Jump to content

MANGA

gereksiz

Önerilen İletiler

bende onu anlatmak istiyorum zaten yani çizer olmak istemiyorum bu iş kolay değil onu anlatmak istiyorum daha geçen konuda bunu anlatım çizim konusunda daha acemi seviyesinde değilim manga yapımının zorluklarını arkadaşa belirtim anlatım sert bir dille ama konuyu açan arkadaştaki cidiyeti görünce hikayesini okudum hadi toplarla çizerim belki dedim zaten resimleri sen istedin zaten :D kendi tasarımlarım var ama pek güzel değiller olan karakterleri ölçüleri kulanarak yapıyorum karakter yaratmada daire 3 çizgi stilli anca :D amacım gaz vermek yani dilimde tüy bitti geçen konudan bende uygulamalı olarak görsünler istiyorum orda çokbilmiş denildi bana hadi bakalım 1 müsümet 1000 nasihatan iyi olayı

http://www.turkanime.tv/anime-detay/Bakuman

şunu izleyin dedim ama :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 27
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Türk bir mangaka zaten mevcut :)

Ayrıca illa haftada 1 çıkartmalı diye birşey yok. Kısa tarzda yazar 2 bölümde bitirir toplu verir. Basit.

O Türk mangakaların hangisi Türkiye'de bana söyler misin? :) Hiç manga çizmeyi denedin mi bilmiyorum ama başarılı bir manga yapmak sandığın kadar basit olsaydı Türkiye'den de bir sürü çizer çıkardı. Bir sürü fan art çizen var peki neden bunlar manga çıkaramıyor bir düşün.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

iyi olur bu konuda yardımcı olduysam yumuşak bir dile bu işi anlatıyım. Manga çizimi için bir grup kuruldu ama parasal dertlerden ve çizerlerin birbirinden uyumsuz çalışması yüzünden o iş çizgi roman oldu çizgi roman yazıp çizen abilerim vardır bu konudaki bilgim oradan ve araştırmamdan ve bakumandan geliyor. Geçen one piece mangasına bakarak 2 sayfa yaptım efekt olmadan ve tahmini 9 saatimi aldı(ama basit bir sayfaydı arka planlarla birlikte 1 günümden fazla sürerdi) çizer ve yazar ayrı olunca büyük bir sorun olur çünkü hikayeyi yazan karakterleri istediği gibi çizdirtiremez sen başka birşey hayal edersin o bambaşka birşey çizer. Japonyada bu sorun yüzünden seri çıkartan 2 mangaka çok nadirdir. Hem çizer hem yazar olmak lazım ve yanına asistan almak lazım haftada bütün gününü evde bile geçirsen 19 sayfayı uykusuz yaparsın asistanlarla birlikte ki sonucun iyi olması çok zor durumdur kendi yaratığım karakterler pek göze hitap etmediği için en iyi çizer olan oda nın çizimlerini yapıyorum en basit çizimlere sahip narutoyuda başlangıç için tavsiye ederim. Çizim işi dışardan kolay gözükür matematik konusu öğrenir gibi ölçüler bir süre cetvele çizimler sonra orantı ayarlaması iyi bir anatomi gerekiyor bunlarda bu işe yüreğini koyarsan 1 ayda olacak işler sonra gölgelendirme taslak çizim kara kalem kulanımı içinde 2 aylık bir öğrenim lazım ben daha kara kalem öğreniyorum anatomi işini hal ettim cetvelsiz yüzü rahat çiziyorum artık(bir yüz çizmek hele o göz ağız burun uyumu sıkı çalışman gerekir) demek istediğim bu işe yıllarını verip ancak çizgi roman çizeri olunabiliyor.Japonya çizim ile içiçe bir ülke orda çocukluktan beri çizime gönül vermiş çok fazla insan var japonca öğrenip gidiceğim bende 3 alfabesi var bir alfabesi 4096 harf kolay gele :D türk mangaka var bu arada ama türk olsa da alman doğumlu bir ablamız gururumuzdur küçüklükten beri bu işi yapanlardan buda kısacası bir manga çizimi için kısacası acemi olmak için 3-4 yılını rahat vericeksin ben bile bile ver taslağı diyorum gör işin zorluğunu diye neyse kolay gele fail olacağı baştan beli sonradan bir ukala vardı vıdı vıdı yapıyordu haklıymış ........ dersiniz

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

iyi olur bu konuda yardımcı olduysam yumuşak bir dile bu işi anlatıyım. Manga çizimi için bir grup kuruldu ama parasal dertlerden ve çizerlerin birbirinden uyumsuz çalışması yüzünden o iş çizgi roman oldu çizgi roman yazıp çizen abilerim vardır bu konudaki bilgim oradan ve araştırmamdan ve bakumandan geliyor. Geçen one piece mangasına bakarak 2 sayfa yaptım efekt olmadan ve tahmini 9 saatimi aldı(ama basit bir sayfaydı arka planlarla birlikte 1 günümden fazla sürerdi) çizer ve yazar ayrı olunca büyük bir sorun olur çünkü hikayeyi yazan karakterleri istediği gibi çizdirtiremez sen başka birşey hayal edersin o bambaşka birşey çizer. Japonyada bu sorun yüzünden seri çıkartan 2 mangaka çok nadirdir. Hem çizer hem yazar olmak lazım ve yanına asistan almak lazım haftada bütün gününü evde bile geçirsen 19 sayfayı uykusuz yaparsın asistanlarla birlikte ki sonucun iyi olması çok zor durumdur kendi yaratığım karakterler pek göze hitap etmediği için en iyi çizer olan oda nın çizimlerini yapıyorum en basit çizimlere sahip narutoyuda başlangıç için tavsiye ederim. Çizim işi dışardan kolay gözükür matematik konusu öğrenir gibi ölçüler bir süre cetvele çizimler sonra orantı ayarlaması iyi bir anatomi gerekiyor bunlarda bu işe yüreğini koyarsan 1 ayda olacak işler sonra gölgelendirme taslak çizim kara kalem kulanımı içinde 2 aylık bir öğrenim lazım ben daha kara kalem öğreniyorum anatomi işini hal ettim cetvelsiz yüzü rahat çiziyorum artık(bir yüz çizmek hele o göz ağız burun uyumu sıkı çalışman gerekir) demek istediğim bu işe yıllarını verip ancak çizgi roman çizeri olunabiliyor.Japonya çizim ile içiçe bir ülke orda çocukluktan beri çizime gönül vermiş çok fazla insan var japonca öğrenip gidiceğim bende 3 alfabesi var bir alfabesi 4096 harf kolay gele :D türk mangaka var bu arada ama türk olsa da alman doğumlu bir ablamız gururumuzdur küçüklükten beri bu işi yapanlardan buda kısacası bir manga çizimi için kısacası acemi olmak için 3-4 yılını rahat vericeksin ben bile bile ver taslağı diyorum gör işin zorluğunu diye neyse kolay gele fail olacağı baştan beli sonradan bir ukala vardı vıdı vıdı yapıyordu haklıymış ........ dersiniz

Japonca sandığın kadar zor bir dil değil bunu söyleyeyim ilk önce. Türk mangakanın birinin röportajında "Günlük sadece 1-2 sayfa çizebiliyorum o da 8-9 saatimi alıyor. Program yapıp her gün aynı şekilde çalışmaya gayret gösteriyorum." yani dediğin gibi manga yapmak kolay bir iş değil. Hele acemi olarak başlıyorsan 2 günde 1 sayfayı yapıp bitirmen bile çok zor. Asistanlık işine girmiyorum bile manga çıkarmayı düşünüyorsanız tek bir tane çizer olması daha iyi olur diğer türlü bu iş yatar.(Çünkü gerçek mangakaların asistanları ortalıktan toplanan adamlar değil onların yaptığı iş de bir hayli zor. En az mangaka kadar iyi bir çizer olması gerekiyor.

Bende bi ara manga işine girmiştim ve geride kalan tek şeyler bitmemiş taslaklardan ibaret. Örneğin:

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

alınma hemen kardeş demek istediğim o değildi herşeyi de ters anlama yani sadece sen ne yapıcaksın diyorum sen varsan olmaz demiyorum bana siz yapın ben izlerim tarzın var gibi geldi ondan

Ben alınmak için değil ben hikayeyle falan ilgilenicem arada resimim gelişince resimlerde çizicektim.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.