Jump to content

Naruto Çizgi Romanları da Geçti

Hokage_Minato

Önerilen İletiler

kardeş sen göz olayının hunter x hunter'dan çalıntı olduğunu söylüyorsun.Tamam hunter x hunter önce olmuş olabilir ama göz olayı filan aynı değil kardeş sadece benzer. Gözelerin işlevleri felan hepsi farklı. Evet başka mangadan bir fikir almış olabilir naruto manga yazarı tabi aldımı onuda bilemeyiz. Ama onepiecenin yazarının da bir mangadan etkilenip kendi mangasına aldığı şey mutlaka vardır.

Tabi izlememek senin seçimin. Ama izlemeyerek çok şey kaçırıyorsun söyleyeyim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 41
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Türkiye'de Death Note, Naruto, One Piece, Bleach, Berserk gibi mangalar Türkçe bi şekilde satılıyor zaten..

Naruto’nun satışları aldı başını gidiyor. Şubat ayı genelinde Naruto müthiş satış grafiğiyle uzun zaman sonra çizgi romanların satışlarını geçmeyi başaran tek manga oldu. Walking Dead Amerika’da do

Türkiyede satılsa bende alırdım :)

Kartalyegt

Bleach batma aşamasındamı :D senin bleachin son sayılarını okumadığın açıkça belli Bleachde cevaplanmamış sorular doluyken kolay kolay batmaya geçmez...Bende şuan en çok merak uyandıran manga Bleachtir...Naruto sonlarına iyice yaklaştı...

One piece gelirsek bir türlü dışarıdan ısınamadığım seridir...yaza bi kaç bölüm bakacağım sarmaz gibime geliyor beni...

Ben bir Bleach taraftarıyım Bleachin yeri ve önemi büyük bende :) laf ettirmem...

2.Sırada Naruto gelir....

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kartalyegt

Bleach batma aşamasındamı :D/> senin bleachin son sayılarını okumadığın açıkça belli Bleachde cevaplanmamış sorular doluyken kolay kolay batmaya geçmez...Bende şuan en çok merak uyandıran manga Bleachtir...Naruto sonlarına iyice yaklaştı...

One piece gelirsek bir türlü dışarıdan ısınamadığım seridir...yaza bi kaç bölüm bakacağım sarmaz gibime geliyor beni...

Ben bir Bleach taraftarıyım Bleachin yeri ve önemi büyük bende :)/> laf ettirmem...

Kartalyegt

Bleach batma aşamasındamı :D/> senin bleachin son sayılarını okumadığın açıkça belli Bleachde cevaplanmamış sorular doluyken kolay kolay batmaya geçmez...Bende şuan en çok merak uyandıran manga Bleachtir...Naruto sonlarına iyice yaklaştı...

Ben bir Bleach taraftarıyım Bleachin yeri ve önemi büyük bende :)/> laf ettirmem...

bleach şu aralar dzüeldi diyorsun yanı en sın baktığımda düşüşe geçti anmiesi erken final yaptı 2012 onun yıkımı oldu bu sene takip etmiyorum bleach'e düzeldi diyorsan öyledir. Kısmet inşalag mağlum galibiyeti aldıktan sonraki saçmalık gibi birşey yapmaz inşalah

one piece ısınamama konusu ne dersem diyeyim senin kafanda biten bir olay o yüzden zaten yazın bakıcak mışsın gerek yok uzatmaya zaten kendin keşfedersin güzeliğini diye düşünüyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bleach şu aralar dzüeldi diyorsun yanı en sın baktığımda düşüşe geçti anmiesi erken final yaptı 2012 onun yıkımı oldu bu sene takip etmiyorum bleach'e düzeldi diyorsan öyledir. Kısmet inşalag mağlum galibiyeti aldıktan sonraki saçmalık gibi birşey yapmaz inşalah

one piece ısınamama konusu ne dersem diyeyim senin kafanda biten bir olay o yüzden zaten yazın bakıcak mışsın gerek yok uzatmaya zaten kendin keşfedersin güzeliğini diye düşünüyorum :D

Erken final yapmasının sebebi animenin mangaya yetişmesidir diyorum...ve devamı gelecektir...eğer Bleach sona yaklaşsaydı bitirmezlerdi animeyi zaten bitecek o vakte kadar idare ederiz diyip örnek Naruto sona iyice yaklaştığı için ara verilmiyor veya bi final yapılmıyor...diye düşünüyorum...

Bleach son arc'a girmesine rağmen uzun bir süre sürecek...yani rahat 4-5 senesi daha var...bende anime şirketi olsam seriyi sonlandırır seriyle aram 2-3 sene açıldıktan sonra ar arda fiil koymadan verirdim bölümleri...bencede böyle düşünüldü o yüzden bitirilirdi...Bleachin milyonlarca okuyucusu ve izleyicisi varken bitirilemez...

Bence Bleach asıl şimdi başladı asıl hikaye şimdiki...önce ki hikayelerde sadece karakterleri tanıdık şimdi asıl güçlenmeleri ve hikayedeki rolleri baş gösterecek...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

kardeş bende diyorum shoenen gençlere hitap eden anlamına gelmez birşey duymuşsunuz onun dopru olduğunu zanediyorsunuz senin mantığınla metin 2 yi de büyükler oynar ama %90'ı veletir. Öyle şey mi olur shoenen 13-18 kitleye hitap etseydi ecchi lere dava açılırdı. Benim yazımı nasıl okudun bilmiyorum ama birşey tuturmuşsunuz öyle gidiyorsunuz bakın shoenen ve seinen ne üste açıkladım gençlere hitap falan öyle birşey yok shoenen ve seinen türdür. Death note shoenen bir seri ama karanlık bir havası var. Bilmediğin için söylüyorum dünyanın hiçbiryerinde kan 18- yapımlarda yer etmez. Bana 13+ kan olan bir yapım söyle çok nadirdir. Shoenen seinen korku gerilim gibi tür adlarıdır git araştır. Bir yapımın hangi kitleye hitap ettiğini mangaka belirler.Shoenen genel kitleye hitap eder. Yani herkesin seveceği bir öge vardır narutonun op'un yaş oranını sana söyledim. Naruto nunda büyük kitlesi var ama %80den fazlası 13-18dir. Ya yazımı okumuyorsun yada anlamak istemediğin yerleri geçiyorsun amirika da çizgi romanın çok satığını nerden çıkardın?bak çizgi roman dükanları amirika da artık alışveriş merkezleri ile anlaşma yaparak hayata kalabiliyor. Koskoca ülkede toplasan 10 milyon okuyucu toplayamazsın. Walking dead dizisi 10 milyondan fazla reyting alıyor insanlar meraktan alıyordu listeye bakarsan sadece onun ciltleri satmış zaten onun dışında çizgi roman okuyucuların %90'ı çocuk şu lafı 3 kez söylüyorum sen hayla narutonun kitlesi büyük hacı bırakın bu işi senin bahsetiğin ülke çizgi roman satın almaz gider dükana okur istediğini dükan sahibide sesini çıkarmaz vicdan yapıp alanlar olur bizim ülkemizde de öyle cilt bazında satımlar olduğunda çizgi roman satımı çok düşüktür naruto zaten ne zamandır 1. zorluyor. Yeni cildi ile yaptığı reklamlar etkinlikler tanıtımlar 1. oturmasını sağladı.

neyse şu ilk cümlende bile öyle kararlı söylemişsin ki ne desem boş git araştır öyle gel yada bakuman izle işimiz var böyle şu gantz mangası seinen olduğu halde ergenlerin ne kadar çok aldığı biliniyor(içerdiği cinselik) gençlere hitap falan bırakalım bu işi

Naruto ilk sezonu 18 altı yaşlara daha çok hitap ediyor katılıyorum, ama Naruto Shippuuden 18 üstüne hitap ediyor bence, tabi ilk sezonu izleyen 18 yaş altı 2nci sezonuda izlemek zorunda olduğu için ve en çok onların sesi,abartıları duyulacağı için insanlar çocukça bulacak bu animeyi. bence Naruto Shippuden olarak her yaşa hitap ediyor ve tüm anime türlerini barındırıyor içerisinde hemen hemen, zaten bu yüzden dünyada çok tutuldu, aslında japonyada da tutuldu ama ondan önce başlayan One Piece, erken tarihte başlamasının avantajını kullanıyor ^_^ Naruto, One Piece den önce başlasaydı rekor onun elinden olurdu bence, birde One Piece çok iyi bir anime ama konusu kısıtlı yani Denizcilik,korsanlık hikayesi, ama Naruto Dünyayı kapsayan bir konuya sahip ^_^ dünyanın yokoluşu ve varoluşu söz konusu bu da dünyanın ilgisini çekiyor, Tobi'nin Deccal'ı çağrıştırması tek göz ile falan ;)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

abi sana saygım varda yapma yani opun konusu mu kısıtlı abi narutonun daha hangi zaman diliminde geçtiği bilinmiyor OP'un kendi evreni var sadece korsanlar mı var yapma be abi bu mangaka tarih danışmanları ile yaptığı oluyor bu mangayı osmanlı korsanları gibi bir şey vardı bizde.

spoiler içerir manga dahil

devrimcilier balıkadamlar insanlar enelin geldiği tanrıların adası(yeni dünya bilinmeyen bölge) devlerin geldiği ada(yeni dünya) hükümete bağlı olan ülkeler gökyüzü adası daflamingo nun kralı olduğu ada hükümetin saklı tarihi yönetimden indirilen asıl kral kim? D. ne ayak bunlar ne içtide böyle oldu :D ? 4 ayrı deniz ve grand line red line antik silahlar ne ayak? Dragon'unun gücü tam olarak ne? Dragon neden beklemede kalıyor? 26 yıldır bulanamayan one piece adlı gizemli hazine? Beyaz sakal yeni dünyayı ele geçirebilecek güçte iken sahip olmak istemediği hazine one piece'in peşine düşer ve gol karasakal'a roger'ın beklediği sen değilsin der.

abi yazdıklarında inşalah ciddi değilsindir çünkü bu forumda saygı duyduğum nadir insanlardansın hele narutonun ilk serisinin yaş oranının daha yüksek olduğunu bilmen lazımdı o yüzden seviyesi yükse forumlarda naruto 2. seride bozdu diyorlar.

dragon ball ilk çıkan seri ama one piece bunu rahatlıkla geçti. Narutonun mangası ile one piece arasında 2-3 yıl fark var. Naruto çıktığı günden beri hep aynı sattı(belirli bir sistemde artı tabi)6-8 milyon arası ne aşağısı ne yukarısı son 5 yıldır op hep narutonun üstündeydi ilk başlamasının bir avantajı var doğru ama avantaj dediğin başta olsaydı mantıklıydı op naruto 2 milyon satarken 3 milyon satıyordu. Naruto 6 milyon satarken op 20 milyon satıyordu naruto 8 milyon satarken op 30-37 milyon satıyordu. Aralarındaki fark baştan beri büyük olsa sorun değil ama abi op alabastadan sonra satışları aldı başını gitti. Naruto o zamanlar gölgesinde kaldı ama bu sonradan başladığı için değil op oturaklı gitti başlarda aksiyon yapmadı evrenini tanıtı konusunu yavaştan genişlleti grand line girdikten sonra olaylar başladı alabasta olayında raylar yerine oturunca ciltler feci sattı. O günden beri sürekli yükseldi bir kereye mahsuz fazla sattı. Marineford arch gibi mükkemel bir arc işlediği için

abi birşeyi araştırmak iyi geliyor benim ilk animem death note du. Naruto izleyecektik ama çevremde japoncası olan animeci bir abim var.(akraba değil :D ) Bana şidetle op tavsiye etti. Sevmedim 2 kere bıraktım sıkıcı geldi. sonra devam ettim sıkmaya başladım dişimi neden ağırdan aldığı sonradan ortaya çıktı. Binlerce karakter var kendi dünyası var ve bu dünyanın nasıl bu hale geldiğiğini hükümet gizlemiş saklı tarihi öğrenmeye çalışan insanları şeytan diye katletmiş.

uzun yazıyorum senin okuyacağını bildiğimden kaba yazdıysam özür dilerim senden ama konusu kısıtlı demeni neye bağladın anlamadım binlerce karakter var sosyal sorunları ele alan tek uzun soluklu shoenen psikolojiden bahsetmiyorum. Irkçılık din gibi binlerce savaşın yaşandığı tabulardan bahsediyorum bakış açını genişletip izlemeni tavsiye ederim op'u zaten güncelsin diye biliyorum mangasını oku baştan tavsiyem dünyada çok satmasının nedenini buna bağlama lütfen dünyada satığıda 2-3 milyon zaten japonya satışından bile az okuyucularının yetişkin tarafını kaybeti hep çocuklara veya yaşlılara hitabı kan cinselik belirlemiyor be abi op'un diğer + sıda naruto death note elfen liede gantz hemen hemen bütün animelerin hepsi aynı çizim taktiklerini uygular bu adam kendi tarzını yapan ilk çizer başlarda bu yüzden okunmadı adamın mangası mangadaki çizimi her yıl en iyisi seçiliyor zaten japonya nın en önemli değer op artık.

yazımı sayın abime yazdım başkası cevap yazmasın lütfen soru sorabilirsiniz tabi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

senin söylediklerinide göz önünde bulundurarak, tekrar süzgeçten geçireyim bakalım ^_^ bir de ben animenin ne kadar sattığına,ne kadar tutulduğuna bakmam, yani herkesin yoğurt yiyişi farklı, anime zevkleri farklı. ;) ben daha çok berserk,basilisk,shigurui tarzı animeleri severim ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.