Jump to content

MANGA

gereksiz

Önerilen İletiler

bir arkadaşın bu konuyu açınca bende neden olmasın dedim malesef o vaz geç ti

evet konuya gelelim forum olarak amatör mangalar yapmak fikrim bu hikaye yazarı ve manga çizeri olarak bölümler oluşturmayı hikaye sayısı arttıkça her manganın bir gurubunun oluştuğu yazar ve çizerlerin tartışıp güzel işler ortaya koyduğu bir şey öneriyorum eğer forum adminlerimizde bu konuya sıcak bakarsa bence çok eğlenceli ve gerçekten güzel işlerin ortaya çıkabileceği bir etkinlik olur öncelikle çizer ve hikaye yazar ı olarak başvuruları bekliyorum katılım iyi olursa forum admin lerimize söyleyip forumun kendi manga bölümü olup olamıyacağını sorucam şimdilik katılımınızı bekliyorum okuduğunuz için sağolun

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 27
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Konuya en fazla mesaj yazanlar

bir özgeçmiş yazsan seviyen nasıl?örnek hikaye ile betimleme özeliğini sergilesen çizersen basit taslaklar oluşturup göstersen daha önce gösterdiğin bir yer var bizi oraya yönlendirsen diğer arkadaşın aksine tecrübeli isen at taslağını bana beğenirsem çizim yaparım senayoyu beraber yazmak istiyorsan hikayeni özet geçip at dediğim gibi betimlemeni göster sen bana taslak çiziyim diyorsan orası ayrı mesele :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

dur heycan yap evladım sakin :) burda sadece şimdi insanlara duyuruyorum ve ilgilerini çekmeye çalışıyorum sakin tmm anladık bir çok şey biliyorsun ama böyl ebilmişlik taslarsan insanlar senden hoşlanmaz dikkatli ol hikaye için benim FF ime bakabilirsin imzamda Mental Wars yazan yere tıkla ilk bölümlerdebiraz yazım yanlışı olsada diğer bölümler gayet temizdir ve bu arada Mental Wars bu manga projesine dahil etmeyi düşünmüyorum :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hikayeni 4.bölüme kadar okudum hikaye ve konu işleyişi fena değil güzel yani ama bir hikaye yazmadan önce ne vermek istiyorsun onuda bir belli etsen güzel olurdu ayrıca konuyu ilk bölümde uzun tutsan fena olmaz uğraş güzel ama öğretisi yok belki ilerde yaparsın veya yapmışsındır ama hikayeni düzenlemen lazım şöyle bir ilk 5 bölümü birleştirip ilk bölümü yap derim ilk bölümüne 2 sayfa çizim yapılır öyle diyeyim çok kısa yapmışsın bölümleri geliştirip acemi seviyesine gelmen yüreğini koyarsan 5-6 aya tamam ama şu an baştan sağma olmuş ve hani özet geç ..... derler ya açıklamaları çok uzun ve sıkıcı yapmışsın aksiyona bağlamışsın buda iş çizere kaliyor demek bulacağın çizere iyi şanslar gerçi bu hikayeyi yapmıyacak mısın bunu gibi yaparsan benim yapmam zor bulacağın arkadaş iyi şanslar.(yinede taslak oluştrup yani konuşma balonları yapı cin alı resimleri yapıp tahmini de 20 sayfa bana atarsan resmini çizmeyi düşünürüm kafama yatarsa yapıcaksan bunu çizer mi acaba diye düşün :D ve senaryon için özlü sözler batı edebiyatı ve mitoloji çalış bu tür hikayeler yapıcaksan tarihte şart )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

yorumun için teşekkürler üslubunu biraz sivri bulsamda önemli değil :) bu çalışmayı aslında kendimi denemek için yapmış bulumaktayım hiç bir ön çalışması yok ama bu hikaye bu hali ile forumda bu kadar beğeni topladıysa bende mangaka olma hayali güden biri olarak bu çalışmayı bir ön çalışmayla araştırmalarla ve üzerine günlerce kafa yorarak elimden geldiğince mükelleştirmeye çalışmakla sorumluyum demektir bunu yatığıpmda cin ali halini sana atarım hoşuna giderse beraber çalışırız bu arada tekrar yorumun için teşekkür ederim :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

mesela benim bir hikayem vardı ama arka plan çizim şartı o yüzden erteledim hikaye de 3.dünya savaşı sonucu ülkelerin çoğu batmış yönetimi 3 güç sahibi kralık almıştı. Güç sahibi dediğimiz kimseler kimyasal savaş sonrası çıkmış belirli ailelerde olan güç adlarını vermediğim için a b c kralıığı olsun a kralığı b kralığına düzenlediği suikasti başarı ile sonuçlandıramamış olsa da b kralığının lideri hastaneye düşüyor çocuğu babasını görmeye gittiğinde durumunun ciddi olduğunu ve uzun yaşamıyacağını öğreniyor. Çocukta güç sahibi kimselerden olsa da kulanmayı öğrenememiş

gücü bir açıklıyım=hayal gücü istediğin bir kişiye topluluğa korkuyu öfkeyi kısacası herşeyi gerçekmişçesine bir dünya gösterme gücü öyle bir güçki insanı korkudan öldürebilir. Akılıca kulanılırsa ayaklanmalara sebebiyet verebilir ve insanları istediğiniz gibi kulanabilirsiniz.

çocuk babasının hasta yatağında kimin yaptığını soruyor babası öfkeli çocuğuna intikam almaması için birşey söylemiyor ama bu çocuk küçüklükten beri aşırı bir öfkeye sahip(dark vader gibi düşün seçilmiş kimse öfkesi çok büyük)babası söylemese de bir yolunu bulup a kralığının yaptığını öğreniyor. Ve babasına sitem ediyor. Ama öfkesi kontrolden çıkınca gücü salınım yapıyor. Gücün seviyesi üst düzeylerde olduğu için öfkeyle dünyayı büyük bir yıkıma sürükleyebilir. Babası gücünü kontrol etmek için son kalan enerjisiyle kendini feda ederek oğlunun gücünün bır kısmını serbest bırakıyor. Bu salınan güç hikayenin baş kahramanı olan karakterimiz buluyor. Babası ölüyor intikam yemini ediyor. Gücü öyle bir seviyeye geliyor ki gerçek nesneler yaratabiliyor. Kendisini tanrı ilan ederek a kralığına katliam yapıyor. B kralığı tek hakim haline geliyor(c kralığını sonra anlatıcağım)tanrı kompleksine giren genç diklatör bir yönetim sürdürüyor. Ama gücün salınımı olduğunu babasının yardımcıları biliyor ve gücün kime geçtiğin bulmak için araştırma yapıyor sonunda bir çocuk bulsalarda çocuk öleceğinden korkarak gelenlere çocuğunun varlığının olmadığını gücü yoluyla inandırıyor. Baş kahramanımız zeki ve gücünü akılıca kulanarak devrim yapmak isteyen biri. A kralığından sağ kalan prenses bunun ekibin giriyor neyse seri olucak işte özet geçtim mesela olarak

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

bir özgeçmiş yazsan seviyen nasıl?örnek hikaye ile betimleme özeliğini sergilesen çizersen basit taslaklar oluşturup göstersen daha önce gösterdiğin bir yer var bizi oraya yönlendirsen diğer arkadaşın aksine tecrübeli isen at taslağını bana beğenirsem çizim yaparım senayoyu beraber yazmak istiyorsan hikayeni özet geçip at dediğim gibi betimlemeni göster sen bana taslak çiziyim diyorsan orası ayrı mesele :D

Aranıza girmeyeyim ama Kartalyegt bu kadar öz güveninin olmasını taktir ediyorum. Çizimlerini bizimle paylaşır mısın? Yada bana özelden atabilirsen sevinirim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

tarayıcı yok af eyle alana kadar atmıyacaktım zaten daha başlayalı 1 ay oluyor bu işe senaristim dediğim gibi asıl

http://a1303.hizliresim.com/17/m/l7s3v.jpg

daha bitmedi zaten fark edersin yeni kalemleri denemek için yaptığım bir çizim

http://a1303.hizliresim.com/17/m/l7s59.jpg

buda benim ilk çizimlerimden hatası çoktur ama göze batmaz :D

http://a1303.hizliresim.com/17/m/l7s6x.jpg

shanks çizek dedik olmadı boyayı bıraktığım çizimim

http://a1303.hizliresim.com/17/m/l7s8s.jpg

bu çizimimle gölgeyi falan hepsini aynı kalemle yapmak hata onu anladım kalem aldım sonra derwent marka

http://a1303.hizliresim.com/17/m/l7sg8.jpg

bunun gibi çok çizim var örnek olarak attım sadece op çizmiyom yani dediğim gibi yeni sayılırım ilk ayımı bitirdim 2.ayımdayım kalemleri daha yeni yeniledim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.