Jump to content

Map Anime Yorumluyor | 04 | - Mirai Nikki -

Önerilen İletiler

OST 8,5 mu? Dostum OST'si en az 9 hak ediyordu bence.

Nedense animenin başında Yuno'yu seviyorken animenin sonunda Yuno'yu sevemedim. En başta yandere dedik sevdik ama en son bildiğimiz gerizekalıya bağladı kız.

Yukiteru zaten en baştan aptaldı. Shounen erkeklerinin mükemmel olmasından bıkmıştım, Yukkii'yi görünce yatıp kalkıp dua ettim yemin ediyorum. Zaten animenin yarısı Yukkii'nin ölümle karşı karşıya geldiğinde sümüklerini çeke çeke zırlamasını izlemeyle geçti. Neyseki sonra biraz akıllanır gibi oldu. Zaten babasını nasıl o kadar kolay affetti anlamadım ama anası babası ölmese bir şey olacağı yoktu ondan.

Veee favori karakterime geleyim, Uryuu Minene. Bir kız bu kadar mükemmel olur mu sayın seyirciler? Bir kere çok güzel. İkincisi çok zeki. Çok yetenekli korkusuz ayrıca da.

Yetmezmiş gibi anime karakterlerine olan üç zaafımın üçünü de barındırıyor hatun: bombacı, sivri köpek dişleri var ve kötü çocukluk geçirmiş. yirim.

Ölümünde (ya da ölümlerinde demeliyim) o kadar çok ağladım ki bütün ev ayağa kalktı. Zavallım ya... İyi ki en son Nishijima'yla evlendiler. (Uçan bebekleri de oldu... yirim.)

Edit: Bu animede beni en sinir eden kısım zeki ve karizmatik herifin gay oluşuydu.

Review içine review yazmış gibi oldum affola.

Edit 2: Fourth'u unutmuşum.

Heh bir de şu ayrıntıyı yazmadan geçemem:

Opening'deki Tanrılar

First: Amano Yukiteru -> Jupiter (Zeus) Olimpos'un hakimi, gökyüzü ve şimşeklerin tanrısı.

Second: Gasai Yuno -> Juno (Hera) Zeus'un kıskanç karısı.

Ninth: Uryuu Minene -> Minerva (Athena) Zeka ve savaş tanrıçası. (Yerim ki)

Sixth: Kasugano Tsubaki -> Apollo (Apollo) Kehanetlerin tanrısı

Seventh: Ikusaba Marco -> Mars (Ares) Savaş tanrısı. (Arkadaşın soyadı savaş alanı demekmiş)

Fifth: Houjou Reisuke -> Ceres (Demeter) Tarım tanrıçası. (Bunun soyadı da zengin hasat demek)

Fourth: Kurusu Keigo -> Mercurius (Hermes) Mesajların, hırsızların tanrısı. Soyadı "come" fiiline denk geliyormuş.

Tenth: Tsukishima Karyuudo -> Diana (Artemis) Av ve ay tanrıçası. (Soyadı ay ve av kanjilerinden oluşuyormuş)

Eleventh: Bacchus John -> Bacchus (Dionysus) Şarap ve deliliğin tanrısı. (Bu arkadaşın soyadı zaten Bacchus)

Third: Hiyama Takao -> Vulcanus (Hephaestus) Ateşi ve volkanları kontrol edebilen tanrı -ki Hiyama da volkan demek.

Twelfth: Hirasaka Yomotsu -> Pluto (Hades) Ölüm ve yeraltı tanrısı (Soyadı doğrudan Pluto'ya denk geliyormuş)

Eighth: Ueshita Kamado -> Vesta (Hestia) Yuva tanrıçasıdır en basit anlatımla.

Seventh: Mikami Ai -> Venus (Afrodit) Aşk tanrıçasıdır ki ai zaten aşk anlamına gelir.

Ben buldum evet. Öhöm.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 44
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Yeni manga çıkıyor Temmuzda sanırım

Herkeze merhaba arkadaşlar, psikolojimin yerine biraz oturmasını bekleyip öyle yorumlayacağımı söylediğim animenin yorumlama şeyine hoşgeldiniz. Şu an aptal aptal opening'i dinliyorum kalbim falan sı

OST 8,5 mu? Dostum OST'si en az 9 hak ediyordu bence. Nedense animenin başında Yuno'yu seviyorken animenin sonunda Yuno'yu sevemedim. En başta yandere dedik sevdik ama en son bildiğimiz gerizekalıya b

Opening'deki Tanrılar

First: Yukiteru -> Jupiter (Zeus) Olimpos'un hakimi, gökyüzü ve şimşeklerin tanrısı.

Second: Yuno -> Juno (Hera) Zeus'un kıskanç karısı.

Ninth: Minene -> Minerva (Athena) Zeka ve savaş tanrıçası. (Yerim ki)

Sixth: Tsubaki -> Apollo (Apollo) Kehanetlerin tanrısı

Seventh: Ikusaba Marco -> Mars (Ares) Savaş tanrısı. (Arkadaşın soyadı savaş alanı demekmiş)

Fifth: Houjou Reisuke -> Ceres (Demeter) Tarım tanrıçası. (Bunun soyadı da zengin hasat demek)

Tenth: Tsukishima Karyuudo -> Diana (Artemis) Av ve ay tanrıçası. (Soyadı ay ve av kanjilerinden oluşuyormuş)

Eleventh: John -> Bacchus (Dionysus) Şarap ve deliliğin tanrısı. (Bu arkadaşın soyadı zaten Bacchus)

Third: Hiyama Takao -> Vulcanus (Hephaestus) Ateşi ve volkanları kontrol edebilen tanrı -ki Hiyama da volkan demek.

Twelfth: Hirasaka Yomotsu -> Pluto (Hades) Ölüm ve yeraltı tanrısı (Soyadı doğrudan Pluto'ya denk geliyormuş)

Eighth: Kamado -> Vesta (Hestia) Yuva tanrıçasıdır en basit anlatımla.

Seventh: Ai -> Venus (Afrodit) Aşk tanrıçasıdır ki ai zaten aşk anlamına gelir.

Ben buldum evet. Öhöm.

Oha ben baya bir dinledim opening'i ama hiç bu bakış açısından düşünemedim (y) :) Valla ya dahisin ya da ayrıntılara çok dikkat ediyorsun :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Daha dün bir oturuşta bitirdim animeyi. :) İlk op si çok iyiydi ama diğer ostler okadar iyi değildi.(İlk OP nin etkisi heralde. :) )

OST: 8.5 doğru puanlama bence.

Güzel yorumlamışsın.

NOT:Animeyi bitirdikten sonra manganın son bölümünü okusun orda 2 sayfalık daha değişik ve daha güzel bir son var.

Opening'deki Tanrılar

First: Amano Yukiteru -> Jupiter (Zeus) Olimpos'un hakimi, gökyüzü ve şimşeklerin tanrısı.

Eleventh: Bacchus John -> Bacchus (Dionysus) Şarap ve deliliğin tanrısı. (Bu arkadaşın soyadı zaten Bacchus)

Seventh: Mikami Ai -> Venus (Afrodit) Aşk tanrıçasıdır ki ai zaten aşk anlamına gelir.

Ben buldum evet. Öhöm.

Bunu bende fark etmiştim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Oha ben baya bir dinledim opening'i ama hiç bu bakış açısından düşünemedim (y) :) Valla ya dahisin ya da ayrıntılara çok dikkat ediyorsun :)

Mitolojiye ilgim vardır ya birkaçını direkt kendim anladım zaten. Sonra doğru mu diye araştırdım, birkaçını daha buldum. Teşekkür ederim bu arada.

Opening gerçekten muhteşem, bütün günlük sahiplerinin bir şeyleri bulunuyor, fark etmişsinizdir.

First, Second ve Ninth'in kendileri, Fifth'in bebekleri, Sixth'in topu, Eighth'in şapkası, Third'in bıçağı, Fourth'un silahı,Seventh'ların tarağı ve bıçağı, Tenth'in köpeği,

Eleventh'in gözlüğü ve gözlüğün yansımasında Twelfth. :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

OST 8,5 mu? Dostum OST'si en az 9 hak ediyordu bence.

Nedense animenin başında Yuno'yu seviyorken animenin sonunda Yuno'yu sevemedim. En başta yandere dedik sevdik ama en son bildiğimiz gerizekalıya bağladı kız.

Yukiteru zaten en baştan aptaldı. Shounen erkeklerinin mükemmel olmasından bıkmıştım, Yukkii'yi görünce yatıp kalkıp dua ettim yemin ediyorum. Zaten animenin yarısı Yukkii'nin ölümle karşı karşıya geldiğinde sümüklerini çeke çeke zırlamasını izlemeyle geçti. Neyseki sonra biraz akıllanır gibi oldu. Zaten babasını nasıl o kadar kolay affetti anlamadım ama anası babası ölmese bir şey olacağı yoktu ondan.

Veee favori karakterime geleyim, Uryuu Minene. Bir kız bu kadar mükemmel olur mu sayın seyirciler? Bir kere çok güzel. İkincisi çok zeki. Çok yetenekli korkusuz ayrıca da.

Yetmezmiş gibi anime karakterlerine olan üç zaafımın üçünü de barındırıyor hatun: bombacı, sivri köpek dişleri var ve kötü çocukluk geçirmiş. yirim.

Ölümünde (ya da ölümlerinde demeliyim) o kadar çok ağladım ki bütün ev ayağa kalktı. Zavallım ya... İyi ki en son Nishijima'yla evlendiler. (Uçan bebekleri de oldu... yirim.)

Edit: Bu animede beni en sinir eden kısım zeki ve karizmatik herifin gay oluşuydu.

Opening'deki Tanrılar

Ben buldum evet. Öhöm.

Minene hiç Ölmedi ki :D .

Akiseden mi bahsediyorsun? Gay olsa bile süper birisi. Tam benlik , iyi kanka olurduk :( . Babası zaten tam küfürlük, o paraşütle atladığı sahnede iyi saymıştım ona.

Tanrı isimleri çok güzel :D Ama Gasai-chan'a dokunma. Ben zaten onu saf olduğu için seviyorum :D

Daha dün bir oturuşta bitirdim animeyi. :) İlk op si çok iyiydi ama diğer ostler okadar iyi değildi.(İlk OP nin etkisi heralde. :) )

OST: 8.5 doğru puanlama bence.

Güzel yorumlamışsın.

NOT:Animeyi bitirdikten sonra manganın son bölümünü okusun orda 2 sayfalık daha değişik ve daha güzel bir son var.

Manganın sonuna bilerek benzetilmedi çünkü Animenin 2. sezonu çıkma şansı var.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Opening gerçekten muhteşem, bütün günlük sahiplerinin bir şeyleri bulunuyor, fark etmişsinizdir.

First, Second ve Ninth'in kendileri, Fifth'in bebekleri, Sixth'in topu, Third'in bıçağı, Fourth'un silahı,Seventh'ların tarağı ve bıçağı, Tenth'in köpeği,

Eleventh'in gözlüğü ve gözlüğün yansımasında Twelfth. :)

Onları farkettim zaten ben genelde küçükte olsa openingler spoiler içerir diye izlemiyorum openingleri.Çünkü çok kolay çıkarım yapabiliyorsunuz.Örnegin Btooom! onda opening'in

en sonunda kızla el ele tutuşuyor.

Bu da sevgili olacaklarını gösterir.Sonra opening de ana karakterden en uzak olanlar ilk ölenler olur kesin dedim ve de öyle oldu

filan daha bir sürü anime hakkında bu yorumları yapabilir neyse :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Minene hiç Ölmedi ki :D .

Akiseden mi bahsediyorsun? Gay olsa bile süper birisi. Tam benlik , iyi kanka olurduk :( . Babası zaten tam küfürlük, o paraşütle atladığı sahnede iyi saymıştım ona.

Tanrı isimleri çok güzel :D Ama Gasai-chan'a dokunma. Ben zaten onu saf olduğu için seviyorum :D

Manganın sonuna bilerek benzetilmedi çünkü Animenin 2. sezonu çıkma şansı var.

Minene öldü sanıp ölüp ölüp dirildim ben ama. Zaten ateş ettiği an Yukkii'ye ettiğim küfürler...

Yeni bir bilgi buldum agalar: her -Gasai- last name mean "I" (我) and "wife" (妻), respectively.

Kız Yukkii'nin karısı olmak için doğmuş evet.

İkinci sezon çıkacaksa sevinçten deliririm.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.