Jump to content

2012 Manga Satış Rakamları

Sourléd

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 36
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

2012 yılı içinde Japonya'da cilt bazında en çok satılan manga listesi belirlendi. Buna göre; 1- One Piece- 23,464,866 2-Kuroko’s Basketball- 8,070,446 3-Naruto- 6,495,240 4-Space Brothers- 5,413,8

Kesinlikle kuroko hakkettiği yerini almış.

Woaw one piece Coşmuş resmen Fark atmış :D

One piece'nin saçma gelen karakterlerinden dolayı hiç başlayasım gelmeyen bir anime/manga...

Koyu bir Bleach'ci ve Naruto'cu olarak one piece'ye karşı düşmanlık beslemeye başladım...yaza bakacağım bu one piece sarmazsa kesinlikle düşman olarak belirlediğim ilk anime ve manga olacak...Ama one piece yaza şans vereceğim dediğim gibi...tahminimce one piece sevemeyeceğim ben :)

Ayrıca D-gray man mangakası hasta olmasa bence D-gray man ilk 10'a girerdi...konu olarak çok farklı geliyor bana...

Paylaşım için sağol!!!!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

naruto ive bleach ile one piece kıyaslanamaz bile one piece nerde naruto bleach nerde naruto 2 serisi olan çoktan bitmesi gereken uzatıkça uzatılan bir seri bleach ise bomboş bir manga haline geldi arkadaşın dediğine göre toparlamaya başlamış ama o toplansa bile eskisi gibi olmaz one piece ilk bölümlerde izleyip bırakanlardasın galiba 99da başlayan bir anime insaf çizimleri kötü tabi karakter bakımından nasıl sevmedin anlamadım luffy gibi bir karakter bir daha gelmez çakmaları var natsu gibi

bu tür seriler dragon ball dan esinlenir. Bu türün ilk serisidir rpg oyunlarında wow veya ultima gibi

One Piece daha hikayesi yarısında yani bleach veya naruto gibi uzatmak için uzatmıyorlar hikayesi ve evreni çok geniş naruto da adı bilinen yani karakterleden biri 1den fazla kez gördüğümüz karakterler 100'ü geçmez iken op ta binlerce karakter var bütün seriler güzeldir ama artık herkes kabulendi 1. belli one piece bitene kadar hep birinci olur ki 16 yıldır öyle artık listeye op'u koymasalar yeridir 1. beli 2. kim asıl

ki bleach düşüşü hak etti naruto ise bildim bileli 4 milyon ile 8 milyon arasında değişiyor op ise 5 milyon 2008 de iken 2009 da 12 milyon 2010da 30 milyon 2011de 38 milyon 2012 de ise 24 milyon bu düşüş değil bir 2 yıl mevzusu var geçiş dönemi yani punk hazard ile yine 30 milyonu geçicek rahat

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bence Naruto'da konusu itibariyle evrensel bir anime o yüzden çok tutuluyor ve kendisine has konusu ve hareketleri (jutsuları) var sadece 13-24 yaş arası olanlar tarafından izlenmiyor, mesela ben 30 yaşındayım ama naruto gayet hoşuma gidiyor, tabi One Piece'in yeri ayrı bende o bir numara bencede :wub: sadece bleach ve naruto'nun gereksiz uzatılması benimde çok canımı sıkıyor, bu iki animenin yarısı filler neredeyse, sanırım kendi aralarında çekişiyor ve rekabet ediyorlar, bu da izleyiciye kötü yansıyor filler ve gereksiz uzatılmalar şeklinde <_< son olarak One Piece birinciliği kimseye kaptırmayacağı kesinde, naruto ve bleach ikincilik için yarışır ama bence ikinciliği naruto alır rahatlıkla ;)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

işte bende ona ona kızıyorum arkadaş adam akılı yapsana şu animeyi fiil dediğin mangayla arayı açmak içindir bunlar uzatmak için yapıyor mangaı biticek bunlar ayrı bir alemde bleachte o kadar fiil yok hatta fiileri en az olan serilerden o manganın bomboş bir hale gelmesinden kaynaklanıyor ondan animesi duraklatıldı gibi birşey 2. seri çıkarsa zaten naruto gibi b..qa sarıcak ben şu an gintama izliyorum çok iyi bir seri sosyal oalylara ve diğer animelere çok iyi ince gönderme yapıyor optan sonra beni saran tek anime tavsiye ederim.

haklsın 30 san abi diyim en iyisi :D

abi narutoya zaten laf etmiyorum sadece gereksiz uzamasına kızgınım Op mesela adam baştan oturtu seriyi konu şu an çok geniş açıkçası şu an olabilecek 3 tane büyük savaş var kara sakal luffy law ekibi ve savaş lordları dragon ile hükümet şu an güncelde olduğum için kızıyorum ama adamın elinde işlenmesi gereken çok malzeme var. Hele oda bunu çok iyi işler rahat bir 400 bölüm var ama punk hazard ve sonraki arch ile büyük bir savaşta çıkabilir ve seri bitebilir op olan karakterler ile seriye devam ediyor naruto yeni bir karakter bleach yeni bir karakter ekliyor böyle uzatıyorlar en sevmediğim şey bunu yapıcaksan eğer 50 yıl da uzata bilirsin gerçi seyirci ne kadar dayanır bilmem naruto yabancı kanalarda falan hep çocuk saatlerinde yayınlanıyor buda 13+ gençleri çekiyor tabi ki fairy tail de öyle mangası +18 :D animesi çocuklara hitaben yapılıyor.

birde half fiil mevzusu var bu bleachte bol bol var mangasında geçen ama uzun tutulan şeyler gibi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.