Jump to content

Anime Seçerken Neye Dikkat Edersiniz?

lamirox

Önerilen İletiler

Genellikle her animeyi izlerim ama seçerken şunları yaparım:

1-Yeni sekmeden ''Google''ı aç

2-''Ölmeden önce izlenmesi gereken animeler'' , ''Soluksuz izleyeceğiniz animeler'' gibi yazıları arat ve karşına çıkan ilk siteye gir

3-Oradaki bütün animeleri sırayla bitir ve başka bir siteden devam et...

NOT:Eğer sıkılıp izleyemediğim anime olursa pas geçiyorum tabi ki kendimi o kadar zorlamıyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 sene sonra...
  • Yanıtlar 186
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

ben bir anime ye başlayacağımda ilk başta görünümüne bakarım sonra türüne birde bölüm sayasına tabi bu degişiyor az bölümleri cok izlemem tabi ikinci sezonu yoksa  :) :)

Psikolojik tarzda anime izlemeyi sevdiğim için bu tarzın içeriğindeki hikayeye bakarım. Genelde Seinen olur... Psikolojik tarzda en sevdiğim anime Shin Sekai Yoridir... Ve genelde diğer izlediklerimed

Öncelikle evi arabası varmı diye bakarım elektirik alırsam ve tipide hoşsa neden olmasın?

Posted Images

Eskiden bana çok önerilen bir animeyi izlemek istememe gibi bir huyum vardı. Şimdilerde ise imdb ile anime seciyorum. Ve de ödül almış almamış olması da beni o animeye çeken nedenlerden biridir. Ayrıca türü de çok önemli, istisna olmadığı sürece ecchi izlemem. Yaoi, hentai, yuri hiç izlemem.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

İlk olarak türleri önemli. Ecchi ve/veya harem varsa direk eliyorum. Bir de Gizem, bilim-kurgu, psikoloji, korku türlerinden en az bir-ikisi varsa daha çok ilgimi çekiyor son zamanlarda ama bu zorunlu değil. Diğer türlerin kaliteli örneklerini de seviyorum.

Konusuna göz gezdiriyorum ilginç mi diye ama tam okumuyorum genelde, ilk bölümlerden spoiler olabiliyor ya da seriyi yeterince düzgün bir şekilde açıklamadığı olabiliyor.

Yorumlara bakıyorum, çok büyük çoğunluk beğenmemişse eliyorum. 

Toplam bölüm sayısının 100'ün altında olmasına dikkat ediyorum genelde, çok uzun seriler gözümde büyüyor. İzlenecekler listeme seçtiğim animeler içinde de daha kısa olanlara öncelik veriyorum, daha çabuk bitirip listedeki diğer animelere geçeyim diye.

Puana da bakarım, hem türkanime, hem de myanimelistten. 

Çizimleri kötü diye animeyi elemem genelde ama çekiciliği daha az olduğu için listemde biraz daha aşağılara inebiliyor.

Eğer yeni sezon animesiyse izlemeden önce bütün bölümler tamamlanana kadar beklerim.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra...
  • 3 sene sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.