Jump to content

Map Anime Yorumluyor | 04 | - Mirai Nikki -

Önerilen İletiler

Herkeze merhaba arkadaşlar, psikolojimin yerine biraz oturmasını bekleyip öyle yorumlayacağımı söylediğim animenin yorumlama şeyine hoşgeldiniz. Şu an aptal aptal opening'i dinliyorum kalbim falan sıkışıyor . Yani hala tam kendimde değilim ama yazacağız işte. (Kendime geleceğim falan yokta insan bekliyor işte.)

Bugün, Map Anime Yorumluyor'un 4. Bölümünde, Mirai Nikki 'yi yorumlayacağım.

Resmi ekleyen

Konuya falan başlamadan önce, bu animenin openingleri beni benden alıp götürüp parçalıyor. Nedenini bilmiyorum ama sebepsizce bütün openinglerini çok seviyorum.

Opening'i (OP Spoiler içermiyor, izleyebilirsiniz) :

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=LLDA9cfRLlg

Animeyi bitireli sanırım 3 Gün oluyor, ancak şunu söyleyeyim, izleyin. Ne olursa olsun izleyin, asla pişman olmazsınız. Animenin konusu nedense sitede tam olarak yazmıyor, açıklamak bana düştü yani. Öncelikle Amano Yukiteru adlı bir çocuğumuz var ve bir asosyal gibi birşey. Her zaman arkadaşı olsun istiyor ama kim ne zaman onu birşeye davet etse o reddediyor, böyle birisi işte. Ayrıca, hayatında yaşadığı herşeyi telefonuna günlük gibi kaydediyor. Mesela,

30 Şubat, 2013 / 17:32

Matematik Sınavı

30 Şubat, 2013 / 18:03

Matematik Sınavı bitti.

gibi, ama cidden herşeyi yani. Mesela yolda yürürken taşın yanından geçiyor onu bile yazıyor. Hiçbir arkadaşı olmamasının yanısıra bir de hayali bir arkadaşı var. Deus adlı bir tanrı. Uzay ve zamanı yönetiyor. Çocuk her gün okuldan eve gelince hayali arkadaşıyla konuşuyor. Ve bir gün Deus ona bir sürpriz yapacağını söylüyor. Ertesi gün uyandığında , Yukiteru yine günlüğüne "Uyandım" yazıcakken bir de bakıyor ki, o günün bütün günlükleri tutulmuş. Mesela saat "08:42" de 2 kişinin yanından geçtiği yazıyorsa, gerçekten geçiyorlar. Yani Yukiteru (Yukki diyeceğim artık.) geleceği gören bir günlüğe sahip oluyor. Ve Deus'un aslında hayali birisi değil gerçekten bir Tanrı olduğunu öğreniyor. Bununla birlikte Yukki , sürekli peşinden gelen katillerden ve diğer bütün tehlikelerden korunmaya çalışıyor. Bu kısmı cidden kısa kestim, üzgünüm.

Sanırım bu Review çok uzun olucak, ama anime uzun ve hakkında konuşulması gereken çok şey var.

DİKKAT: Bu satırdan sonrası, spoiler içerebilir.

Bol aksiyonlu bir şey olucak diye başladım animeye, aslında yeterince karşıladı beklentimi. Ayrıca nedensizce bu animeye psikopat ve kanlı diyen fazla kişi var. Bence o kadar psikopatlık bile yoktu. Gasai-chan'ın bazı haraketleri dışında. İlk bölümlerdeki Yukki'ye çok sinir olmuştum, öyle kişileri sevmiyorum. Ama kesinlikle bu çocuğun adam olucağından emindim. Minene'nin ilk girişi bana çok gıcık gelmişti, o süslü püslü kıyafetlerini hiç sevmemiştim ama ilerideki tipi süper. İlk toplantı yapıldığı anda zaten heyecan başlıyor, hikaye sizi sürüklüyor, Polisle karşılaşmaları falan iyiydi. Sanırım o kadın Beşinciydi, ama tam emin değilim, Kehanet günlüğüne sahip olan kadın , o işte. O kısıma sebepsizce cinsel unsur koymaları benim hoşuma gitmedi. Nedense izlediğim çoğu animede böyle olmaya başladı, Elfen Lied vb. Animenin asıl konusu Ecchiye yakın değilken Ecchi koymak bence saçma. Annesinin geldiği kısımlar çok eğlenceliydi, onu saymıyorum :3 . Akise ve diğerleri geldikten sonra hikaye iyice güzelleşmeye başlıyor. Bu animede, diğer çoğu animeden farklı olarak, düşmanlar kötü değil. Mesela ben o ölen çifte çok üzülmüştüm, Hinata'nın babasına da. Dördüncü'ye de. Hepsi duygusal biçimde ölmüşlerdi. Hepsinin hikayesi çok iyiydi. Gayet güzel tasarlanmıştı. Ben biraz daha finale doğru gideyim. En sonda yaptığı karamsarlıklar çok iyiydi. Yukki'nin aptal şekilde bütün arkadaşlarını öldürmesi biraz saçma olsada. Yuno'yu sevsek mi sevmesek mi belli olmuyor. Sürekli iyi şeyler veya kötü şeyler falan yapıyor. Psikolojik sorunları olmasa çok iyi bir kız. Ama neden öyle olduğunun da sebebi var. 3. Kafatası olayı beni çok meraklandırmıştı. Ve beklediğim gibi çıkmadı. 2 Günlük meselesi de çok kafama yatmadı... Finalini ise pek beğendiğim söylenemez. Ben 2. Dünyada ikisinin birlikte yaşamasını istiyordum. En azından mangadaki son biraz güzel bitti. Mirai Nikki'nin 2. Sezonunun çıkması gibi bir durum yok ancak yeni bir ova'nın çıkacağı hakkında söylentiler var. Ayrıca Mangaka 3-4 ay içinde yeni bir Mirai Nikki serisine başlayacağını söyledi, fazla bir bilgi yok.

Bu animenin en sevdiğim yanıda o , asla bir şeyin nasıl gideceğini bilemiyorsunuz. Mesela , "kesin bu kendini feda edicek" diye düşünüp sonraki bölümleri tahmin edemiyorsunuz. Her zaman sizin tahmininizden çok daha farklı bir senaryo çıkıyor, ben mesela Yuno'nun çift kişilikli olduğunu düşünüyordum, ama 3. iskelete bir anlam vermemiştim, Yuno'nun kardeşi diye düşündüm. Ama asla dediğim gibi çıkmadı hiçbir şey.

ve Son olarak nedense bu animeyi kötü buluyorlar ve bunun tek nedeni Anakarakterin salak olması. Öyle saçmalık mı olur yahu? Bir kere bir anime sırf karaktere göre mi belirlenirmiş? Senaryosuna ne oldu, çizimine , gidişatına? Yukki biraz aptal olabilir veya Gasai-chan psikopat olabilir ancak bu animenin berbat olduğun anlamına gelmez. Ayrıca o kadar da abartılıcak kadar aptal değiller, sadece biraz saflar. Ayrıca zaten ileride düzeliyorlar. Ben seviyorum yani.

Ecchi Oranı: 2/10

İçerik : 7/10

OST : 8.5/10

İzlenilebilirlik : 8.5/10

Senaryo : 8.5/10

Çizim : 7.5/10

Karakterler: 7/10

Genel: 8.5/10

Olarak geçebiliriz bu animeyi. Dediğim gibi, tamamen mükemmel değil, ama izlemekten de zarar gelmez, hatta izlemezseniz zarar gelebilir B)

Aslında kısa sürdü. Çünkü bu anime hakkında bir şey eleştiremem. Tamamen çok iyi bir yapıt. "En güzel anime" diyemem ancak kesinlikle izlemeniz gerekir bence. Her ne kadar sizi 1-2 bölümde sıksa da ileride sizi yeterince tatmin edicek bir animedir. Hala kendime gelmeye çalışıyorum. Sıkıcı olduysa affola.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 44
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Yeni manga çıkıyor Temmuzda sanırım

Herkeze merhaba arkadaşlar, psikolojimin yerine biraz oturmasını bekleyip öyle yorumlayacağımı söylediğim animenin yorumlama şeyine hoşgeldiniz. Şu an aptal aptal opening'i dinliyorum kalbim falan sı

OST 8,5 mu? Dostum OST'si en az 9 hak ediyordu bence. Nedense animenin başında Yuno'yu seviyorken animenin sonunda Yuno'yu sevemedim. En başta yandere dedik sevdik ama en son bildiğimiz gerizekalıya b

Çok güzel anlatmışsın sürekli özet çıkarıyorsun okumaya üşündiğim için göz atıyorum genelde :) ama mirai nikki yi sevdiğim için % 70 ini falan okudum :P eline sağlık

Sence 2. sezon gelirmi ? (Bence gelmez)

Bencede gelmez ve ben de göz attım hepsini okumaya üşendim güzel yazmışsın :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hmm oranlar en azından uyumlu :D

Bende ilk seyrettiğimde psikolojisine az çok girmiştim.En çokda Ending II severim hatta.

Yorumlamada tek benle çelişen sadece son bölümlere kadar malesef ben ana karekteri ( Yukki ) çok pasif gördüm.Hala daha o düşüncedeyimdirde.Hee bu animeyi kötülüyor mu dersen Hayır.Tam tersi anime bunun üzerine gelişmekte hatta :)

Anlatım için teşekkürler.Tamamını okudum ama geç oldu sanırsam :D...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Hmm oranlar en azından uyumlu :D

Bende ilk seyrettiğimde psikolojisine az çok girmiştim.En çokda Ending II severim hatta.

Yorumlamada tek benle çelişen sadece son bölümlere kadar malesef ben ana karekteri ( Yukki ) çok pasif gördüm.Hala daha o düşüncedeyimdirde.Hee bu animeyi kötülüyor mu dersen Hayır.Tam tersi anime bunun üzerine gelişmekte hatta :)

Anlatım için teşekkürler.Tamamını okudum ama geç oldu sanırsam :D...

Yukki tam tersine son bölümler dışında her yerde pasif ve saftı hep onu Yuno korudu. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Animenin konusu çok güzeldi ama ben bitirecem diye çok uğraş verdim :( herhalde kahramanların yaşı küçük diye oldu bu... Ortaokul çocuğu biraz garibime gidiyor böyle ağır ve etkili konulu animelerde...

Edit: Bu psikopat kızları neden pembe saçlı çizerlerse :D Bkz. Elfen Lied :D ha bir de klasik müzikli açılış şarkıları oluyor :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Animenin konusu çok güzeldi ama ben bitirecem diye çok uğraş verdim :( herhalde kahramanların yaşı küçük diye oldu bu... Ortaokul çocuğu biraz garibime gidiyor böyle ağır ve etkili konulu animelerde...

Edit: Bu psikopat kızları neden pembe saçlı çizerlerse :D Bkz. Elfen Lied :D ha bir de klasik müzikli açılış şarkıları oluyor :D

Tabi sende haklısın yaşları küçük ama genelde baş karakterlerin yaşları 13-17 arası oluyor :)

Evet bende farkettim saç rengi normal olmayanların bir psikopatlığı oluyor :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Tabi sende haklısın yaşları küçük ama genelde baş karakterlerin yaşları 13-17 arası oluyor :)

Evet bende farkettim saç rengi normal olmayanların bir psikopatlığı oluyor :D

Yada salaklığı. Orihime :I

Ayrıca Onlar Lise 3 yada 4 öğrencisi Seiga Lisesindeler hatta :D Hatırlıyorum :3

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.