Jump to content

Ruh İkizi

AdminSlayer

Önerilen İletiler

Ruh eşi diye bir şey yok bence. Çünkü biz bir kişilikle doğmuyoruz, bizim kişiliğimizi sevip sevmediklerimizi huylarımızı alışkanlıklarımızı yaşadıklarımız belirliyor. Bu dünyada herkesin bir ruh eşi varsa dünyadaki her iki kişinin birebir aynı hayatı yaşaması gerekirdi. Bu da imkansız zaten.

Fikrin yanlış bir kişi gelir hayatını alt üst eder kişiliğin tamamiyle degişir :)

Ve ruh eşimizden kastımız birbirlerini aynı oranda sevmeleri senin demek istediğin çok farlı bir şey yanlış yerlere gidiyorsun

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 90
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

O sen miydin ? :o :D :D :D

herkes çift yaratılmıştır bir bütünün iki parçasıymış kişi görüşür ve şak diye bir birine oturur muş olmaz öyle şey !!! bir ilişki demek zaman demek çaba sarfetmek demek senin ideal eşinmi yok ö

Benim ruh öküzüm var ikizim yok :(

Posted Images

Fikrin yanlış bir kişi gelir hayatını alt üst eder kişiliğin tamamiyle degişir :)

Ve ruh eşimizden kastımız birbirlerini aynı oranda sevmeleri senin demek istediğin çok farlı bir şey yanlış yerlere gidiyorsun

Ayıptır sorması benim ne dediğimi anladın mı sen?

Diyorsun ki bir kişi kişiliğini değiştirebilir. Evet, ve o bir kişi ruh eşim ruh ikizim ya da ne diyorsanız o değilse bir daha ruh eşi diye bir durum söz konusu olamaz çünkü kişiliğimi değiştiren kişi gelmeden önceki ruh eşim kişiliğim değiştikten sonrakiyle aynı olamaz. Kaptın mı bunu?

Sonra kişiliğin değişmesi o kadar da basit bir şey değildir, kişilik seni sen yapan bütün detaylardır ve bir kişinin gelip başkasının bütün kişiliğini değiştirme ihtimali tek bir yolla var, o da aşk diye değil delilikle açıklanıyor zaten.

Ayrıca kimsenin birbirini aynı oranda seveceğine inanmıyorum. O dediğiniz filmlerde olur. Hatta filmlerde bile olmaz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Var tabi, herkesin kafasında vardır ideal tip ama genelde sevdiğimiz kişiler tam zıttıdır bunların.

Edit: Katılmıyorum. Bir yaratıcı vardı yoktu da değilim ama kadere inanmıyorum. Senin yapacağın seçimlerin tamamı biliniyorsa, o zaman cennet cehennem niye var?

Edit: Konu dışına konu açmak senin işin, aç bunu orada konuşalım. Burası yeri değil.

Dini konular açmayın..

En sevmediğim şeydir

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ayıptır sorması benim ne dediğimi anladın mı sen?

Diyorsun ki bir kişi kişiliğini değiştirebilir. Evet, ve o bir kişi ruh eşim ruh ikizim ya da ne diyorsanız o değilse bir daha ruh eşi diye bir durum söz konusu olamaz çünkü kişiliğimi değiştiren kişi gelmeden önceki ruh eşim kişiliğim değiştikten sonrakiyle aynı olamaz. Kaptın mı bunu?

Sonra kişiliğin değişmesi o kadar da basit bir şey değildir, kişilik seni sen yapan bütün detaylardır ve bir kişinin gelip başkasının bütün kişiliğini değiştirme ihtimali tek bir yolla var, o da aşk diye değil delilikle açıklanıyor zaten.

Ayrıca kimsenin birbirini aynı oranda seveceğine inanmıyorum. O dediğiniz filmlerde olur. Hatta filmlerde bile olmaz.

Konuşmanı sıkıcı buluyorum ;) ve ilk 3 kelimeni anlamadımdan devam etmiyor kusura bakma

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

dini konu sayılmaz aslında, yani tam olarak değil. Ayrıca sevmiyorsan katılmak zorunda değilsin. ^_^ Ben o başlıkta ciddi bi kavga çıkacağını düşünmüyorum.

Dini konu sayılmaz dediğin kadere veya yaratıcıya inanmıyorum diyorsun düşüncelerine saygım var kusura bakma ama biz senn inançların hakkında bir şey demiyoruz uzatmazsan sevinirim..

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Troll her yerde troll kardeşim...

Anlayan benim konuşmamı anlıyor, her ne kadar biraz karışık konuşsam da. Ama insanların işine gelmeyen bir şey gördüler mi "anlamadım"a nasıl yattıklarını da biliyorum.

dini konu sayılmaz aslında, yani tam olarak değil. Ayrıca sevmiyorsan katılmak zorunda değilsin. ^_^ Ben o başlıkta ciddi bi kavga çıkacağını düşünmüyorum.

Öyle bir başlık iyi olurdu ama din konusuna girersek konu kilitlenebilir yasak biliyorum ben.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Düşüncelerinizi paylaşmanız çok güzel. Bu konuda konuşmayı ben de çok severim. Benim de kendime göre şüphelerim ve soru işaretlerim var. Uygun bir dilde tartışma ortamı olması da çok güzel ama öyle bir başlık açılırsa konu kilitlenir. Çünkü uzaktan da olsa dini unsur taşıyor. Bilgilendirmek istedim.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Troll her yerde troll kardeşim...

Anlayan benim konuşmamı anlıyor, her ne kadar biraz karışık konuşsam da. Ama insanların işine gelmeyen bir şey gördüler mi "anlamadım"a nasıl yattıklarını da biliyorum.

Öyle bir başlık iyi olurdu ama din konusuna girersek konu kilitlenebilir yasak biliyorum ben.

Amacım kavga çıkartmak değil kısa ve öz konuşmaları severim up uzun ve ne olduğu belirsiz cümleler değil..

Düşüncelerinizi paylaşmanız çok güzel. Bu konuda konuşmayı ben de çok severim. Benim de kendime göre şüphelerim ve soru işaretlerim var. Uygun bir dilde tartışma ortamı olması da çok güzel ama öyle bir başlık açılırsa konu kilitlenir. Çünkü uzaktan da olsa dini unsur taşıyor. Bilgilendirmek istedim.

Teşekkürler benimde arkadaşa anlatmak istediğimde buydu ama 360 derece döndü bir anda

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Adminim uygun bir vakitte konuyu seviyeli bir şekilde tartışsak ardından konu kilitlense olmaz mı peki?
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Evet sadece din konusu olmadığını biliyorum. Ama dediğim gibi dini de kapsıyor. Siz ne kadar felsefik açıdan yaklaşsanız da gelip dinimize göre durum böyle diyenler olacağından eminim. Şu sıralar sohbet-konu dışı bölümü ağırlıkta olsa da burası bir anime forumu ve dini içerik kurallara aykırı. Yani bir süreliğine izin vermem gibi bir durum söz konusu olamaz çünkü o sürede kimlerin geleceği belli olmaz. Bu yüzden sohbeti başka bir ortamda yapmalısınız. Katılmak isteyen varsa katılır. Başlığı açacak kişi kararlıysa kapanmasını da göz önüne alarak açsın.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.