Jump to content

One Piece hakında düşünceleriniz

Kartalyegt

Önerilen İletiler

(Animeye insanların %80i gibi bende death note ile başladım.böyle yüksek kalitede bir animeyle başladıgım içinde miyazaki eserleri dışında pek anime seyredemedim.çogunda sona gelemedim.bende uzun kalitesini kanıtlamış bir seriye başlama kararı aldım.Birçok video izledim.genelde naruto , bleach , one piece 3lüsü geçiyordu.bleachi kafadan eledim çünkü izledigim bir videoda gerçekten saçma bir dövüş içersinde olduklarını gördüm mekanlar hoşuma gitmedi.one piece ve naruto arasında kaldım.hikayelerini okudum ve köyünde ninja olmaya çabalayan bir çocuk yerine korsanlar kralı olmaya çalışan biri daha çok ilgimi çekti açıkcası.)

İlk başladım 9-10 bölüm izledim hoşuma gitti gitmedi degil(Usopp dışında:)).Üniversitede evden bayagı uzaktım yurtta internet yoktu.Okuldan bölümleri indirip indirip yurtta izliyordum.Hiç ara vermedim seriye.110larda felan yaz okulunun sonuna denk geldigi için 2 ay ara verdim.sonraki 550 bölümü 1 ayda bitirdim.Diyecegim o ki beni 10 dakika içinde hem aglatıp hem güldürüp hem de tüylerimi diken diken eden (edebilecek) tek anime.İlk bölümlerde nefret ettigim Usopp'u bile annesine olan sevgisinden ötürü, hasta olan annesine umut vermeye çalışmasından ötürü adeta hayran olmuştum.Tayfanın her ferdi geçmişleriyle gözlerimi yaşarttı.Şu anki halleriylede gülmekten kırdı geçirdi.

OP'un bende bu kadar büyük bir etki yaratmasının asıl sebebi OP'a başladıgımda içinde bulundugum ruh halidir.Yemeden içmeden kesilmiş , hayata karşı bütün umutları tükenmiş, sadece yapması gerektigi için bazı şeyleri yapan, huzursuz , sessiz , kendi halinde biriydim.OP karakterlerinin o zorluklardan geçmiş olmalarına ragmen hayata sıkı sıkıya baglanmaları ve YAPTIKLARI HİÇBİRŞEYDEN PİŞMAN OLMAMALARI beni çok etkiledi.Luffynin iştahına özenip yemek yemeye başladım ve inanırmısınız kilo aldım.Ben kendimi bildim bileli kilo veren bir insandım.Beni 2 ay görmeyen zayıflamışsın derdi.Okuldan tatile geldigimde annem kilo almışsın eline yüzüne et gelmiş dediginde animeye daha da bir sarıldım ne yalan söyleyim.

Şimdi hayatımı bu denli degistirmiş bir anime hakkında nasıl kötü birşey yazayım.Aklıma gelen tek kötü şey konuların uzun tutulması( benim için sadece günceldeyken sıkıntı yaratıyo.Güncelde olmadıgım zamanlarda konuyu bu kadar geniş ele alması çok hoşuma gidiyordu.Şu an, pazarı beklerken hiçte güzel degilmiş onu farkettim :) ).Çizimlere gelirsek benim çizimlerde baktıgım karakterlerin kalitesi ve mimikleri.OP'ta bunları gayet güzel veriyor.Çizim , grafik arayan biri asla degilim öyle olsaydım halen daha Warcraft 3 oynamazdım :).

Aklıma geldikçe yazarım.Bu kadar kısa bırakmak OP'a ayıp olur bence :).

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 76
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

şikayetin genel olarak çizimler şöyle açıklayayım ben bir çizerim bu arada manga olarak söylüyorum one piece en iyi çizime sahip mangalardan biridir japonya 2 yıllık eğitim veren anime okulu var one

Karışmayayım karışmayayım diyorum ama yine duramadım kahretsin.One Piece "Karakterleri En Sağlam Anime" ödülünü aldı da haberim mi yok ya? Eğer ödül almadıysa bu kişisel bir görüştür ve kişisel görüşl

Ben de "bence" demen gerektiğini söyledim zaten, yoksa OP izlemedim tanımam etmem ne laf edeyim?Ödül alması ve senin aldığı ödülü bulup bana cevap olarak vermen çook hoşuma gitti. Ama şunu da söylemel

bynmuba sana bu durumu anlatamadım galiba bilmiyorsun demedim anlayamazsın dedim neden felsefe ve psikoloji dersi lise 3te verilmeye başlanır benden büyük değilsin bana göre birşey demiyorum almadığın saygıyı vericek değilim açıkçası

ki biliyorum diyorsun da basit al sana soru amirika da iç savaş ne zaman başlamıştır ırkçılığı yok etmeye çalışan başkanlar kimdir suikaste neden uğtamışlardır zenciler neler çekmiştir interneten araştırma biliyorsan söyle senden ricam bu kavramları bilmen değil önemli olan kavraman beyin belrili bir su miktarı taşır bu su miktarı yaşa göre değişir. Senin yaşında biri 1100 mg su taşır benim yaşımdaki biri ise 1300mg 15 years old benim akıl yaşım yüksek diyorsan sana teste yaparım emin ol geçemezsin

ki yaşın küçüklüğü burdan belli benden büyük değilsin bana kolayca hakaret ede bilirim

hakaret beyinden yoksun çaresiz veya bilniçsiz çocuklar başvurur bu sözü iyi kavramanı tavsiye ederim benim sözüm değildir felsefe okumadığından girmeyeceğim o saydığın kavramlar sana 2 gömlek büyük

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bu arada witch sen buraya op hakında soru sormaya mı naruto avukatlığı mı yapmaya karar verdin naruto serisinin sonunda koskoca final yazısı laf olsun diye var herhalde 1 hafta değil 1 dönem fark var nerden çıkardın onu merak ediyorum bilesin diye söylüyorum final yapmış bir serinin arkasından 1 hafta sonra yeni seri başlamaz vikipediye bak aslında senle niye uğraşayım ki

op hakında sorun varsa sor narutoyu kötülemiyor gerçek nesnel yargıları söylüyorum benim düşüncem değil bunlar yaşnını küçük olduğu nereden mi belli noktadan sonra boşluk bırakılır direk büyük harf ile başlanmaz kendi özür diledikten sonra sana hakaret edebilirim diyerek özür dilemenin maksadını yerle bir ederek soru sormuyacaksan git kumda oyna terbiyeni takın sana hakaret etmezken senin etmen daha ergenliğe girmemiş biri olduğunun kanıtı senin yaşına uygun değil op sıkıla bilirsin ırkçılığı biliyorum diyorsun madem biliyorsun cevapla sınıf ayrımını biliyorum diyorsun o zaman avrupa da halk kaç gruba ayrılırdı nasıl bir görgü görürlerdi açıkla milyonlarca insanın sırf ayrı bir sınıftan olmasından dolayı diri diri yakıldığı ülkeleri bir zahmet söyle birşey bildiğini sanan velet

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Pardon onii-chan ergen olduğunu bilmiyordum :) Benim dediğim zekayı zerre anlamadığın ortada.Ayrıca ne kadar olgun olduğunda veya yaşında mesajlarından belli oluyor zaten.Hatanı kabullenmiyorsun ve mesajlardan anlamak istediğini anlıyor cevaplamak istediğini cevaplıyorsun.Neyse onii-chan dediğin kadar büyük ve olgunsan benimle kavga etmezsin zaten,ayrıca sana kırk kere flood yapma dedik ancak bunuda kapasiten almadı sanırım . Şu boşluk konusuda ben böyle seviyorum,burnunu alakan olmayan işlerden uzak tut.Ama sende tak ettin tamam ben kapasitesi olmayan biriyle tartışmaktan zaten sıkıldım ablam gibisin aynı.Seni şikayet edeceğim flood ve kavga çıkarmaktan dolayı.Henüz 60 posta kasmış birisin ancak yenisin genede kuralları bilmen gerekiyor.Ayrıca noktalama ve benzeri konulardan dolayı beni küçümsüyorsun ancak cümlelerinde tek bir nokta veya virgül bile yok.Eğer insanların düşüncelerine ve zevklerine itiraz edeceksen bu konuyu açma sebebin ne ..? Zevkim değil sevmiyorum sen hala neyini diretiyorsun? Narutoyu küçümseyince herkes opa mı geçecek sanıyorsun? Tersine bu kadar büyük bir animeyi küçük gösteriyorsun.Nesnel şeylermiş,izle önce bir sonra konuş manga satışlarıymış oymuş buymuş op daha iyi op daha iyi diye çocuk gibi burada bağırarak 15 yaşında olduğunu söyleyince ne tepki bekliyorsun ? Benim zevkimdir narutoyu severim onun zevkidir bleachı sever bir başkasını zevkidir opu sever.Sen gelipte sevmediğini söyleyebilirsin zevkin değildir ancak küçümseyemezsin.Bu satırları bir oku ve düşün,biraz hatanın farkına var onii-chan.Türkçenide lütfen biraz düzelt.Neyse yahu bundan sonra lütfen gene saçma sapan yorumlar atma velet falan filan diye son olarak one piece görüşümü söylüyor ve konuyu kapatıyorum.

Benim zevkime uymuyor,bu yüzden one pieceyi sevmiyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ben senin aksine soru soran bir kişiliğe sahibim narutoya 1 aydır başlasam başlamasam mı düşünceler içersindeyim ikisinde de güncel de olan kişilerden genellikle duyduklarım şunlar örnek

yaş 22 ik animesi naruto

Bu gün sorduğun bi kaç soru dikkatimi çekti. Ben hem one piece hemde narutoda günceldeyim sorduğun soruları tek tek hatrlamıorm ama öz bi cevap vereyim sen tek tek cevap istemissin hepsine birden cevap veremiicem. naruto basından sonuna kadar neredeyse naruto odaklı bi anime. one piece izleyen beğenen bir kişinin narutodan zevk alması imkansız diye düşünüyorum Resmi ekleyen belki katı olacak bu düşüncem ama; benim gerçeğim bu Resmi ekleyenben narutoyu 1-2 aydır izlemiodum bu gün senin soruna cevap verebilmek için son bölüme kadar tamamladım ama yok abi o kadar sığ gelioki naruto anlatamıyorum Resmi ekleyen kesmiyor adamı . ha bu naruto çok kötü demek deil ama; one piece ile kıyas bile edilemez.

bunun gibi 50 tane çıktı uzatmaya gerek yok tek bir örnek

yaş 15

Yiğit ben OP da ve NARUTO da güncel olmuş biri olarak sana tavsiyem NARUTO'yu bekletme hemen izle derim. luffy sevilerek büyümüş bir çocuk ve hayali korsanlar kralı olmak,naruto ise nefret edilerek büyümüş hatta canavar ,şeytan aklına hangi korkunç mahluk geliyorsa öyle muamele görmüş bir çocuk , ki çocuklar ne kadar kırılgan olurlar bilirsin ve kendine kötü davrananlara kötülük yapmak ister ve nefret eder.oysaki naruto nefretle savaşan bir çocuk.narutonun amacı ise insanların kendini tanıyıp seveceği bir hokage olmak istemesi.ve evet OP güzel ama Naruto da güzel.bunları birbiriyle karşılaştırmamak gerekiyor çünkü ikiside ayrı kulvarda hareket ediyor biri drama biri komedi .şöyle düşün komik ve macera arayan ve saf,nefret edilen ama kendini sevdirmek ve varlığını kabul ettirmek için çeşitli haylazlıklar yapan ,iki farklı arkadaş gibi düşün ,canavar değilde naruto denilmesini isteyen ve bunu kabul ettiren hatta dünyaya kabul ettiren bir çocuk bence.OPtan fazla bahsetmedim sen zaten biliyorsun onun ne kadar güzel olduğunu.Narutonun fiiller bölümü çok fazla ve sıkıcı olabilir ama o bile narutoyu tanıtmak için aslında.neyse fazla uzattım sanırım kusura bakma ve izle ve iyi seyirler

yaşa göre değişimi göstermek istedim senini bir lafın var yaop'U 18 yaşında 20 yaşında insanda beğenmeye bilir opu adam akılı izleyen kimse beğenmedim demiyor yaş kitlesini defalarca söyledim

naruto 13-18 Op 24+ 50+ %13

uzatma konuyu başka yere çekilmeye başladı çünkü naruto nerde op nerde bu demek değil ki naruto kötü hayır en iyi 3 shoenen seriden biri ama bir op kadar geniş evrene sahip değil korsan tarihini bilmeyen mitoloji den bi haber fantastik edebiyat eserlerinden okumamış birinin anlıyacağını zanetmiyorum ki bunları bilmeden de seriyi anlaya bilen var ama dediği gibi bir bilgi birikimi gerektiriyor balık adamlar ile insanlar arasında olan olaylar luffy nini küçükülüğünde varoşları diri diri yakmaları bunların rell de olup olmadığını bilmiyorsan seni etkilemez

dediğim gibi sorularımı cevaplayamazsın sevmeye bilirsin bende sana neden hoşlanmadığını farkına var diyorum ablam beni anlamıyor falan neyse yahu .E gibi başlaman bunlar yaşının getirileri konuyu kapat artık neyse almadığın saygıyı bilmediğin kavramları öğreticek değilim büyüynce anlarsın akıl yaşının yüksek olduğu idda ediyorsun dediğim gibi bunun testleri var gidip yaptırırsın 11 yaşında birinini akıl yaşının max 5 yaş büyük olabileceğini bilmende gerekir bu ara da ki bu durumun milyarda bir görüldüğünü

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tamam en iyi anime naruto daha iyisi yok bıktım artık dediklerim bir kulağından giriyor bir kulağından çıkıyor bir insan bu kadar pervasız olabilir neyse 11 yaşındasın yaşına göre normalden iyisin zekisin yani ama bırakta psikolojisi 100 olan biri olarak akıl yaşı meselesini biliyim 1.5 saatlik yetenek testi vardır akıl yaşım yüksek diyorsun ya hani 11 yaşındaki birinin taşıdığı su miktarı ergenliğe girmediği için yetersiz kalır o yüzden en fazla biyolojik yaşından 5 yaş fazla akıl yaşına sahip ola bilirsin buda milyarda bir olan bir durumdur.

inkilap tarihi 8. sınıfta öğretilir bunun nedeni o çağı siyasi oyunları o yaşta anlaya bilecek olmandır tuturmuşsun ben senden daha olgunum diye

kendini zeki zanedenler aslında en büyük aptalardır-konfiçyus

olgunluk yaşanmışlıktır buna gintama dan örnek veriyim yaşı benden küçük olsa da benden daha çok şey yaşamış olabilir. Benden çok şey yaşadığını düşünüyorsan orası ayrı mesele tabi neyse konuyu daha fazla uzatma

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben ne zaman naruto daha iyi optan dedim ? Veya ne zaman senden daha olgunum dedim ? Yazmadığım şeyleri nereden çıkartıyorsun *-*

En iyisi anime op diyen sendin ben narutoyu yükseltmedim sen opu yükselttin ancak narutoyuda ezdin bende karşı çıktım olay bundan ibaret -_-

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

karakter çizimlerini diyorsan bir video atıyım sana

http://www.indirvide...ruk-582521.html

karizma diyorsan biraz daha izleseydin keşke gerçekten ciddi sabır istiyor op grand line girene kadar olaylar başlamıyor ana tayfa toplansın sanji de gelsin tamam naminin çizimlerinden bahsediyorsan mesela ince bell uzun kol bacak kibrit gibi dediğim gibi o çizerlerin marifeti mangasına bir göz gezdir tavsiyem sandığın gibi kötü değil çizim konusunda 10 üzerinde 10 luk bir adamdır Oda animesi çizgi film gibi geliyordu bana başta çizimleri emin ol fark etmeden gelişiyor ne kadar animeci arkadaşım varsa ilk verdiğimde hiç izlemediler bu ne falan diyip bırakıyorum dediler ben bu seriyi 2 kere bıraktım şimdi pişmanım çok güzel bir seri çizimleri herşeyi ile dediğim gibi başta dişini sık biraz fazla dövüşte olmaz başta ilerledikten sonra evrenini genişliğine şaşıracaksın binlerce karakter yüzlerce ada var ve hepsinin hikayesi hepsi hikaye ye dahil hiçbiri boş geçmiyor

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=yv_wXhib8PE

mesela şu opening'i izleye bilirsin spo yemezsin merak etme bu seride shanks gibi karizma bir karakter var manga çizimine bakarsan en yakışıklı 10 adamdan biri emin olabilirsin :D 2 yıl gelişmelerinden sonra nami ve robinin çizimlerinde müthiş bir gelişme var dediğim gibi çizer grubu çok değişti mangasının çizimleri bir türlü yansımadı

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=GX2ngn6WF-M

yada bu video ace falan karizma adamları gör :D

bu arada kendi yazdığından bir habersin yazılarımı anlıyacak olgunlukta değilsin dedin bu senden daha olgunum anlamına gelir ondan yaşından büyük laflar etme der büyüklerin narutoya berbat ta demedim konu işleyişi berbat dedim bu ikisi farklı şeyler bu iki cümleyi ayıracak kapasite de değilsen sorun sende bende değil one piece inde anime çizimler başta berbat o zaman şimdi ben one piece berbat mı dedim sevdiğiniz birşeyi herşeyiyle savunmaktan vaz geçin bu yazıya cevap olarak beni yine anlamıyorsun gibisinden yazı yazma 50 sayfa yazı da olsa aynı şeyi diyeceksin çünkü senin dünyan da olay bundan ibaret olabilir kendi dediklerinin farkında değilsin galiba ordaki konuda güncelim diyip yalan söylemen one piece de duygu yok demen bunları dediğinin de farkında değilsin dediklerini düşünürek yazmıyorsun bak çocuk büyüde gel diyorum sana git ne izliyorsan izle buraya seni soru sor diye çağırdım geçen sayfadan beri saçma saçma şeyler yazıyorsun 8 yaşında gibisin olgun değilsin gibi cümleler diyip şimdi de ne zaman dedim bunları diyorsun sarhoştun galiba onları yazarken bundan sonra sana cevap vermeye de tenezül etmiyorum dediklerim bir kulağından girip çıkıyor ne anlamak istiyorsan onu anlıyorsun sorularına itinayla cevap verdim adam sanarak birde

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.