuyor ki...

Evet, bu ciddi bir konu, lütfen intihar düşüncesine kapıldığın zaman cehennem korkusu yanına, bu yazdıklarım da seni engelleyen şeyler olsun.

En dipte değilim ne zaman daha kötü olamaz diye düşünürsem daha kötüsü beni bekliyor. Evdekilerin birbirini öldürdüğünü görmekten ve engelleyememektense kendimi öldürmeyi tercih ederim. Senin kendine sorduğun soruların hepsini kendime sordum ve hepsinde de ölmek için mantıklı cevaplar buldum. Beni ölmekten alıkoyan şeyler komik küçük şeyler oldu. Tamam diyorum bu gece bir kez daha dua edeceğim ve yarın hiçbir işe yaramazsa ilk kavgada kendimi öldüreceğim. Ölmedim. Hala buradayım. Hala Naruto'nun bir hafta sonraki bölümünü gelecek haftaki sınıf buluşmasını ve yazılılara nasıl çalışacağımı planlıyorum. planladığım sürece ölmek istemediğime karar veriyorum. Bugün değil. Belki yarın. Her gün bunları tekrarlamak bile insanı tüketiyor ama." Boynuna ne oldu? saatini neden o kadar sıkıyorsun? gece uyuyamadın mı gözlerin kızarmış? iyi misin? gerçekten? emin misin? peki. "

Her gün sınıftaki aslında umurlarında bile olmadığım insanlara hesap veriyorum ve bunun gibi küçük şeyler bile beni bitiriyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ateislik inançsızlık hayal kırıklığına pes etme yorgun düşmüş insan vs vs bunların hepsi eşittir büyük bir kaybeden biraz Neji vari bir söz oldu ama :)/>

Büyük olasıkla bana karşı iyi bir sonuç vermeye bu yazım belkide bana ne diyor lan bu gibisinden sinirleneceksiniz ama ben yinede yazacağım

İntihar konusu ele alalım intihar saçmalıktır korkmuş korkak ve kaybeden bir insanın işidir intihar ölmek istemek hiç bir şeyin çözümü değildir...öldüğün anda geçmişin seni terk etmez belki olanların hiçbirini hatırlamayacaksın ben dine inan inançlı biriyimdir ama dini çok çok sorguladığım olmuştur sonuç olarak vardığım netice Tanrı vardır oldu...şimdi ama inanmayalar gözünden bakalım diyelim ki Tanrı yok cennet yok cehennem yok ve öldün intihar ettin neden öldün neden intihar kurtulmak için peki tam anlamıyla kurtulabildinmi yani bunu yapmanın sonuçlarını aldın hayır neden çünkü cennet yok cehennem yok hiçliktesiniz peki bunun sonuçları görmemek sadece size boş yani bir hiç şey için öldüğünüzü sergiler...

Diyelim ki inançlısın intihar ediceksin peki intihar ettin ne olacak? cehennem denen yere gideceksin ve dünyada çektiğin acının 2 katını ve yılının 2 katı kadar belkide daha uzun süre bu acıya katlanacaksın peki o zaman nasıl kurtulacaksın ölmüyorsun? Tanrıya isyan etsende ölmüyorsun küfür etsende yok olmuyorsun...cidden acı bir durum

Gelelim hayal kırıklığına hayal kırıklığı insanı yıldırmak için çok iyi bir olaydır...sürekli hayallerinin gerçek olmadığından yakınır durursun ve bir müddet sonra pes edersin sıradanlaşırsın...ama hayallerinin peşinde hayatının sonunadek gitmekten veya hayal kurmaktan vazgeçersen büyük bir kaybeden olursun...hayallerini terk eden insan kaybedenliğe adımı atmıştır...hayallerin var olmadıkça senin yaşama amacın birnevi yok gibi olur ancak hayallerinden vazgeçmen ileride bir gün hayallere inanmayacağını veya hayal ettiğin şeyin gerçekleşmemesi diye bir mevzu değildir hayaller hayatın her anındadır sadece farkına varılmaz...Hayallerim vardır benim ve asla unutmayacağım hayallerim gerçekleşmese bile vay be ne hayallerim varmış ne güzel hayaller kurmuşun diyebileceğim bir hayal geçmişim var onların kırılması benim için asla bir pişmanlık veya sonsuz üzüntüye kaynak olmayacak şeylerdir...

Gelelim kavgalara şiddete ben yapı olarak çok uysal biriyimdir hayatım boyunca hiç bir kavganın içinde olmadım birine vurmadım zarar vermedim...ama ailedem çok kavga oldu genelde hepsi sigara kaynaklıydı sigaradan nefret ederim sigarıyı karşımda öven insanın gözlerinin içine bakışım herşeyi anlatır :)/> Peki evde kavga olurken neleri çözdüm neleri anladım...bir herkes ölümlü ve ben kendim bu kavgalara bir son verebilirim ve ben kendimi bu kavgaların içinden kurtarabilirim çünkü sağlıklıyım herhangi bir engelim yok yatak hastası değilim bu yüzden önümde aşman gereken bir dağ değil bir yol var sadece yolu takip etmeyelim yavaş sakin dikkatli şüpheli...bana zarar verebilecek her varlığa karşı bir tebbirim vardır...ailede kim bana sorun çıkartır bunu nasıl yapar okulda kim belalı tipler yanlarında ne taşırlar ne amaçlar neler yaparlar sokaktaki insanlar ne yapar ne amaçlar ne isterler hepsini analiz ederim iyi bir gözlemciyimdir...tabi burda hep kendimden örnekler verdim farkındayım :)/>

Aşırı derece insancılımdır...iyi bir insanın gözlerim önünde kötü şeylere mahruz kalmasını çekemem göz yumamam hiç tanımadığım insanlara yardım etmek beni hayatta en mutlu eden şeydir ne hayallerim ne para nede sevdiklerim bana bu mutluluğu verebilir...Hayatımda en nefret ettiğim insanlar benim tabirimle hayvandan gelenlerdir...alt bir ırktırlar öldürülmeleri ve temizlenmeleri gerekir kesinlikle ölüm onların hakkıdır insanlara zarar verirler bu yüzden onları öldürmek en iyisidir...Aşırı derece ırkçı faşist yönüm vardır ama bunu belli etmem...bir çok insanı empati yaparsan rahatlıkla anlarım...ayrıca bir insan duygularını hiç bir zaman köreltemez duygu köreltmek genelde onları bastırmamak sergilememek uygulamamak ve sonunda bu duygulardan arınmak diye görülür aslında o değildir...bastırdığınız duygular zayıflamaz asla körelmez tam tersi artar o kadar artar ki siz bunun farkında olmazsınız siz onları kapalı sanarsınız aslında onlar açıktır onları bastırdığınız için daha çok ortaya çıkmıştır...bir duygudan kurtulmak istiyorsanız o duyguyu baskı altına almayacaksınız serbest bırakacaksınız umursamazlık derecesinde bir serbestlik en ufak duyguyu bastırma şeyiniz o duyguyu tetikler harakete geçirir...

Pozitif düşünemem diyen insanlar pozitifliğe açtır hemde öyle böyle değil negatif düşüncelerden daha ağır sonuçlara sebep olur pozitif düşünmemek...pozitif düşünmeyenler %90 hayal kırıklığını %100 çıkarmış insanlardır ve bunun farkında değillerdir

Ateistlik inançsızlaşma inanç hayatın her anında vardır ben ateistim diyen biri asla ateist değildir sadece bir tarafından uydurmalarda sözde kendini öyle hisediyordu ve asla yaşlı ateist yoktur genelde hepsi gençtir ve yaşlandıklarında bunun farkına acı bir şekilde varırlar...

BynMubo asla bir psikopat ve kötü kız olamayacaktır daha doğrusu olamayacaksın Sasuke konusunda karşılaştık ve o zamandan beri görüşlerimiz hiç uymadı ve hala uymuyor sen kötü değilsin psikopatlaşmak isteyen biride değilsin agresif sinirli şeytan yanlası insanları öldürmek isteyen biri değilsin olamıyacaksın sen insan ölürdersen bile asla bir insan öldürmek isteyen varlık olamayacaksın...

MUTLU SON hıaıhıaıhıaıhıa :)/> (bildiğin deneme yazdım)

Şimdi umarım hayatlarınız bu dünyada öbür dünyada mutlu gider mutlu olur mutlu yaşarsınız olmadı o zaman en iyi olan şeyi yaparsınız ölürken mutlu ölürsünüz yaşarken kötü yaşa mutsuz yaşa ama asla ölürken mutsuz ölmeyin derim...ben genelde insanlara çok umut dahatan bir insan olarak görmeye başladım kendimi kendimden başka her insana hayrım var gibi...

Sizler için cidden üzüldüm yazdıklarınız her ne kadar benim düşüncelerime ters düşsede ve ben yukarıda bu düşünceleri köreltecek veya eleştriecek bir yazı yazmış olsamda sizi anlıyorum zengin değilim ilahi bir gücüm yok ama umutlarım hayallerim inancım ve iyi dileklerim birde iyi dualarım var bunlarla belki yardımcı olurum bilmem siz duaların kabulüne inanırmısınız ama :) ben inanıyorum...Hayatım memnun değilim sürekli mutlu yaşamıyorum ama ben varsam gerisi yalandır diyorum mutluluğumun kaynağı kendi varlığımdır görüşünü kabullendim mutluluk konusunda :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ateislik inançsızlık hayal kırıklığına pes etme yorgun düşmüş insan vs vs bunların hepsi eşittir büyük bir kaybeden biraz Neji vari bir söz oldu ama

Büyük olasıkla bana karşı iyi bir sonuç vermeye bu yazım belkide bana ne diyor lan bu gibisinden sinirleneceksiniz ama ben yinede yazacağım

İntihar konusu ele alalım intihar saçmalıktır korkmuş korkak ve kaybeden bir insanın işidir intihar ölmek istemek hiç bir şeyin çözümü değildir...öldüğün anda geçmişin seni terk etmez belki olanların hiçbirini hatırlamayacaksın ben dine inan inançlı biriyimdir ama dini çok çok sorguladığım olmuştur sonuç olarak vardığım netice Tanrı vardır oldu...şimdi ama inanmayalar gözünden bakalım diyelim ki Tanrı yok cennet yok cehennem yok ve öldün intihar ettin neden öldün neden intihar kurtulmak için peki tam anlamıyla kurtulabildinmi yani bunu yapmanın sonuçlarını aldın hayır neden çünkü cennet yok cehennem yok hiçliktesiniz peki bunun sonuçları görmemek sadece size boş yani bir hiç şey için öldüğünüzü sergiler...

Diyelim ki inançlısın intihar ediceksin peki intihar ettin ne olacak? cehennem denen yere gideceksin ve dünyada çektiğin acının 2 katını ve yılının 2 katı kadar belkide daha uzun süre bu acıya katlanacaksın peki o zaman nasıl kurtulacaksın ölmüyorsun? Tanrıya isyan etsende ölmüyorsun küfür etsende yok olmuyorsun...cidden acı bir durum

Gelelim hayal kırıklığına hayal kırıklığı insanı yıldırmak için çok iyi bir olaydır...sürekli hayallerinin gerçek olmadığından yakınır durursun ve bir müddet sonra pes edersin sıradanlaşırsın...ama hayallerinin peşinde hayatının sonunadek gitmekten veya hayal kurmaktan vazgeçersen büyük bir kaybeden olursun...hayallerini terk eden insan kaybedenliğe adımı atmıştır...hayallerin var olmadıkça senin yaşama amacın birnevi yok gibi olur ancak hayallerinden vazgeçmen ileride bir gün hayallere inanmayacağını veya hayal ettiğin şeyin gerçekleşmemesi diye bir mevzu değildir hayaller hayatın her anındadır sadece farkına varılmaz...Hayallerim vardır benim ve asla unutmayacağım hayallerim gerçekleşmese bile vay be ne hayallerim varmış ne güzel hayaller kurmuşun diyebileceğim bir hayal geçmişim var onların kırılması benim için asla bir pişmanlık veya sonsuz üzüntüye kaynak olmayacak şeylerdir...

Gelelim kavgalara şiddete ben yapı olarak çok uysal biriyimdir hayatım boyunca hiç bir kavganın içinde olmadım birine vurmadım zarar vermedim...ama ailedem çok kavga oldu genelde hepsi sigara kaynaklıydı sigaradan nefret ederim sigarıyı karşımda öven insanın gözlerinin içine bakışım herşeyi anlatır :)/> Peki evde kavga olurken neleri çözdüm neleri anladım...bir herkes ölümlü ve ben kendim bu kavgalara bir son verebilirim ve ben kendimi bu kavgaların içinden kurtarabilirim çünkü sağlıklıyım herhangi bir engelim yok yatak hastası değilim bu yüzden önümde aşman gereken bir dağ değil bir yol var sadece yolu takip etmeyelim yavaş sakin dikkatli şüpheli...bana zarar verebilecek her varlığa karşı bir tebbirim vardır...ailede kim bana sorun çıkartır bunu nasıl yapar okulda kim belalı tipler yanlarında ne taşırlar ne amaçlar neler yaparlar sokaktaki insanlar ne yapar ne amaçlar ne isterler hepsini analiz ederim iyi bir gözlemciyimdir...tabi burda hep kendimden örnekler verdim farkındayım

Aşırı derece insancılımdır...iyi bir insanın gözlerim önünde kötü şeylere mahruz kalmasını çekemem göz yumamam hiç tanımadığım insanlara yardım etmek beni hayatta en mutlu eden şeydir ne hayallerim ne para nede sevdiklerim bana bu mutluluğu verebilir...Hayatımda en nefret ettiğim insanlar benim tabirimle hayvandan gelenlerdir...alt bir ırktırlar öldürülmeleri ve temizlenmeleri gerekir kesinlikle ölüm onların hakkıdır insanlara zarar verirler bu yüzden onları öldürmek en iyisidir...Aşırı derece ırkçı faşist yönüm vardır ama bunu belli etmem...bir çok insanı empati yaparsan rahatlıkla anlarım...ayrıca bir insan duygularını hiç bir zaman köreltemez duygu köreltmek genelde onları bastırmamak sergilememek uygulamamak ve sonunda bu duygulardan arınmak diye görülür aslında o değildir...bastırdığınız duygular zayıflamaz asla körelmez tam tersi artar o kadar artar ki siz bunun farkında olmazsınız siz onları kapalı sanarsınız aslında onlar açıktır onları bastırdığınız için daha çok ortaya çıkmıştır...bir duygudan kurtulmak istiyorsanız o duyguyu baskı altına almayacaksınız serbest bırakacaksınız umursamazlık derecesinde bir serbestlik en ufak duyguyu bastırma şeyiniz o duyguyu tetikler harakete geçirir...

Pozitif düşünemem diyen insanlar pozitifliğe açtır hemde öyle böyle değil negatif düşüncelerden daha ağır sonuçlara sebep olur pozitif düşünmemek...pozitif düşünmeyenler %90 hayal kırıklığını %100 çıkarmış insanlardır ve bunun farkında değillerdir

Ateistlik inançsızlaşma inanç hayatın her anında vardır ben ateistim diyen biri asla ateist değildir sadece bir tarafından uydurmalarda sözde kendini öyle hisediyordu ve asla yaşlı ateist yoktur genelde hepsi gençtir ve yaşlandıklarında bunun farkına acı bir şekilde varırlar...

BynMubo asla bir psikopat ve kötü kız olamayacaktır daha doğrusu olamayacaksın Sasuke konusunda karşılaştık ve o zamandan beri görüşlerimiz hiç uymadı ve hala uymuyor sen kötü değilsin psikopatlaşmak isteyen biride değilsin agresif sinirli şeytan yanlası insanları öldürmek isteyen biri değilsin olamıyacaksın sen insan ölürdersen bile asla bir insan öldürmek isteyen varlık olamayacaksın...

MUTLU SON hıaıhıaıhıaıhıa (bildiğin deneme yazdım)

Şimdi umarım hayatlarınız bu dünyada öbür dünyada mutlu gider mutlu olur mutlu yaşarsınız olmadı o zaman en iyi olan şeyi yaparsınız ölürken mutlu ölürsünüz yaşarken kötü yaşa mutsuz yaşa ama asla ölürken mutsuz ölmeyin derim...ben genelde insanlara çok umut dahatan bir insan olarak görmeye başladım kendimi kendimden başka her insana hayrım var gibi...

Sizler için cidden üzüldüm yazdıklarınız her ne kadar benim düşüncelerime ters düşsede ve ben yukarıda bu düşünceleri köreltecek veya eleştriecek bir yazı yazmış olsamda sizi anlıyorum zengin değilim ilahi bir gücüm yok ama umutlarım hayallerim inancım ve iyi dileklerim birde iyi dualarım var bunlarla belki yardımcı olurum bilmem siz duaların kabulüne inanırmısınız ama ben inanıyorum...Hayatım memnun değilim sürekli mutlu yaşamıyorum ama ben varsam gerisi yalandır diyorum mutluluğumun kaynağı kendi varlığımdır görüşünü kabullendim mutluluk konusunda

Kesinlikle sana katılıyorum aynı benim genç halim :P Sende kendimi gördüm bir an :) Dediğin gibi intihar sadece kaçış yolu ben intiharı düşündüğüm zamanlarda 17 filandım hayatımın en zor dönemiydi sanırım çok ağır duygular altında ezilmiştim. (ailevi sorunlar,aldatılma,yalnzlık v.s) Herşey üst üste gelmişti öyleki ne yediğim yemklerden tat alıyordum nede aldığım nefes bana hayat veriyordu. Sonra kendimi değiştirdim tabi, dedim kendi kendime ben kendimi boşuna kendimi yıpratıyorum beni yıpratanlar yıpransın dedim ve o andan sonra hiçbirşeyi önemsemedim ne beni aldatanları, ne benle uğraşanları nede benden faydalanmaya çalışanları hepsi tırıs gelir :) Bu beni dışardan bakıldığında duygusuzun teki yapmıştır ama dediğin gibi aslında ben onları saldım bastırmadım. Artık hiçbirşeyi kafama takmıyorum olursa olur olmazsa "Yolunda A.Ş." hesabı :D

Aslında şöyle bir animecilere bakıyorumda forumda herkeste aynı sorunlar var. Bizi animelere çeken şeyde aslında bu sorunlar nedeni ise animlerdeki mükemmel dünyalar ve karakterler aslında. Çünkü baktığınız zaman animelerde yani çoğunda herşey güzeldir hiç çirkin birşey yoktur ve buda bizim hoşumuza gider çünkü bizde bunları yaşamak isteriz :)

İnanç konusunda da dediğin gibi sana katılıyorum. İnsanlar inançsız yaşayamaz hiçbirşeye inanmıyorum diyen ataistler bile mutlaka birşeylere inanırlar ama onlar farkında değillerdir bunun. Çünkü insanın yaratılışında vardır bu bizi yaratan böyle yaratmış :) Ve bende senin gibi gözlemciyimdir hemde aşırı derecede 13 yaşımdan beri insanları gözlemliyorum ve tabi bunun yanında izlediğim sayısız film ve dizilerde var :D. Bu sebepten ötürü bende senin gibi çevremdeki insanlara yardımcı olurum eğer çevremdekilerin bir sorunu varsa ve çözümü bendeyse eğer gider onların sorunlarını çözeri hemen eğer bilmiyorsam da oturur beraber çözmeye çalışırım. Kendim hariç çevremdeki herkese yardım etmişimdir :D

Son olarak size görmüş ve geçirmiş biri olarak söylüyorum hiçbirşey için kendinizi üzmeyin çünkü değmez, herzaman pozitif düşünün ama SeptNoir'in dediği gibi en kötüsüne hazırlıklı olun. Ancak kendinizi olmadı diye yıpratmayın boşverin ve yolunuza bakın önünüze daha iyilerinin çıkacağını bilin herzaman :) Bir de hayal kurmaktan vazgeçmeyin hayaller her daim sizi ayakta tutar nekadar uçuk kaçık ya da saçma olsada bizi biz yapan bir bakıma hayallerimizdir ;)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.