Jump to content

Map Anime Yorumluyor | 03 | -Sword Art Online-

Önerilen İletiler

Arkadas zevk meselesi, farklı düşüncelerin olması normal de, ben simdi kalksam narutoyu yorumlamaya, oylamaya kalksam, şahsen konusunu, çizimlerini, kurgusunu sevmiyorum. Tüm forum ahalisi üstüme çullanacaktır. O yüzden, oylama yapılacaksa tarafsız düşünülerek yapılmalı. Ya da hiç yapılmamalı yani :)

Aksa-kun zevk meselesiyle alakası yok, sen şu an sadece kendi zevkini savunuyorsun dediğinin tam aksine... Yani sen de tarafsız değilsin.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 37
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Herkeze merhaba, Map anime yorumluyorun bugünkü bölümünde, SAO diye de bilinen Sword Art Online illetini inceleyeceğim. Öncelikle, sao, neredeyse 2. Sezon Openingi dışında hiçbir şeyini sevmediğim

Daha 18. bölümdeyim ben böyle bir şey görmedim arkadaş yemin ederim anime sektöründen toptan soğumak üzereyim. Biz anime diye geldik meğersem klişe Türk dizisi izliyormuşuz! (Spoiler şeysi koymuyoru

Aksa-kun zevk meselesiyle alakası yok, sen şu an sadece kendi zevkini savunuyorsun dediğinin tam aksine... Yani sen de tarafsız değilsin.

500 animeci ya sor hatta bu forumda yap puanlamayı rahat 8 :D nekadar sevmeyeni varsa daha fazla seveni var toplarım hepsini buraya :D

E o zaman onlar da objektif değil demektir... Her objektif olan SAO'yu sevmemelidir demiyorum sadece bol keseden oy dağıtmayın diyorum dediğim her anime için geçerli.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

E o zaman onlar da objektif değil demektir... Her objektif olan SAO'yu sevmemelidir demiyorum sadece bol keseden oy dağıtmayın diyorum dediğim her anime için geçerli.

haklısın ama şimdi büyük bit çoğun luk seviyorsa o puanı hak ediyor demektir :D yani 500 kişiden 400 seviyorsa o zaman :D ne yapa biliriz :D 10 da 8 eder :D SAO için bol kese 9 demektir 9 luk bir anime değil ki benim en sevdiğim animelerdendir :D

mesela aş konusunu çok iyi işlemiş ben karakterlerle gülüp karakterle ağladım :D buda sürükleyicilik demek bunları göz önüne almıyorsunuz konuyu beğenmemek başka ama o konuyu işlemekteki ustalık bambaşka :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

haklısın ama şimdi büyük bit çoğun luk seviyorsa o puanı hak ediyor demektir :D yani 500 kişiden 400 seviyorsa o zaman :D ne yapa biliriz :D 10 da 8 eder :D SAO için bol kese 9 demektir 9 luk bir anime değil ki benim en sevdiğim animelerdendir :D

mesela aş konusunu çok iyi işlemiş ben karakterlerle gülüp karakterle ağladım :D buda sürükleyicilik demek bunları göz önüne almıyorsunuz konuyu beğenmemek başka ama o konuyu işlemekteki ustalık bambaşka :D

Tamam o dediğine katılıyorum ama yine de bol keseden puan dağıttığınızı düşünüyorum.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Witch ve gereksiz, tartışmanıza eklemek istiyorum, bir filmin kalitesi gişe başarısıyla ölçülmez. Bir animenin ne kadar iyi olduğunu da fanlarının ve ya antilerinin sayısına bakarak ölçemezsiniz. Genelde bir ölçüt vardır, senaryo, çizim, ost vs...

Ha ben ilk bölümden klişe buldum SAO yu, bazısı sevdi, bazısı hayal kırıklığına uğradı vs. Herkes herşeyi sevmek zorunda değil. Ne de olsa her malın bi alıcısı olacaktır, ama bir malın çok alıcısı olması onun çok kaliteli ya da orjinal olduğunu göstermez. Aynı şekilde hiç alıcısının olmamasının da.

Bol keseden puan dağıttığınıza ben de katılıyorum, az seçici olun diyorum ben. *benim kadar müşkülpesent olmasanız da olur sdsasdfds*

Kesinlikle katılıyorum. Örneğin Harry Potter serisi deli gibi seviliyor -ben de dahil- ama iyi bir seri mi? Hayır.

Önemli olan tutulup tutulmaması değildir, objektif olarak yaklaşacaksanız belli kriterleriniz olmalı. İzlerken iki kere gülüp bir kere ağladığınız her şeye "Aaa bu mükemmelmiş" demeyin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence ilk sezonunda baştan sona kadar adamlar çok pro. bir şekilde animeyi devam ettirdiler ve finalide güzel bir şekilde yaptılar.

Sizin dediğinizin aksine katlara daha fazla zaman harcansaydı animede büyük bir düşüş yaşanırdı.

Ayrıca animeye romantizm sokulmadı,animedeki asıl olay zaten aksiyon yerine romantizmdi.

Yani 1.sezon 9/10 hakediyor.

Ama 2.sezona gelince hikaye olarak iyi olsada o hikayeyi yansıtamadı.

1.sezondan tek iyi yönü 2.sezonda OP ve ED ler 1. sezona göre çok daha iyiydi.

2 sezon toplam puanı bence 7.5-8/10

NOT: Tek yönlü bakmayın bence animenin cılkını çıkarmadılar en azından.İzlenilmesi gereken animelerden olarak sayıyorum ben.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bence ilk sezonunda baştan sona kadar adamlar çok pro. bir şekilde animeyi devam ettirdiler ve finalide güzel bir şekilde yaptılar.

Sizin dediğinizin aksine katlara daha fazla zaman harcansaydı animede büyük bir düşüş yaşanırdı.

Ayrıca animeye romantizm sokulmadı,animedeki asıl olay zaten aksiyon yerine romantizmdi.

Yani 1.sezon 9/10 hakediyor.

Ama 2.sezona gelince hikaye olarak iyi olsada o hikayeyi yansıtamadı.

1.sezondan tek iyi yönü 2.sezonda OP ve ED ler 1. sezona göre çok daha iyiydi.

2 sezon toplam puanı bence 7.5-8/10

NOT: Tek yönlü bakmayın bence animenin cılkını çıkarmadılar en azından.İzlenilmesi gereken animelerden olarak sayıyorum ben.

katılıyorum millet diyorki ben sevmedşm nasıl bu 8 olur ya kesşn bol keseden dağıtıyorlar ama siz beğenip beğenmemek diyorsunuz ama hikaye , konu ve bunların işlenişi on numara animede :D şimdi bilgisayar oyunu oynıyan kesimi birden savaşçı ve avcı durumuna sokunca onların duygu ve düşüncelerini çok iyi yansıtmışlar çünkü animenin çoğu karakteri a sosyal ve genelde bilgisayar başı tipler ve enime genel olarak bu kişilerin birer savaşçıya dönüşmesini konu alıyor
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Nolmuş nan burda, konumu işgal ediyorsunuz !

Öncelikle şuna değinelim. SAO'nun mangası , çok daha erkenden bitiyor, yani yapımcılar 2. Arc'ı komple salladılar. Bu nedenle beterin de beteri oldu. SAO'nun ben asla berbat ötesi bir anime olduğunu söylediğimi hatırlamıyorum. Ama böyle süper , inanılmaz 9, 10 verilecek birşeyi de yoktu. Eğer verseydim ilerdeki Review'lerde yüksek puanı gerçekten hak eden animelere yazık olacaktı. Ayrıca şu animeye işleniş meslesi, bence daha çok Fantastik bir animeye benziyordu. Tam olarak işlendiğini görmedim ben. Şimdi buradan Naruto'ya hakaret etmek istemiyorum, Naruto zaten güzel bir anime ama naruto fanları gibi, sadece bir animeye dayalı kalmayın, objektif olmaya çalışın. Çok sevmiş olabilirsiniz ancak bu demek olmuyor ki o animenin bazı yerleri kötü değil. Ben sadece sevmediğimi söylüyorum, finali de bence yetersiz, o kadar aksiyona rağmen. SAO tek başına güzel harika bir anime olabilir, ama diğerlerinin yanında sönük kalıyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.