Jump to content

One Piece hakında düşünceleriniz

Kartalyegt

Önerilen İletiler

çoğu konuda OP çizimleri kötü veya konusu çok saçma gibi yazılar görüyorum herkesin düşüncesi bize lazım tabi ama açık açık belirtmesi şartıyla bu anime çok iyi gibi yorumlardan kaçınalım lütfen sadece aydınlatma amaçlı bir konu olsun OP hakında aşırıya kaçmadıkça hakaret de ede bilirsiniz neden OP sevmediniz açık açık yazarsanız

mesela;

OP ta şu bölümdeyim=585

OP'u .................................... nedenlerden sevmiyorum

en sevdiğim 3 seri veya sevdiğim serilerden 3'ü=Naruto dragon ball tariko

bu şekilde yazılarımızı yazalım mtlaka hangi bölümde kaldığınızı veya bıraktığınızı söyleyin ama şimdiden teşekürler

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 76
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

şikayetin genel olarak çizimler şöyle açıklayayım ben bir çizerim bu arada manga olarak söylüyorum one piece en iyi çizime sahip mangalardan biridir japonya 2 yıllık eğitim veren anime okulu var one

Karışmayayım karışmayayım diyorum ama yine duramadım kahretsin.One Piece "Karakterleri En Sağlam Anime" ödülünü aldı da haberim mi yok ya? Eğer ödül almadıysa bu kişisel bir görüştür ve kişisel görüşl

Ben de "bence" demen gerektiğini söyledim zaten, yoksa OP izlemedim tanımam etmem ne laf edeyim?Ödül alması ve senin aldığı ödülü bulup bana cevap olarak vermen çook hoşuma gitti. Ama şunu da söylemel

One piece iyidir güzeldir o yüzden seviliyor zaten.Ancak ben boa hancock iki yıllık ara ve ace bölümleri hariç diğer bölümlerde sıkıldım.Bana göre konusu basitti tamam dedim ilerde konu şekillenir dedim kendimi izlemeye zorladım ancak söylediğim arclar hariç her arc bana göre korsanlar kralı olmak isteyen birinin tayfasıyla macerasıydı ve hep bu döngüde olması beni kendinden sıktı.Naruto ise sonradan şekillenmiş ve artık tahmin edilemeyecek noktalara olaylara geldiğinden ben onu daha çok seviyorum.One piecede ben öyle bir şey göremedim ve döngüden sıkılıp bıraktım.Tabi boa hancock bölümlerinin yeri bende ayrıdır..<3

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

-spoiler-

emin ol ilk defa böyle birşey duyorum bölümleri atlaya atlaya izlediğinden olmuş diye bilirim one piece belirli bir çizgide ilerliyor eğer bir bölümü bile atlasan ilerde olan bir olay sanki ortasından izliyormuş gibi olursun açaıcak olursam 70de görülen balina 400de hikayesi anlatılır alabastada adı geçen antik silah balık adam adasındaki antik silah franky nin enies loby de olan antik silah

geçen sorduğum sorulara göre konuşacak olursam atladığın bölüm sayısı ciddi sıkılman normaldir yani one piece de olay örgüsü nasıl ilerliyor diye sorarsan senin dediğin gibi değil tam olarak

grand line girdikten sonra balinanın gözükmesi prenses vivinin bahsetiği kele avcıların adası nın adı geçti hemen arkasından o adaya gittiler orda crocodille adı geçti vivi nin hikayesi ortaya çıktı eski çağdaki bir adaya düştüler hemen arkasından orda elbaftan gelen devleri devlerin gelenekleri(önemli) ora da mr.3 ile karşılaştılar eski çağ olan bir ada olduğu için orda nami bir sinek tarafından ısırıldı hastalandı doktorları ile ünlü olan davul adasıma gittiler vivi yanlarında tabi davul adasında chooper ortaya çıktı bunların hepsi 40 bölümde falan oldu. Chooper tayfaya katıldıktan sonra(çok acıklı bir hikayesi vardır ) sonunda alabastaya yola çıktılar alabasta biraz uzundu çünkü yeni karakterler vardı ACE göründü fiiler girdi araya robin gözükdü crocodile destekçileri olan mr.1 mr .2 göründü bunları tanıtmalarının sebebi ilerde de hikaye de olucak olmalarıydı. Neyse uzatmadan mr.1 yenen zoro 60 milyon beli ödüle sahip oldu crocodile deviren ama devlet tarafından smoker olarak gösterildi. Smoker hatta orda boq yemelerini söyle falan luffy 100 milyon beli oldu alabasta bittikten sonra seyir gökyüzünü gösteriyordu ora da yalancı diye ünlenmiş bir adam vardı onun hikayesi geçti torununun altını araması yukarıdan gemi düşmesi(böyle ayrıntılı anlatıyorum çünkü atlaya atlaya izlemişsin) korsanların olduğu adaya gitmeleri orada kara sakal ile diyoloqu oldu ondan sonra gökyüzü adasına gittiler başı sıkıcı olsa da mükemel bir arc tı 50 bölüm önce gizemde kalan hikayeyi bağladılar öyle müthiş bağladılar şimdi orayı baştan sona eksiksiz izlemeyen biri o arc ın mükemeliğini anlayamaz one piece dediğim gibi tek çizgide gidiyor. Gökyüzü adasında robinin tablete gol d roger'ın adını okuması oranın eski kamisinin gol d roger ile arkadaş olması ora da gol d roger ın kim olduğu bilinmiyor tabi orda kami enel luffy lasit olduğundan enel bu arada en güçlü logia türü meyveyi yemiş olan biri yıldırım ama luffy lasitk olduğundan etkilenmiyor. Gökyüzü adası bitikten sonra uzun adasına gidiyorlar kısa sürüyor bu arc water 7'e yola çıkıyorlar uzun adasında amiral adı gelmedi buz olan :D ile karşılaşıyorlar luffy nin dedesinin adı geçiyor can borcum var falan diye robini kötülüyor luffy'e robin ile luffy'i donduruyor ama öldürmüyor bahışlıyor canlarını water 7 de robin bilinmeyen bir nedenden tayfadan ayrılıyor cp9 adında bir örgüt yüzünden vesayre vesayre antik silahın adı geçiyor franky gözüküyor robin hakında gerçeği öğrenince onu kurtarmaya enies loby adlı hapsihaneye gidiyorlar orada savaş çıkartıyorlar hükümetin bayrağını yakıyorlar robini geri alıyorlar lufy nin değeri 300 milyon'a çıkıyor yeni gemi alıyorlar hepsinin değeri artıyor toplam 600 milyonu rahat geçiyorlar chooper 50 beli :D sanjinin fotoğrafı oradan yola çıkıyorlar bilmembe üçgenine giriyorlar burada gemiler bilinmeyen bir nedenden yok oluyor burada bir savaş lordunun parmağı var uzatmıyorum brook çıkıyor onu alıyorlar yola çıkıyorlar ace yakalanıyor daha alabasta da verdiği bu kağıt ilerde bizim buluşmamıza yarıyacak dediği kağıtın marifeti ortaya çıkıyor yaşam kağıdıymış meğer bura da çizgisinin mükemeliğini ortaya koyuyor one piece ondan sonrası sıkıldım artık :( :D

Düzenlenme: Hokage_Minato tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konu çok yalnız kalmış yazayım bari. Amaç farklı görüş belirtmek sanırım.

OP izlemedim? Niye izlemedim?

Çizimlerini beğenmedim. Çizimi için emek harcanıyor çok ayrıntılı oysa Naruto'nunkiler ne kadar basit diyeni vururum (tüfekle) Bir çizim ne kadar gerçekçi o kadar iyi. Ayrıca ben kendime 12 yaşındaki kardeşimin tepeme dikilip "çizgi film izliyor heaaaağağa" demesi fırsatını tanımam (!)

İkincisi shounen la bu! Ne bileyim Bleach Naruto OP üçlüsünün teması aynı işte sevdiklerimi koruyayım dünyanın en iyi x'i olayım bilmem ne... Birini izledim diğerlerine ne gerek var.. (Gintama uğruna Bleach izleyeceğim ama. Zura için her şeyi yaparım)

Üçüncüsü "One Piece canım benim cici o cici Naruto kaka onu sevmeyiz" diyen fandom. Bana ne kardeşim sevmiyorsan sevme? İzleme o zaman? Sanki sen Naruto kötü One Piece iyi diyince Naruto izleyen herkes koşa koşa OP izlemeye başlayacak. Yok kardeşim bir seriyi seviyorsanız onu övmek için diğer serilere sövmeyin. İnsanları da anime denen şeyden soğutmayın. (Bunu senin için veya belli bir kişi için demiyorum. Bunları duyduğum ilk kişi ne yazık ki sen değilsin)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

şikayetin genel olarak çizimler şöyle açıklayayım

ben bir çizerim bu arada

manga olarak söylüyorum one piece en iyi çizime sahip mangalardan biridir japonya 2 yıllık eğitim veren anime okulu var one piece çizim ölçüleri tamamen farklı olduğundan onun için ayrı eğitim verilir.

anime olarak çok eskiden başlayan daha bilgisayarda animasyon yapılmaya yeni yeni başlanmış one piece çizim olarak kendine özgü olduğundan ona uygun bir çizer grubu bulunamadı anime için 10-20 kişilik bir ekip toplanır bilmeyenler için söyleyeyim çizer grubları sık sık değişti buda anime nin çizimleri tam oturmadı demek zamanla gelişti tabi ama mangasında ki çizimler animeye yansımadı bir türlü çizer ekibi oturduğu zaman ufak ufak değişiklikler olsa da çizimleri şu an akıcı

bir ara oda bir raportajda liste başı olmanın sırrı diye bir soru sorulmuştu bilmeyenler için one piece açık ara farkla 2. ile 3-4 kat fark atarak her yıl 1. olur (manga satışları) ilk olarak izleyici kitlesi ele alındı ilginç olarak bir shoenen seri olmasına rağmen çocuklar tarafından okunmadığı yetişkin insanlar tarafından okunduğu hatta 50+ %13 gibi bir kitleye sahip olduğu görüldü.

op izlemedim niye izleyeyim?

ilk önce shoenen serinin ne olduğunu açıklayayım genel bir kitleye hitap eder o yüzden mesela adamın böğrüne kılıcı soktu kan geldi kan gözükse de o böğrüne soktuğu anı göstermez arkadan gösterir veya kolu kopar koptuğu yerden göstermez. Shoenen bir seri de kural karizmatik bir erkek başrol şirin bir bayan karakter nefret edilesi bir kötü karakter bundan sonra işlediği konu önemli değil bu türün ilk öncüsü dragon ball dır.(bakumanda ayrıntılı anlatıyor özet geçtim)

peki OP'un farkı ne?

OP konu itibari ile bir felsefeyi işler imkansızı hayal et imkansız için yaşa luffy güçlü bir iradeye sahip aptal pervasız bir karakterdir. Yediği şeytan meyvesi ona lastik gücü vermiştir. Yediği meyve tür olarak güçsüzdür bir logia hasar almazken luffy zarar ala bilir logia= herhangi birşeyle ona hasar veremezsin mesela buz olur ateş olur yıldırım olur ışık olur darbeler işlemez yani bu onları üstün kılar luffy'nin hayali korsanlar kralı olmaktır bunun için tayfa toplar ve grand line adlı denize yelken açar bu öyle bir denizdir ki şeytan meyvesi burda basit kaçar pusula burada işlemez bu denize özgü bir seyir belirleyici kulanmak gerekir bu adanın yaratığı manyetik alana tepki veren bir aletir. Luffy ve tayfası one piece adlı hazineyi bulmak için grand line sonuna varmak zorundadır ama 20 yıldır bunu başaran olmamıştır çoğu kişi one piece hazinesinin varlığına inanmaz bu hazine bulana herşeyi vaat eder güç şöhret para şu an 585 de olsa da hikaye yeni yarılanmıştır. Luffyden kat ve kat güçlü korsanlar vardır. Yine de bunların karşısına geçip korsanlar kralı olacağım demeye cesareti vardır. Bunu cidiye alan olmaz gülüp geçerler luffy de inanılmaz bir iştah vardır denizci taburunun 1 ayda yediği etti bir öğünde yer :D

ben hayla farkı ne anlamadım?

konu bütünlüğü bleach gibi bir konu bitince hemen yeni konuya geçip sanki yeni bir seri başlamış imajı vermezler veya naruto gibi final yapıp 2. seriye başlamamıştır.

hiç bir zaman oda tökezlememiştir hikayenin dışına çıkmaz ilk bölümde 585. bölümü de planlamıştır.

ekleme yapıcak olursak naruto 6-8 milyon arası satarken bu ortalama neden 30 milyon satıyor cevabı basit izle anlarsın.

uzun yazıyorum cevaplanmayan soru kalmasın diye lütfen okuyun

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

One piece i hiç izlemedim nasıl bi anime olduğunuda bilmediğim için pek bi yorum yapamıyorum sadece çizimleriyle alakalı bi çıkarımda bulundum

Çizimleri pek hoşuma gitmemişti ilk gördüğümde (animeden bi resimdi) çünkü one piece gibi çizim yapmıyodum sonra bi bölüm mangasını okumuştum çizimleri gayet iyiydi ama dediğin gibi diğer mangakalardan farklı bi çizim tarzı var :)

aslında düşününce sırf one piece değil her mangakanın farklı bir tarzı var :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Konu çok yalnız kalmış yazayım bari. Amaç farklı görüş belirtmek sanırım. OP izlemedim? Niye izlemedim? Çizimlerini beğenmedim. Çizimi için emek harcanıyor çok ayrıntılı oysa Naruto'nunkiler ne kadar basit diyeni vururum (tüfekle) Bir çizim ne kadar gerçekçi o kadar iyi. Ayrıca ben kendime 12 yaşındaki kardeşimin tepeme dikilip "çizgi film izliyor heaaaağağa" demesi fırsatını tanımam (!) İkincisi shounen la bu! Ne bileyim Bleach Naruto OP üçlüsünün teması aynı işte sevdiklerimi koruyayım dünyanın en iyi x'i olayım bilmem ne... Birini izledim diğerlerine ne gerek var.. (Gintama uğruna Bleach izleyeceğim ama. Zura için her şeyi yaparım) Üçüncüsü "One Piece canım benim cici o cici Naruto kaka onu sevmeyiz" diyen fandom. Bana ne kardeşim sevmiyorsan sevme? İzleme o zaman? Sanki sen Naruto kötü One Piece iyi diyince Naruto izleyen herkes koşa koşa OP izlemeye başlayacak. Yok kardeşim bir seriyi seviyorsanız onu övmek için diğer serilere sövmeyin. İnsanları da anime denen şeyden soğutmayın. (Bunu senin için veya belli bir kişi için demiyorum. Bunları duyduğum ilk kişi ne yazık ki sen değilsin)

Zura Ja nai Katsura da :P

Bilgin olsun Gintamayı izleyipte aynısını Bleach'de aramaya kalkma .Gintama Gag ( Animelerle Dalga geçen ) tarzında ^_^ .

Haa bleach de güzelde ayrı bir anime olarak düşünerek başla.

*****************************************************************************************

Animeyle ilgili olarak ;

OP sağolsun 3-4 ayda güncele kadar gelen birisiyim.Her yerde şu tartışmayla karşılaştığımı söyleyebilirim.Yok OP daha iyi, yok Naruto bin basar falan...

Bir kere ikisinin Shounen özellikleri dışında ortak bir noktası yok bile denebilir.

Biri Korsanlar Kralı olmayı çalışan Lastik adamın maceraları diğeri Köyünün Lideri olmayı amaçlamış içine Kyubi sokulmuş bir Ninjanın maceraları...

Aynı kefede bile değiller.Keza Bleach de öyle.

OP doğal olarak baştaki bölümlerdeki çizimleri kötüydü.Bende ilk başladığımda çizimleri görmesinler diye kenarda köşede izlemiştim :D ( 1999 da yanlışım yoksa çıkmaya başlamıştı ) ama git gide düzeltti ve şimdiki halini aldı ve bu son halindeki çizimleri bana göre gayet güzel...

Naruto zaten Shi. öncesinin çizimleri kötü bunu seyredenlerde bilir...Shi. ise (Pain savaşı hariç ) çizimleri güzel.

Yanlız şunu da demek isterim çizimleri kötü diye bir seri izlenmemeli demiyorum.

Mangalarına gelince;

OP Mangasına bakmadım ama Narutonun bakıyorum.Çizimleri kalite olarak baştan sağma gerçi ama anlaşılmayacak gibide değil...Bilmiyorum belkide ben çizimlere o kadar önem vermediğindendir...

OP hakkında ki düşüncelerime gelince dediğim gibi güncelden 2 bölüm gerisindeyim.Oda biriktirip seyretme isteğimdir.OP arc uzun bana göre.Bir arc belkide 30-40 bölümde işleniyor.Birde Opening+Alıntı yapma+Öncesinde ne oldu+Ending filan hesaba kattığımızda Op aslında 15 dk. anime gibi birşey kalıyor.gerçi bu hepsinde var ama.Bunun dışında karakter gelişimleri ,işlediği konu ve tarzını beğeniyorum tabiki.Beğenmesem o kadar bölümü izlemezdim değil mi ^_^

PS:Ama arkadaşında dediği gibi 3 büyükler ( 4. Gintama ) Seyretmek için birazcık daha animelerle yoğrulmak şart gibi...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.