Jump to content

Ruh İkizi

AdminSlayer

Önerilen İletiler

Gallardo, 4 dakika önce tarihinde yazdı:

Ruh ikizi: Yani mükemmel ilişkiyi yaşayabileceğin "sadece bir" kişinin olması. O bir özel kişi dışında biriyle kurulan tüm ilişkilerin eksik olması. Böyle bir şey varsa, insanlar nasıl bu kadar kolay evlenebiliyorlar. Nasıl karşılarındaki kişiden bu kadar kolay emin olabiliyorlar. Dahası, bu kişiyi nasıl bulacağım ki ben. Tüm hayat uğraşımı bırakıp, tüm zamanımı bu kişiyi bulmaya adasam bile, o kişiyi bulacağımın garantisinin "g"si yok. Dünya haritasına bakıp onun bu dünyada herhangi bir yerde olduğunu düşününce başım dönüyor. Tanrım neden böyle bir şey var ki? Neden sadece ruh ikiziyle olmak zorunda ki? Hadi dünyadaki yerini geçtim, dünyada farklı tarihlerde, farklı zamanlarda yaşama imkanım olsa bile, geçmiş yaşamlarda ve gelecek yaşamlarda, öylesine ilişki yaşayabileceğim bir kişi daha olmayacak, ve bu kişi benimle aynı zamanda yaşayacak. Gerçekten bu olası mı? Zaman konusu, mekan konusundan da büyük bir sorunsal. Bize yol gösterecek kırmızı bir iplik olsaydı her şey çok daha kolay olurdu ama maalesef o da yok.

Evet, düşününce hem mantığa oldukça aykırı, hem de acımasızca geliyor bana. Yani bir ruh ikizin var, ondan daha iyisi yok, ve sen onun nerede olduğunu bilmiyorsun. Böyle bir inanç insanı "diğer bütün ilişkiler anlamsız" düşüncesine sevk edebilir ki bu da insanı pasifize etmekten başka bir işe yaramaz. Oysa ki ilişkiler bir tecrübedir, her ilişkiden bir şeyler kazanırsın. Yanlış ilişkiler yaşayıp doğrusuna denk gelince, o doğruyu ayırt edecek ve o ilişkiyi yürütecek tecrübeyi kazanmış olursun. Yani erkek perspektifinden bakan biri olarak "ilişki = tecrübe" mantığı bence erkekler için geçerlidir diyorum.

Uzun lafın kısası, ruh ikizine inanmıyorum ama ruh ikizi derken kastedilene inanıyorum yani birisi bizde çok farklı çok ilginç hisler uyandırabilir ama o hisleri uyandırabilecek tek kişi değildir. O an hislerin etkisiyle öyle zannederiz ve onun ruh ikizi olduğunu düşünebiliriz. Ama o, nadiren karşılaştığımız "uygun" insanlardan sadece biridir. Uygundan kastım da fiziksel kimyanın + kafaların uyuşması. Bu da, sosyal bir insan için bile belki 3-5 senede bir denk gelebilecek nadirlikte bir uygunluk.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 90
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

O sen miydin ? :o :D :D :D

herkes çift yaratılmıştır bir bütünün iki parçasıymış kişi görüşür ve şak diye bir birine oturur muş olmaz öyle şey !!! bir ilişki demek zaman demek çaba sarfetmek demek senin ideal eşinmi yok ö

Benim ruh öküzüm var ikizim yok :(

Posted Images

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.