Jump to content

Map Anime Yorumluyor | 05 | - Another -

Önerilen İletiler

Herkese merhaba arkadaşlar, ben Map. Ve bugün Map ile anime yorumlama şeyisinin 5. bölümünde, Another'i yorumluyorum!

Resmi ekleyen

Benim izlediğim ilk gerilim (pek değil de, insan geriliyor işte) animesiydi. Korkmuştum hatta başlarda. Çocuktum, bilmezdim :( . Her neyse, bu animeyi yarıyıl tatilinde tekrar bitirdim hafızamı pekiştirmek için. Ve gayet güzeldi, bence 2012 (2011 de olabilir, düşünün yani ne kadar hazırlıksız yazıyorum şu yazıları) 'ye damgasını vuran 2-3 animeden biriydi. Gerek senaryosu , gerek içindeki olaylar ve gerek karakter döngüsü olunabilicek neredeyse en iyi şekilde işlenmiş denebilir. Asla kafamız mantık hatalarıyla karışmıyor. Çoğu animede olan "Şurayı neden şöyle yapmadılar" muhabbetini pek yapabildiğimiz söylenemez,

Aman şimdi Map bütün animeleri eleştirdin bunu da tahtlara koydun falan demeyin. Tabisi birkaç hatası var.

Ama öncelikle, openingi önce beğendirmeyip sonra aşık bırakan türlerden, hani olur ya, bir Animenin 2. sezon openingi gelir. Ama sen aslında 1'i daha çok seviyorsundur, sonra birkaç kere bunu dinleyince 2'ye de alışıp seviyorsundur, falan işte. Bu türden bir Openingi var Another'in bana göre. Konusunu değil de Mei dışında bütün karakterlerin ismini unuttuğum için pek bir açıklamaya yapmayacağım . Ayrıca konuyu anlatmama gerek yok, eğer konusunu anlatırsam, siz Animede ne olacağını tahmin edebilirsiniz, ve kesinlikle heyecanı kaçıcak. Siye söyleyeceğim şudur ki 1 ve 2. bölümü izledikten sonra iyi bir karar verin. Eğer hala beğenmediyseniz, bir şans daha verin veya vaz geçin. Zevkinize uymayabilir.

Ay, ne felsefe yaptım ya ben.

Dikkat: Bu satırdan sonrası SPOİLER (İleri bölümlerle ilgili bilgi) içermektedir. Kendi sorumluluğunuzda okuyun.

Bu anime bana Son Durak'ı biraz andırıyor. Nedeni ise karakterlerin %99'unun gerçek hayatta başınıza gelmesi 100000/1 ihtimal olan şeyler nedeni ile ölmesi. Yani ne olurdu ki birisi banyodan çıkarken kayıp düşse , değil mi? :3 . Demek istediğim, bence karakterler bu kadar da abartılı ölmemeliydi, bir kızın abisinin evine kepçe girmesi, diğerinin yatın altında kalması, boynuna şemsiye girmesi falan bence biraz tadını kaçırmış. Öğretmenin ölümü Efsaneydi ama, benim bile ağzım açık kalmıştı öyle izledim. Kendinizi iyi kaptırıyorsunuz animeye. Bulmacaların çözülmesi olaylarına zaten bayılıyorum bilirsin Mirai Nikkiden falan. Hele bu Higurashi tadında bir kıvama gelince iyice güzel oldu. Bir tek sonlara doğru biraz saçmaladılar, herkezin birbirine dalması falan. Tabisi bu benim şahsi fikrim. Ancak finali kesinlikle beğendim, diğer yılların aksine öğretmen çıkması olayı falan. Dediğim gibi, bu anime böyle her bölümü üzerine tek tek düşünülüp yorum yapılıcak bir anime değildi, ancak size şunu söyleyebilirim ki, kesinlikle sizi sürüklüyor ve sizi 12 Bölümle doyurup 2. Sezon beklentisine sokmuyor bile. Böyle animeleri seviyorum.

Herneyse, biz final oylaması şeysinin şeysini yapalım.

İçerik : 7/10

OST : 8/10

İzlenilebilirlik : 8.5/10

Senaryo : 8.5/10

Çizim : 8/10

Karakterler: 8/10

Genel: 8/10

Olarak bitti bu animede. Evet kısa oldu. Kısa yapacağım bundan sonra, tembeli bol olan bir forumuz sonuçta :3

Görüşürüz Minna!

Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aksiyon, romantizm ve fantastik güçler olmadan bu kadar kendine bağlaması ile çok başarılı bir anime bence. yorumlarını beğendim az çok aynı şeyleri düşünmüşüz sanırım :D

edit: hatta bunu okuduktan sonra benim de anime inceleyesim geldi, severim öyle şeyler yapmayı ama bunun için bir bölüm olduğunu bilmiyordum, forumun köşesini bucağını keşfettirdin bana sağolasın ^^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

İlk iki bölüme ve 3. bölümün ilk 10 dk'sına dayanabilirseniz gerisi su gibi izlenen bir anime bence :D benim yenilerde izlediğim bir seri çizimleri çok iyi OST leri de güzel ancak açılış müziklerini beğenmedim gerilim animesinin müziği gibi değildi.

Son Durak benzetmene katılıyorum Tunç ben de benzetmiştim. Bir de karakterlerin hemen hepsine sinir olmuşumdur herhalde :D konu güzeldi ama senaryo gidişatı saçmaydı senaryodan ötürü çoğu karakter salaktı bence ama gene de kendini izleten bir seri en azından merak ediyorsun :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

"sizi 12 Bölümle doyurup 2. Sezon beklentisine sokmuyor bile." bölümüne %100 katılıyorum ve anime gerçekten çok güzeldi bence bayağıdır bir animeyi böyle izlemiyorum şahsen :D

ama biliyorum ki bir gün yeniden başlayıp büyük ihtimalle çok seveceğim..çünkü genellikle sevdiğim animelerin ilk bölümlerinde çok sıkılıyorum anime sabır işi arkadaş ya :D

Gerçekten sabır işi :D şahsen bende çok sevdiğim animeleri genelde başladıktan sonra bir kez yarım bırakıyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şahsen bende çok sevdiğim animeleri genelde başladıktan sonra bir kez yarım bırakıyorum :D

bak bir de o var :D mesela elfen lied de öyle olmuştu bana .. ilk bölümünün yarısını izlemiştim hiç beğenmemiştim ama bir süre sonra sabırla izledikten sonra en sevdiğim animeler arasındaydı -_-
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.