Jump to content

Map Konuşuyor | 01 | Nice Boat Ending mi? O da ne?

Pøllux

Önerilen İletiler

Resmi ekleyen

Herkeze merhaba arkadaşlar, yine boş bir seriyle karşınızdayım. Neden bu kadar seri yapıyor bu adam demeyin. Ben de bilmiyorum. Ama bu seriyi düzenli devam ettirmeyeceğim, kafama göre koyacağım yani. Peki bu seri nedir, ne ayaktır? Evet, ben konuşuyorum . Ama ne? Aslında bu daha çok büyük bir seri, bu seride Anime hakkında düşüncelerimi, Bazı animelere ilgili bilgileri, yeni haberleri ve o haberlerle ilgili yorumumu vs konuşacağız.

İlk bölüm bilgilendirme şeysi olucak. Yani sizi animelerle ilgili bir konuda bilgilendireceğim. Aranızda hiç Dram/Psikoloji türü anime izleyen var mı? Evet var, biliyorum. Eğer yabancı anime sitelerinde o seyrettiğiniz animeyle ilgili bir şey arıyorsanız , bazı yorumlarda "That was a nice boat ending." veya, "It's a nice boat anime." vs. gibi şeyler görebilirsiniz. Peki nedir bu Nice Boat Ending, neden böyle şeyler söylüyor bu gavurlar? Size bunu açıklayacağım.

Aramızda birkaç School Days izleyen arkadaş vardı galiba, ama yinede söyleyeyim,çok az spoiler olabilir.

School Days adlı animenin finalinin yayınlacağı gün herkez televizyonun başına geçmiş heyecanla finali bekliyorlardı. Final başladı, ancak bir nedenden ötürü yayın televizyonu finali yarıda kesti. Bu bütün izleyenleri şoka soktu, çünkü adamlar tam en heyecanlı yerinde hunharca sebepsizce kesmişlerdi. Ama bunun asıl nedeni, tam finalin yayınlanacağı gün, Kyoto'da bir kız çocuğu babasını baltayla öldürmüştü. Bu nedenle TV şirketi Sekai'nin olayının bu kızınkine benzerliğinden dolayı son anda yayını geri çekip araya bir YAT koydu. Evet , ciddiyim. Adamlar yayını bir anda kesip bir yat reklamı koydular. Seyirciler böyle kaldı yani. Nice Boat'ın olayı sadece bu değildir. Yayın bir anda kesilip seyirciler yatı izlerken , muzip bir TV kanalı çalışanı, yat'ın reklamının üstüne "NICE BOAT" yazar. Ve bu kısa sürede bir MEME olur. Bu bir efsanenin başlangıcıdır, bundan sonra her böyle ayrılmalı, psikolojik ve kesmeli biçmeli animelere "Nice Boat" denmeye başlanmıştır. School Days ise yanlış hatırlamıyorsam bir ertesi gün kaldığı yerden finale devam etmiştir ve bu bütün seyircilerin beynini alt üst etmiştir. Ayrıca bu, sitede neden 12. bölümün sadece yarısına kadar olduğunu da açıklıyor, başka bir yabancı sitede School Days'in finalinin tamamını bulup izleyebilirsiniz.

Ayrıca Hatsune-chan şarkısını bile yapmıştır.

Nice Boat Videosu:

İşte bu kadardı, kısa falan oldu ama öz oldu. Sanırım birdahaki Map Konuşuyor'da animelerle ilgili birşeyler söyleceğim. Okuduğunuz veya okumadığınız için teşekkürler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

içeriği güzel gerçekten ilginç bir şey ama başlık ..... berbat . yani map konuşuyor ne demek biraz egoistçe geldi bana yani bilgilenelim tarzı beraberce piskolojisi güden bir başlık daha çok insan toplar kısacası başlık konuyu mundar etmiş . bu benim düşüncem map ı ekndinden ayrı tutman da ilginç map nick ini yazar olarak sona not düşsende bu kadar gözümüze sokmasan . bu arda arada kullandığın gavat kelimesi hiç hoş değil bir yorumcuysan herkese hitap edersin ayrımcılık yapamazsın gavattan sonra okuyasım gelmedi ama gerçekten sonuna kadar okudum çünkü çok bilgilendirici ve ilginç bir yazıydı özellile kopyala yapıştır olmayışı ayrıca hoştu yazı geyet hoş devamını bekliyorum ama en başta dediğim gibi bir kaç şey göze batıyor .

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

içeriği güzel gerçekten ilginç bir şey ama başlık ..... berbat . yani map konuşuyor ne demek biraz egoistçe geldi bana yani bilgilenelim tarzı beraberce piskolojisi güden bir başlık daha çok insan toplar kısacası başlık konuyu mundar etmiş . bu benim düşüncem map ı ekndinden ayrı tutman da ilginç map nick ini yazar olarak sona not düşsende bu kadar gözümüze sokmasan . bu arda arada kullandığın gavat kelimesi hiç hoş değil bir yorumcuysan herkese hitap edersin ayrımcılık yapamazsın gavattan sonra okuyasım gelmedi ama gerçekten sonuna kadar okudum çünkü çok bilgilendirici ve ilginç bir yazıydı özellile kopyala yapıştır olmayışı ayrıca hoştu yazı geyet hoş devamını bekliyorum ama en başta dediğim gibi bir kaç şey göze batıyor .

:D . Başka bir başlık bulamadığım içindir, Map Zırvalıyor, Map Boş konuşuyoru falan da düşünmedim değil. Ama konu çok saçma diye silinebilir diye düşündüm. Ayrıca o kelime bir hakaret değil sadece bazı şivelerde yabancılara öyle deniyor diye söyledim. Ancak günümüzde nedense bu kelime bir hakaret/küfür olarak algılanıyor. Çok da sorun değil benim için. Açıkcası kimse okusun diye bakmıyorum, eğer birisi Nice Boat diye araştırırsa zaten burayı bulur. Tek amacım o.

ps: Gavat değil, Gavur. :I

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

gavat bir hor görmedir gavatın sözlük anlamına bakarsan çıkış yerinin müslümanların müslüman olmayanlara yönelik küçümsemesi belli etmek için oluşturulmuş bir sözdür . amerikadaki niga yada negro sözleri gibi .

Gavurdan bahsediyorum ben. Hiçbir yerde "Gavat" falan demedim ben ve hayatımda öyle bir kelimde de kullanmadım, ne anlama geldiğini de bilmiyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gavurdan bahsediyorum ben. Hiçbir yerde "Gavat" falan demedim ben ve hayatımda öyle bir kelimde de kullanmadım, ne anlama geldiğini de bilmiyorum.

genç arkadaşım ikisininde yakın anlamları var ve ikiside hadi seni kırmıyım hakaret olmasa bile yinede argoya girer . bilgi verici bir konuşma yapmak istiyorsan böyle şeylere dikkat etmen gerek çok tep ki toplarsın . birde şu inatla ben öyle demedimki tavrından vazgeçsen artık seninle yaşıtım olarak konuşuyorum asla seni küçük görmedim ama biraz olgun olsak hani ? :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Nice boat?? Hiç duymamıştım, saol. :D

Mirai Nikki'yi yorumlabilir misin, başlamayı düşünüyorum ama okul animesi diye bi önyargım var, kırabilecek misin merak ediyorum?? ^_^

Yorumlayacağım , önce kendime gelmem lazım, adını duyunca bile tüylerim ürperiyor şu anda.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.