Jump to content

IXCHEL

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 89
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Geçenlerde dango yapmayı denedim.Gerçekten çok lezzetli oldular ^_^ İşte bunlar benim yaptıklarım.Ben çikolata sosu kullandım gerçekten harika oldular ^_^ TARİFİ: Anlamadıysanız

aklıma clannad geldi.

Bu cümleyi duyunca aklıma ilk " Tavuğa benziyor " lafı geldi... :D******** PS: O değilde Dango pirinçden mi ne yapılmıyor mu ? Valla ne diyeyim çok güzel gözüküyor ^_^

erkek olsam da yemek yapmayı severim daha doğrusu boğazıma düşkünümdür. Annem çalışıyor o yüzden yeme yapmak zorunda kalıyorum bende yumurta kırıp yemiyorum açıkçası annemden bile güzel yemek yaparım kahvaltıda nadir de olsa omlet yaparım pasta şeklinde tavadan yumurtayı atana kadar 2 tane falan omleti mındar ettim :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Ellerine sağlııııık çok güzel görünüyorlar Resmi ekleyen

Gaza geldim haftaya ben de yapacam :D Ama ben tek sos kullanmamayı düşünüyorum hem farklı tatları aynı anda denemiş olurum :D Ranch soslu yapacam bir kısmını özellikle :D

Bu aralar Gintamaya kafayı taktım mayonezli bile yapabilirim o derece Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aklıma clannad geldi.

tarif alabilir miyiz?

merak etme tarifini de vericem :P

Bu cümleyi duyunca aklıma ilk " Tavuğa benziyor " lafı geldi...

PS: O değilde Dango pirinçden mi ne yapılmıyor mu ? Valla ne diyeyim çok güzel gözüküyor

hayır kesinlikle tadı tavuğa benzemiyor :lol:

hımmmm çok lezzetli görünüyor

saol...

Çok hoş gözüküyorlar Tarifini yaz da biran önce yapıyım üşenmezsem.Tabi becerebilirsem

gece yazıcam tarifini merak etme

Bu kadar imrenipte yaptıktan sonra pişman olcağımı biliyorum ama çok şeker gözüküyolar

bende aynı şeyi düşünüyordum ama hiç pişman olmadım yapması da oldukça zevkli...

Eline sağlık gerçekten hoş gözüküyorlar.

Ama yaş 15 yemek yapma deneyimi sıfır bir insan olarak ne yazık ki yapamam.

ben senden küçüğüm :) abim/ablam olarak seninde yapabilmen gerek...

Sanırım tarifi bu:

Malzemeler:

Pirinç unu

Su

Tereyağı (isterseniz koymayabilirsiniz de)

Pudra şekeri (isteğe bağlı)

Yapılışı:

Toplar halinde hamuru hazırlıyoruz. Daha sonra "KAYNAR" olan suya atıyoruz. Dikkat! dibe yapışmaması için arada karıştırın.

Kaynayan sudan dangocuklarımızı buzlu su dolu bir kaba alıyor. Çok bekletmeden de çıkarıyoruz. Sonra çöp şişlerimizi ıslatıyoruz ve dangocuklarımı onlara diziyoruz.

Son olarak dangolarımızın üstüne sos döküyoruz. Genelde soya sosu ile servis ediliyor. Ki zaten bizler için de en kolayı o. Fakat damak tadınıza uymaz ise çikolata sosu, böğürtlen sosu vs. böyle soslarlada yapabilirsiniz.

(Alıntı)

Sanırım bende çikolata sosunu tercih ederdim ama çikolata yasak

Neyse çikolatalısını hediye yaparım

Kendime de muhtemelen çilek reçelli deneyebilirim.

Seninkiler hoş görüyor. Ellerine sağlık. Afiyet olsun.

ben bu tariften çook daha farklı bir yöntemle yaptım.biraz daha sabredin.tarifini gece yazıcam

Şuan senin bize yaptıgın gösterip vermemek oluyor

elimden gelse hepinize ikram etmek isterdim

Ellerine sağlııııık çok güzel görünüyorlar Resmi ekleyen

Gaza geldim haftaya ben de yapacam Ama ben tek sos kullanmamayı düşünüyorum hem farklı tatları aynı anda denemiş olurum :D Ranch soslu yapacam bir kısmını özellikle

Bu aralar Gintamaya kafayı taktım mayonezli bile yapabilirim o derece Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

farklı soslar deneyebilirsin ama bence mayonezli deneme :lol: pişman olursun ağzının tadı bozulur.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Sade mayonez değil de başka bir sosla birlikte denenebilir bence tabi hamurun içine şeker yerine tuz koyarak :D :D Neyse denersem buraya eklerim nasıl olduğunu :D

Avatarındaki ve imzandaki hatunu örnek al biraz :D Kız sarımsaklı mayonezle çukolata sosunu karıştırıp pasta yapıyordu bir bölümde :D :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sade mayonez değil de başka bir sosla birlikte denenebilir bence tabi hamurun içine şeker yerine tuz koyarak :D :D Neyse denersem buraya eklerim nasıl olduğunu :D

Avatarındaki ve imzandaki hatunu örnek al biraz :D Kız sarımsaklı mayonezle çukolata sosunu karıştırıp pasta yapıyordu bir bölümde :D :D

ıyyk sarımsak+mayonez+çikolata sosu hangi bölümdeydi o be ya?
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.