Jump to content

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! # Tanıtım

Önerilen İletiler

Aslında çok kaliteli ve güzel olan ama anime tavsiye ederken veya anime ararken pek dikkat çekmeyen serileri tanıtmak amacıyla incelemeye karar verdim, umarım işe yarar. Aslında aklımda böyle bişey vardı, ama nereye yapıcağımı nasıl yapıcağımı falan bilmiyordum boş vakit amacıyla ertelerken Villian` 'ın incelemelerinden birine denk geldim, bayağı iyiydi o yüzden tetikledi resmen beni, bi de bu bölümü keşfetmemi sağladı ^^ Biraz özenti gibi oldu(aslında gayet özenti ama görmeden önceki hevesim yalan değil asdfsa), yine de bu işi yapmak konusunda aşırı hevesim var :D/> Neyse incelemeye geçiyim.

Resmi ekleyen

Chuunibyou demo Koi ga Shitai!

Konusu:

Togashi Yuuta liseye yeni başlayan bir öğrencidir. Başladığı lise orta okuluna oldukça uzak bir yerdedir, çünkü orta okuldan hoş hatıralar edinmemiştir 8. sınıf sendromu(anime/çizgi film/film izleyip kendini de oradakilerden biri sanıp gerçeklik ile hayal gücünü birbirine karıştırmak) sebebiyle. Bu yüzden tanıdıklarından uzak yeni bir hayata başlamak ister. Aklında bu fikirlerle okula başlarken yeni üst komşusu Takanashi Rikka ile tanışır. Takanashi Rikka liseye başlamasına rağmen halen 8. sınıf sendromunun etkisinde olan bir kızdır. Üstelik bir şekilde kendisinin Yuuta ile bağlantılı olduğunu düşünmektedir. Yuuta da henüz kurtulduğu 8. sınıf sendromunun etkisindeki Rikka'yı normal biri olduğunua inandırmaya çalışır.

Konusu kabataslak böyle. Komedi olarak başlayan seri çoğu animede olduğu gibi farklı tarzlara kayıyor ilerledikçe dram - romantizm gibi. Zaten anime izleyen çoğu kişinin beklentisi bu yöndedir sanırım, kendini sevdiren animelerin çoğu gibi. Ama dram da romantizm de animede gereksiz görünmüyor, bazı animelerde olur bu durum mesela Dakara Bokuwa H Ga Dekinai'de aksiyon sahneleri çok dandik gelmişti bana, olmasa da olurmuş sanki. Başka animeleri karıştırmıyım da bunda öyle bişeye rastlamadım ben. 12 bölümde olması gereken her şey vardı, 12 bölümde her şey sonlandı aynı zamanda.

Unutmadan, Opening'i izlemeyin ağır spoiler var. Yani eğer siz de animede kim kiminle olsun(Zoro-Robin gibi) tarzında eşleştirme yapıyorsanız Opening'i izlemeseniz daha iyi, benim gibi g.t olabilirsiniz. Ending'i izlemedim ama orda da kesin vardır bişeyler uzak durmakta fayda var. Ben ettim siz etmeyin :(/>

Yorumlarım:

Spoiler yok burda rahat olun.

Yuuta serideki ana karakterimiz. Kendisi ufaklığında "Dark Flame Master - Karanlık Ateş Ustası" olduğuna inanıyormuş, özel güçleri falan olduğuna. Dark Flame Master moduna girdiğinde sesi değişiyor bi anda(Code Geass'taki Zero gibi bir sesi oluyor, zaten Lelouch ile Yuuta'nın seiyuuları aynı), konuşma tarzı değişiyor, diğer animelerdeki sağlam kötü adam tribinde oluyor bi bakıma. Rikka da "Lanetli Göz" kullanıcısı, gözünde bir bant var ve o bandı hiç çıkarmıyor, nadir durumlar hariç. Gözünün özel gücünün olduğuna inanıyor, ama aslında olmadığını herkes bildiği için bu sahneler çok komik oluyor.

Animenin konusu neyse de öyle bir Rikka var ki seride sırf onun için bile izlenir. Genel olarak diyalogları(özellikle Yuuta ile olanlar) çok iyi, çoğunda iyi güldürdü. Gülmek demişken komedisi çok sağlam, abartı değil tam kıvamında. Dram ve romantizm de animede hiç sırıtmıyor. Ana karakterimiz de kendini sevdiren bir tip, ne çok zeki ne de çok gerizekalı, ortalama biri yapmışlar ana karakteri. Zaten seride herkes ortalama gibi, abartı karakterler yok. Aslında abartı karakterleri severim ama bu seride olmaması daha iyi olmuş gibi ne biliyim öbür türlü nasıl olurdu kestiremiyorum şu an :D/>

Nibutani de çok iyiydi, seride 3. favori karakterim(2 ana karakter fazla hoşuma gitti galiba :D/>). Burda spoiler vermemek için zor tuttum kendimi, kısaca iyi işte, güzel ve akıllı.

Bazıları(mesela ben) animede finale çok önem veririm, finali hakkındaki yorumlar iyi değilse 1-0 geride başlıyor anime benim gözümde. Bu animenin finali güzel. Fazla güzel. Beklemediğim kadar hatta bekleyemeyeceğim kadar güzel. Çoğu animede aranan final. Daha ne diyim be izleyin işte final hastaları :D/>

Bu arada 8. sınıf sendromu demişken, mesela adamlar bi anda fanteziye girip "Gölgelerin Gücü Adına!" falan moduna giriyolar, arkasından anime çizimleri değişiyor adamların hayal dünyasını yansıtmak için. Bir anda epik dövüşlere kalkışıyorlar, biri bi saldırı yapıyor öteki bi saldırı yapıyor, sonra anime çizimleri normale dönünce bir de bakıyoruz ki aslında biri şemsiyeyi açıp "Gölge Kasırgası" demiş öteki de saçını savurup "Karanlığın Kederi" demiş, isimleri salladım.

Neyse biraz puan veriyim, izlemeyenlere yönelik bir inceleme olmasına uğraştım puanlar pek iplenmeyebilir ama ipleyen çıkar belki aradan.

Çizim/Animasyon: 8

Konusu: 6

Hikaye Gidişatı: 8

Karakterler: 8 (Rikka: 10)

Bayma İhtimali: 3

Müzik: 6

Genel: 7

*10 üzerinden

Vakit geçirmek için izlenebilecek anime arıyorsanız ahanda bu işte. Ben öylesine başlamıştım, sonlara doğru öylesine olmaktan çıktı biraz ama genel etkiye bakarsak vakit geçirmek için tipinde sayılır.

Her şeyi geçtim Rikka var be animede, izleyenler hak verir buna :D/>

Şimdi farkettim çok uzun yazmışım. Biraz resmi bir dil oldu ama Villian` kadar güzel yazmayı beklemiyordum açıkçası, okuyanlara kalmış gerçi bu nokta. Ara sıra böyle pek şans verilmeyen güzel animeleri izledikçe tavsiye niteliğinde incelemeler yapmaya devam edicem, bu ilk olduğu için demo oyun gibi oldu, ileride daha iyi olmasına uğraşcam. Arigatou gozaimasu.

Aradaki *gerçekten* spoiler içeren spoilerı kaldırdım, incelemenin amacını bozduğunu farkettim ^_^/>

Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Fark edilmeyen bir anime olduğu gerçek :) ama izlenmesini tavsiye ederim ben çok beğenmedim ama yinede iyiydi.

Çok uzun diye konuyu okumadım yinede eline sağlık :P

Hea ya ben de bitirdikten sonra farkettim çok uzun olduğunu :D yazarken biraz daha uzun olsun diye kasıyor insan bittikten sonra da ufak bir oha eşliğinde "bunu ben mi yazdım lan" moduna giriyor :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...

bayağı geç gördüm bu yorumu, belki şimdiye kadar izlemişsindir bile :D karakterleri sevimli hoş bir komedi arıyorsan tekrardan tavsiye ederim ^_^

geçte görmüş olsan konuyu hortlattığın için teşekkürler izlemeyi düşündüğüm ama sürekli çeşitli sebeplerle ertelediğim bir seriydi sayende başlıyorum bakalım :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sezonunun en iyilerinden biriydi. Kyoaniden çıkma bu seriyi inanılmaz sevdim. Rikka'nın gariplikleri, Yuuta'nın yorumları derken, seriye iyiden iyiye katılan karakterler ve karakter gelişimleriyle seri oldukça keyifli bir hal alıyor. Ara ara sunulan shounen-vari tekniklerde yerinde olmuş. Bazen daha fazla olsun deniliyor...

Ayrıca, bazı sahneleri baya güldürüyor.

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

gibi uzayıp gider.

Tabi bazı duygusal sahnelerde vardı.

Misal, Rikka'nın ağladığı sahne aklıma geldikça hem şaşırdım hem de üzüldüm.

Resmi ekleyen

Kıssadan hisse böyle. İzlemeyen varsa mutlaka izlesin, kaçıracağız bir şey yok. Oldukça keyif alacağınıza eminim, tabi türünü seviyorsanız aksi takdirde istisnalar her zaman olur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sezonunun en iyilerinden biriydi. Kyoaniden çıkma bu seriyi inanılmaz sevdim. Rikka'nın gariplikleri, Yuuta'nın yorumları derken, seriye iyiden iyiye katılan karakterler ve karakter gelişimleriyle seri oldukça keyifli bir hal alıyor. Ara ara sunulan shounen-vari tekniklerde yerinde olmuş. Bazen daha fazla olsun deniliyor...

Ayrıca, bazı sahneleri baya güldürüyor.

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

gibi uzayıp gider.

Tabi bazı duygusal sahnelerde vardı.

Misal, Rikka'nın ağladığı sahne aklıma geldikça hem şaşırdım hem de üzüldüm.

Resmi ekleyen

Kıssadan hisse böyle. İzlemeyen varsa mutlaka izlesin, kaçıracağız bir şey yok. Oldukça keyif alacağınıza eminim, tabi türünü seviyorsanız aksi takdirde istisnalar her zaman olur.

bütün karakterleri çok sevimli aynen, K-ON gibi hangisi görünürse görünsün sırıtarak izletebiliyor anime kendini. incelemeye de yazsam bu cümleyi ii olur aslında hehey :D

not: o kağıt atma sahnesini youtubedan defalarca izledim, hepsinde ayrı güldüm sırıttım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

SatellizerLB Yazıyı okudum genelde worpress'te yazmayı değil okumayı seviyorum kitap okumak gibi.iyice ayrıntılı olmuş düzgün anlatılmış fikirler eklenmiş.İzlemeyi düşündüğüm bir anime bu kadar detaylı giriliyorsa vardır bir bildiği diye düşünüyorum.Yazdıklarını üşenmeden okurum ne kadar uzun olsa problem değil.Daha küçük yazılarla onlarca e kitap okumuşumdur.O yüzden yazan insana saygım vardır.Yazarken örnek aldığım isimlerdensin haberin ola İdol falan herhalde yeni moda ismi.Uzatmadan animeyi izleme listeme alıyorum.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.
  • Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.