Jump to content

HooDeD'in Çizimleri -Kocaaaaman Güncelleme-

HoodeD

Önerilen İletiler

Eski Konu, eski çizimler:

Spoiler

Tüm Bakarak Çizdiğim resimleri tek bir linkte topladım, buradan bakabilirsiniz.:

https://www.mediafire.com/folder/0nd5qx8lunbyi//Bakaraktan%20Çizikler

Bundan sonra bakmadan çizdiklerimi paylaşmayı düşünüyorum. Tabii ki bakarak çizdiklerime nazaran daha düşük seviyede olacaklar ama kendimi git gide geliştireceğim.

Yarasa Çalışmam:

http://www.mediafire.com/view/5k3x2nojhi8xfa5/bat.jpg

Kendimi çizdim bu resimde:(inanın çok az benziyor-o kadar yakışıklı değilim :D )

http://www.mediafire.com/view/ap4tc5e81razev8/bubenim.jpg

Hatsune Miku'nun kendi tarzımca çizimi:

http://www.mediafire.com/view/dst20s0yj22g0r9/hatsune.jpg

Bir kavga Sahnesi:(ileride photoshoplusunu da paylaşacağım.)

http://www.mediafire.com/view/80t0weql4cmexqu/Kapışma.jpg

ilk güncelleme bu kadarlık. İyi günler...MediaFire sitesinde yeniyim-linkler çalışmıyorsa lütfen bildirin..

Geçen 2 yıl aradan sonra resim paylaşmaya karar verdim. Çok şey değişti. Artık bir çizim tabletim var ve resim işini ciddi bir hobi olarak yapıyorum. Eskiden paso resim çizerdim fakat gelişmeme çok az katkı sağlardı. Neden? Çünkü ne çalışmam gerektiğini bilmezdim. İlk önce oran orantıyı oturtmak lazım. Sonra anatomi, boyalar vb vb derken gelişiyor insan. Peki ben bunun neresindeyim? Daha sadece Anatomi bölümüne gelebildim.

Resimle alakalı değil de, kişisel olarak:

Spoiler

animeden bayaa bi uzaklaştım. İngilizcemi geliştirmek için çizgifilm izlemeye başladım. Ama sonra fark ettim ki ingilizcemi geliştirmeyi zamanla bahane olarak kullanmaya başlamışım çünkü çizgifilmler bayaa sarmaya başlamış. Bi ara bildiğiniz fana bağlamıştım hatta. Şimdi de ingilizce dizi izlemeye başlama aşamasındayım. Gerçekten yardımcı oluyor çizgifilm izlemek ingilizceye bu arada, tabii ya ingilizce altyazılı ya da tamamen ingilizce olacak bu çizgifilmler. Anime dersenizde seçiciliğim arttı. Düzgün ve insana birşeyler katabilecek animeler izlemeye çalışıyorum. Ya da gerçekten komedi olacak, güleceğim. Eskisi gibi anime kanlı bi kere , çizgifilm değil gibi mottolar geride kaldı. Forumda yazdıklarıma bi baktım da geri dönünce, kısa bir işkence seansı gibiydi.Ergenlik sakıncalı şey kardeş... size 100+ anime serisi izlemiş birisi olarak tavsiyem :animeyi takıntı haline getirmeyin.izleyin tabii fakat gözünüz sadece onu görmesin. dünyada izleyecek daha bir sürü güzel şey var.E sen ne halt yemeye o kadar izledin diyenler için: pişmanım...

Fazla sıkmadan resimlerimi paylaşayım istiyorum. Birçok çalışmam var haliyle , 2 yıl boyunca birikti. Birçoğunu tumblr hesabımdan görebilirsiniz: drawingdude.tumblr.com Buraya da göstermeye değer bulduklarımı atacağım.

İlk önce en son paylaştığım resimlere atfen, kendimi çizdiğim bir resmi paylaşacağım. 2 senede nelerin değişmiş olduğunu kıyaslayabilirsiniz.

Bunlar da yine yukarıya atfen, bakarak değil, kendi oluşturduğum karakterler:

Tabii ki Fanart'ı bırakabilmiş değilim henüz :) Ama anime değilde çizgifilm ağırlıklı...

Gravity Falls :

Steven Universe- Peridot:

Star vs The Forces Of Evil:

Adventure Time:

Ve favorim, Over The Garden Wall -size bunu tavsiye ederim, sanatsal ve nadide bir seri - :

Çeşitli Diğerli Fanartlarım:

Ve bu güncellemedeki tek Anime fanartı:

Kocaaaaman bir güncelleme oldu bu. Umarım forumda fanart bölümü ölmemiştir de görülür :) Bu resimleri, bazı comicleri ve daha fazlasını tumblr adresimde bulabilirsiniz:    drawingdude.tumblr.com

Herhangi bir çizim isteği, çizer ihtiyacı veya collab isteği olursa tekliflere kapım açık, fakat garanti yok ne yazık ki .

Düzenlenme: HoodeD tarafından
Kocamaaan Güncelleme
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 132
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Eski Konu, eski çizimler: Geçen 2 yıl aradan sonra resim paylaşmaya karar verdim. Çok şey değişti. Artık bir çizim tabletim var ve resim işini ciddi bir hobi olarak yapıyorum. Eskiden paso resi

Bence gayet güzel olmuş özellikle boyasız Hatsune Miku çok hoşuma gitti :) Ellerine sağlık ;)

Ben senin ilk çizimlerini daha çok beğendim , kendine has bir çizgin var.Yani birebir karakterin aynısını yapmaktansa bir yorum katıp karikatürize etmek bana daha zor iş gibi geliyor.Bence kendi karak

• 2 hafta sonra...

çizim olarak one piece gibi çizimleri tavsiye etmem zordur çizmesi çizimlerini özenerek yapmışsın ama ölçü konusunda bilgisizsin galiba çizim ölçülerini bilmeden çizmemen daha iyi olur yoksa emeğin boşuna gider kalem olarak yumuşak kalem kulan 2b 6b 2b uçlu kalem baka baka çizmeye devam kafandan bir karakter oluşturmak ilerki işin olsun baka baka kolay zanedilse de görüldüğü gibi ölçü bilinmezse böyle oluyor yorum katmaya çalışma fazla ve ilk taslak çiz ilk önce yumuşak belli olmayan çizgiler atarsın sonra belirginleştirirsin gölgelendirme yaparsın sonra koyulaştırmayı haledersin gölgeleri 6b ile yapa bilirsin ve ilk başlarda cetvel kulan ben ilk çizdiğimde cetvel ile 6 saatimi alan çizimi yarım saate yapa biliyorum artık sürekli çizerken gelişmeyi görürsün kendinde ne konuştum he sanki ustayım(acemiyi çaktırma :D )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben senin ilk çizimlerini daha çok beğendim , kendine has bir çizgin var.Yani birebir karakterin aynısını yapmaktansa bir yorum katıp karikatürize etmek bana daha zor iş gibi geliyor.Bence kendi karakterlerini falan çiz.

Sağolun :) Zaten birkaç aydır karikatür kursuna başladım bende. Aslında hayalim mangaka lar gibi çizmek ama Türkiye'de mangaka kursu yok ne yazıkki :( Bende resim ve karikatürden orta yolu bulacağım galiba :D ikisinin karışımı birşey çıkacak ortaya
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Çok Güzel'de Natsu'nun yüzü biraz şiş gibi geldi neyse herhalde laxus dövdüğündeki halidir aynı

Meast ın dediği gibi çize çize kendini geliştireceksin

Natsu nun yüzü şiş gibi olmuş demişsin çok güldüm :D aslında hiç dikkat etmemiştim sağol :D Ya ben onları zaten hiç eğitim almadan çizdim o yüzden Kartalyegt ' in dediği gibi bazı orantısızlıklar mümkün ama ben bu işte gelişeceğim ya :) Konum daha fazla rağbet görürse yeni çizmler ekleyeceğim siz beğenin yeterki , insanın içi bi hoş oluyo emeği beğenilirse :D
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.