Jump to content

One Piece hakında düşünceleriniz

Kartalyegt

Önerilen İletiler

Özet olarak One Piece candır diyebilirim.

Zaten ileride buna bir yorumlama yapacağım için burada anlatmayayım :3

Edit: Ben önceki yorumlara bakmamıştım hemen el atayurun ;

Kişinin zevkine göre değişebiliyor, bazı kişiler kompleksli olabiliyor ve One Piece'de aşırı mutluluk gördükleri için sevmiyorlar, One Piece sadece anlayana ve kendini eğlencesine bırakana güzel. Naruto'nun anlama kitlesi ise daha küçük olduğundan (Shippuuden'den bahsetmiyorum.) çoğunlukla beğenildi. Ancak benim Naruto'da tek beğendiğim Nokta SP'de belirli bölümlerdi. Itachi bölümleri, Jiraiya ve Pain kısımları çok güzeldi, onun dışında savaştanda bir zevk almadım, ondanda bundanda, mangasını da sırf zaman kazanmak için okuyorum. Bu uzun soluklu animelerde zaten her zaman en iyi kısımlar olmuştur. Mesela One Piece'de Sabaody ve Marineford en iyi arclardır benim gözümde. Çünkü,sadece harikalar :3. Dediğim gibi En iyi anime diye birşey yoktur, çünkü hiçbir insan aynı değildir. "Benim gözümde en iyi anime" diye de birşey yoktur çünkü buna biz karar veremeyiz. Hiçbir anime hiçbirinden üstün değildir. Ama sende tutup Higurasi ile rastgele bir animeyi karşılaştırmazsın. Belirli animeler vardır ki, insan izleyince anime hakkında bilgi edinir ve "NARUTOĞĞĞĞ,BİLİİİİÇ" mantığından biraz uzaklaşıp daha değişik animelere yön verir. İşte o zaman, eğer sen yeterince seri izlediysen ve hala burada gelip "Narutooğğğğ yada Van piys" diyebiliyorsan , sana hak veririm.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 76
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

şikayetin genel olarak çizimler şöyle açıklayayım ben bir çizerim bu arada manga olarak söylüyorum one piece en iyi çizime sahip mangalardan biridir japonya 2 yıllık eğitim veren anime okulu var one

Karışmayayım karışmayayım diyorum ama yine duramadım kahretsin.One Piece "Karakterleri En Sağlam Anime" ödülünü aldı da haberim mi yok ya? Eğer ödül almadıysa bu kişisel bir görüştür ve kişisel görüşl

Ben de "bence" demen gerektiğini söyledim zaten, yoksa OP izlemedim tanımam etmem ne laf edeyim?Ödül alması ve senin aldığı ödülü bulup bana cevap olarak vermen çook hoşuma gitti. Ama şunu da söylemel

vilian sonuna kadar katılıyorum dediklerine ben narutodan nefret ederim bunun nedeni de izleyici kitlesidir. Narutonun konu bütünlüğü berbat olan bir anime algı filtresini açıyorlar Naruto berbat olan bir anime istedikleri gibi anlıyorlar ben ne diye bilirim ki

al sana bir sahne bir kölenin duygularını kölelerin neler çektiğini anlamadan anlaya bilir misin

inglizcesi olmayanlar için orada köle bir kızı evine götürecekler arlong ona vuruyor burnu kanıyor ve temizlemeye başlıyor lütfen beni öldürmeyin özür dilerim size hizmet ediceğim diyor kız asla ağlamıyacağım özür dilerim lütfen beni öldürmeyin odasına götürüyor köle işaretinin üstüne kendi sembolünü koyuyor sen artık köle değilsin korkma bizden diyor kız hayla beni öldürmeyin diyor size hizmet ediceğim sonra iyi izle diyip dışarı çıkıyor ve silahını denize atıyor ve dediği laf bundan sonra kimseyi öldürmeyeceğiz kız haykırırcasına ağlıyor bir gün soruyorlar kıza bizden neden korkuyorsun diye sizi hayatımda ilk defa görüyorum diyor adam da işte sorun bu biz sadece insanların kötü olanları ile karşılaştık biz onları tanımıyoruz onlarda bizi ondan birbirimizden korkuyoruz diyor. Arlongun siniri de buradan geliyor insanlara karşı bu adam köleleri kurtarıyor insan deniz adamı ayırmaksızın bütün arclarda böyle sosyal olaylar işleniyor

mesela soylular varoşları canlı canlı yakıyor

soylu kızın sorusu=baba onlar neden yanmak zorunda onlar ne yaptı

soylu baba=onlar bizim gibi değiler varoş olmaları onun suçu toplumun çöpleri onlar

soylu kız=(güler) haklısın baba varoş olarak doğmaları onların suçu yanmayı hak ediyorlar

sen böyle bir anime nasıl sadece arkadaşlık işliyor falan dersin sosyal olaylara öyle göndermeler yapıyor ki sen bunların gerçek dünyada olan pislikler olmadığını bilmiyorsan nasıl anlaya bilirsin ki amirika da olan iç savaşı onları barıştırmaya çalışıp bir arada yaşatmaya çalışan başkanlar ve onlara düzenlenen suikastler zencilerin beyazlara köle olarak satılması ingiliz sömürgelerinde zenci sınıfının köle sınıfı olarak görülmesi ve hak tanınmaması sömürge de çıkan isyanlar ve binlerce milyonlarca ölen insanlar zencilerin askere ilk alındıklarında dayak yemesi iş verilmemesi bir şüpheli olduklarında savunma bile yapmalarına izin verilmeden hapise gönderilmeleri idamlar siyah antilopun şarkısı diye bir kitap var insan bunu okur en azından bunları bilmeyen biri optan zevk alamaz

biri soru sormuştu op'un diğer shoenenlerden farkı ne diye farkı budur işte death note da shoenen ama onda arkadaşlık işlenmiyordu shoenen ne anlama geldiğini söyledim deadman wonderland elfen lied bunlar seinendir seinen olarak uzun seri istiyorsan gantz'ı örnek vere bilirim op bir anime değil yaşayan efsanedir anlayana

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben Naruto avukatlığı yapmadım. Sen One Piece'i övmedin sadece Naruto'yla karşılaştırdın ben de tam tersini yaptım. İnsanları yaşlarıyla yargılaman ve hakaret etmen zavallıca. Ve One Piece'in iyi olduğunu anlatmaya çalışırken Naruto'ya aşağılamanın çocukluktan başka açıklaması olamaz. Eğer seriyi seviyorsan bile kendine sakla zira diğer insanları başlayacağı seriden soğutuyorsun.

Bıktım artık "Ya One Piece ya Naruto, ya Twilight ya Harry Potter, ya rock ya pop diyenlerden. Bizi de soğutuyorsunuz yapmayın. One Piece'in çizimini öveceksen başka bir seriyle karşılaştırma. Karşılaştırıyorsan da bunu hakaret ederek değil objektif bir biçimde yap. Çocuk gibi davranıyorsun burada kimse One Piece'e hakaret etmedi kendi adıma konuşabilirim ki ben sadece görüş bildirdim One Piece'e saldırmadım ve fikirlerimi belirttim. Naruto'ya saldıran sendin. Ki Naruto'ya saldırman da umurumda değil zira 20 bölümden ötesini izlememiş bir insana hiçbir şey kanıtlamaya ihtiyacım yok.

Bunları neden dediğimi de bilmiyorum daha önce milyonlarca defa Twilight vs. Harry Potter kavgalarında aynı şeyi anlatmaya çalıştım ama kimseye laf anlatamadım. İnsan burada yazanları anlatıldığı gibi değil de anlamak istediği gibi anlıyor her lafta hakaret arıyor. Çocuk gibi davranırken başka kimseye çocuk deme hakkın yok.

Bu arada umarım yazım hatalarına laf attığın kişi ben değilimdir çünkü ben kasten yazım hatası yapmam.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Adam One Piece hakkındaki düşüncelerimizi sordu biz de söyledik ancak sonra o One Piece'teki iyi bulmadığımız yerlerin aslında iyi olduğunu savunmaya Naruto'yu aşağılayarak başladığında böyle oldu. Ayrıca Naruto'yu yine savunmadım "One Piece'i övmek için Naruto'yu aşağılıyorsun" cümlesinden de Naruto'yu övdüğümü çıkarıyorsanız ben hiçbir şey demiyorum!!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

witch ilk yazına dikkat et soru sorarken bile naruto ya böyle laf etme demişsin hakaret nedir onu öğren ilk önce naruto konu işleyişi berbat olan bir anime bu hakaret değil rahatsız oluyorsan bunu düzgün bir dille ifade edersin rahatsız olduğun cümlemi söylersin anladığını değil çünkü gerçekten yanlış anlamışsın yazım hatasını sana söylemedim bu arada

burada olan olayı şu 11 yaşındaki bilge şahıs benim yazım beğenmediğim anime bleach nefret ettiğim anime naruto nefret etmemin nedeni izleyici kitlesi ek olarak op'un çizimleri neden böyle onu açıkladım arkadaşın ne yazdı peki ben ikisinde de güncelim naruto bana göre optan daha iyi olan bir ainme renkler ve zevkler tartışılmaz(1. fail) narutoyu kaça kadar izledin de böyle konuşuyorsun saçma saçma konuşmuşsun özür dile ve yorumunu sil(2.fail sen kimsin bunu diyorsun)benim cevabım narutoyu 20.bölüme kadar izledim sarmadı konu işleyişi berbat olan bir anime izlemeyi de düşünmüyorum açıkçası OP tan sonra sarmadı satış rakamları falan reyting izlenme oranlarını söyledim arkadaşın cevabı hakaret eder olgunlaş falan sinirimi bozar öfkesini kusar op çok sıkıcı hiç sarmadı beni der.(3. fail) bende bir takım soru sorarım op hakında 5 tane soru sorarım birine yanlış cevap verir birine doğru cevap verir diğer ikisini cevaplandırmaz. Bende doğal olarak yalan söyleme izlediğine derim ondan sonra ben atlaya atlaya izledim o bölümleri izlemedim tam hatırlamıyorum sarmadı beni(4.fail) ve yorumlarını kaldırır hakaret eder sonra sen gelir alakasız birşey dersin. Sildiği yorumlardan sonra benim yazılar arka arkaya gözüktüğü için flood olarak geçer ve kaldırırılır.

bak burada konu o bu değil sen dediğinde haklısın ama olay o değil zaten özelikle yanlış anlamayın diye not ekledim okuduysan yazımı diğer konuda not=narutocular alınmasın burada yalan söylemesinden dolayı böyle konuşuyorum kuşkusus naruto en iyi 3 shoenenden biridir.

burada ise yine aynı şeyleri sordu bende adam akılı cevabımı verdim sonra sen sordun bende verdim yine aynı şeyleri tekrarladın. Ondan sonra bazı olayları söyledi beğenmedim dedi. Bende bu bir ilk olduğundan gittim yaşına baktım 11 dediğimde gayet basit hakaret değil op ta bazı kavramlar senin yaşına uygun değil anlamaman normal(yanlış anlama) diye de ekledim hemen arkasından hakaretler sen 8 yaşındasın falan sonra gelip ben bunlar demedim nerden çıkarıyorsun.

sorduğunuz sorulara itinayla cevap veriyorum tek tek yani bende cem yılmazın şakasını dedim sanki sadece onu demişim gibi konuşuyorsunuz. Hakaret nedir öğrenin de gelin lütfen neyse artık bı konu kapansın witch başka sorun var mı hayla böyle dersen narutoyu açmak zorunda kalıyorum sende yazılarına dikkat et diğer konuyu buraya taşıyan sizdiniz ben değil ilk yazımda naruto lafı bile geçmedi 2niz geldiniz ilk lafınız narutoyu kötüleme başka bir konuydu bu

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Arkadaşım ben öyle bir şey demedim Naruto'yu kim beğenmiş kim beğenmemiş umurumda değil. Sadece karşılaştırma yapılırken bir şeyi övüyorsan diğerlerinin sevdiği başka bir şeyi aşağılamamaya dikkat et ki böyle şeyler yaşanmasın. Eğer sana kavga ediyormuşum gibi geldiysem değildim sakince sadece cevaplar veriyordum. Sen işi biraz aşağılamaya götürdün diyebilirim.

Şevval'le aranızdaki dava beni ilgilendirmez aranızda çözün ama hakaret etmeyin. Büyüğüm diyip duruyorsan senden küçük birine hakaret etmemen gerekir değil mi?

İlk paragrafına gelirsem hakaret nedir çok iyi biliyorum. Bana "bunu öğren de gel" demen çok kabaca ve hakaret sayılabilir. Ayrıca "Naruto konu işleyişi berbat bir anime" demen de Naruto'ya bir hakaret, bunun yerine "Naruto'nun konu işleyişini beğenmiyorum" dersen böyle tartışmalar yaşanmaz ve sen de istemeden (!) Naruto'ya hakaret etmemiş olursun.

Üstte yazdıklarımı arkadaşça bir tavsiye olarak alacaksan ve Naruto veya Bleach veya herhangi bir animeye hakaret etmeden cevap vereceksen One Piece hakkında kişisel görüşünü almak istediğim bir konu var. Senin fikrini istiyorum çünkü bir şeyi böyle delice -bu hakaret değildi- savunuyorsan çok seviyorsun demektir.

Sadede gelelim: Benim anime izlerken vaktim kısıtlı 10 sınıf öğrencisi ve MF'ciyim ders çalışmaktan çok az anime izleyebiliyorum, yaz tatilleri de dahil. O yüzden One Piece gibi hayvani boyutlarda bir animeyi izlerken harcayacağım vakte değecek yönlerini söylersen sevinirim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

sorun güzel cevabım hoşuna gider mi bilmem ama

mf öğrencisiyim demişsin derslerin ağır doğal olarak one piece vericeğin zamana değer(klişe oldu özür) baştan başlıyorsun olarak değerlendiriyorum şimdi okullar erken kapanıcak bu yıl yani 3 aya okullar bitiyor. O zamana kadar izlerken eğlencene bakarak izle karakter tanıtımları ana tayfanın toplanması biraz sıka bilir seni animenin ne olduğu gerçekten anlaşılmıyor çünkü başlar da sakin kafayla kimseye soru sormadan rahatça günlük 5-6 bölüm izlersin ne zaman sarıcağı belli olmaz tahminimce dram başlayınca bağlanırsın usoop'un hikayesi sanji'nin hikayesi zoro nun dövüşü nami için ayrı bir arc var zaten nami de ağlarsın garanti bu anime bana ne kazandıracak diye sorucak olursan cevabı gerçekten zor duygusal bir oalyı açıklayamıyorum tam olarak konu bütünlüğü var başlarda sıkıcı anlam veremediğin olayların mantığını ilerde anlaya bilirsin gökyüzü adasının sonlarına doğru ağzım açık izledim nasıl bağladı bunu diye luffy nin adam olması biraz uzun sürüyor bir arc ta ağlarsın sonra yeni adaya giderler hep böyle mi gidecek dersin yeni bir ada yeni bir ada benim başlarda düşüncem buydu mağlum 580 bölüm başka ne anlata bilirler ki diye düşünüyordum grand line denizine girdiler ben dedim daha kaçıncı bölümdeyiz grand line girince hikaye biti gibi geldi bana meğerse ondan önceki bölümler sadece tanıtımmış luffy nini geldiği deniz dünyanın en güçsüz denizi şeytan meyveleri grand line de olduğu için o denizde şeytan meyvesi kulanıcısı görmek bir mucize luffy oraya göre güçlü kalıyor biraz ama grand line öyle değil luffy o denizlerde çok darbe alıyor yığılmıyor çok dövüş kaybediyor. Ölüm riskleri atlatıyor babası onu kurtarıyor robin kurtarıyor ace kurtarıyor anlıyacağın orada da derler zaten luffy daha yeni onun gelişmesine izin verin diye 32 nolu yazımda üsteki yani videolu olan :D orada açıkladığım nedenlerden ötürü vaktini harcamaya sonuna kadar değer sosyal olaylara çok iyi göndermeler yapıyor dediğim gibi tamamen kendi evreni var binlerce karakter yüzlerce ada kendi dünya haritası gizemli olaylar antik silahlar saklı tarih luffy çok acı çekiyor çok kayıp veriyor acı onu geliştiriyor psikolojisi bozuluyor deliriyor yine de düzeliyor

Benim adım Dracule Mihawk! Ölmen için henüz erken. Kendini tanı! Dünyayı tanı! Güçlen Roronoa! Ben, aylar, yıllar geçse de.. En tepede seni bekliyor olacağım! Delikanlı! Yüreğini vererek bu kılıcı geç!! BENİ GEÇ, RORONOA!

Mihawk

Mihawk: Çocuk, sen neyi hedefliyorsun?

Luffy: Korsanlar Kralı olmayı!

Mihawk: Bu tehlikelerle dolu engebeli bir yol. Hem de beni geçmekten daha çok.

Luffy(dil çıkararak): BANA NE! Olacağım işte! :D

burdada okuduğun üzere luffy pervasız bir karakter hayali çok büyük korsanların bile gerçekleştiremediği 20 yıldır bulanamayan varlığı sorgulananan hazine olan one piece i bulmak

spoiler olucak ama örnek olarak altyazılı bir video

http://www.facebook.com/photo.php?v=10200160562152343&set

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ağzını kırayım Windows 8, yine yanlışlıkla kapattım. Neyse bir daha yazayım.

Hakaret etmeden sakince yazınca gayet güzel anlatıyorsun işte. Animeye şimdi başlayamam ama yazın izleyeceklerim listeme atabilirim. Şimdi anime bile izleyemiyorum Death Note bile yarıda kaldı. O derece.

Luffy'yi sevmeyeceğim gibi duruyor, neşe abidesi optimist karakterleri sevemiyorum. Baş karakterleri sevmiyorum hatta. Naruto denen o sarı veledi de sevmem. Ama belli olmaz izleyip göreceğim.

One Piece'in "grand line girince hikaye biti gibi geldi bana meğerse ondan önceki bölümler sadece tanıtımmış" dediğin Naruto'da da var. Hatta Naruto'nun ilk serisi tamamen bu işlevde diyebilirim. o yüzden alıştım artık ben sabrederim. Aaa hatta ben bunu kardeşimle izliyim yaa!

Beni ağlatacak her animeye varım. İzlenecekler listeme atıyorum, umarım pişman olmam :)/>

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.