Jump to content

Şimdiye Kadar İzlediğiniz En Gerçekçi Animeler

kaede

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 144
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Aradığım daha çok realist ve sağlam bir konuya sahip animeler: Distopik evren, bilim-kurgu ve okul konuları önceliklerim. slam dunk ergo proxy eve no jikkan one outs rainbow gankutsuou psyco-pass

En gerçekçi bana göre Steins Gate serisidir bilim-kurgu türünde.Zaman-Mekan -Boyutlar-Kelebek etkisi falan animede zaten çok güzel bir dille açıklaya açıklaya,yedire yedire anlatılıyor.Görsel efekt kı

Genshiiken, günlük hayatta sıradan olaylar yaşayan ama kendi içinde arkadaşlık ve samimiyet konusunda büyük bir zenginlik bulunduran, üniversite hayatı boyunca otakunun gerçek anlamını anlatan güzel b

onun gibi diyemem tam olarak, ama şunu söyleyebilirim sanırım: yabancı sitelerde okuduğum yorumlar itibariyle yurtdışında Steins;Gate & Death Note & Code Geass 3 mükemmel anime olarak görülüyor. myanimelist'te de en iyi animeler sıralamasında görebilirsin bunu.

ben önce Code Geass izledim, onu izlerken aldığım o mükemmelik tadını Steins;Gate'de de aldım, bu bilgi işine yarayabilir belki :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

squaresoft ve squareenix çizim konusunda aşmıştır. izledim animasyonu ama izleyicilere ayıp etmişler. konu olarak ff VII oyunundan devam etmiş animasyon. efsane diye nitelendirilen bir oyunun bu çizimlerle yüceltilmesi,hikayeyi baştan anlatması gerekirdi bence. bu arada yanlış anlaşıldım sanırım. daha ciddi çizimler diyeyim aradığım dediğim örneklerde bu tür çizimler mevcut. production İ.G ve manglobe'nin çalışmaları dediğim tür çizimler sunuyor animelerinde...teşekür ederim tavsiyen için

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gerçekçi diye soruyorsanız şöyle bir shoenen serileri kenara atın.

Seinen dışında belirgin gerçekçi hatlar kulanılmaz animeler de. Animenin gerçek ile de alakası yoktur. 2-3 çizgi olan burun,burundan hafif sola doğru başlayan 2 çizgilik bir dudak. Gerçekçi çizim olarak GANTZ öneririm. Animesinin çizimlerini bakmayın. Hem çizimleri en iyi olan serilerden biri hem de gerçek japon karakterlerine benzer çizimleri var. Mekan çizimleri zaten mükemel

Shoenen seriler arasın da(manga olarak değerlendiren biri olduğumdan)

Gerçekçilik bakımından,death note ve bakuman diyebilirim.(pek shoenen okumam)

en iyi çizime sahip olan ise one piece tir. Adam bölüm başı 30dan aşağı karakter çizmiyor. Arka plana bu kadar önem vereni de görmedim. Detaylandırma olarak karakterli güzel.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gunslinger, önerilerin için çok teşekkür ederim (biraz geç oldu ama ) gant'ı izlemiştim. beğendiğim bir animedir, ahlak, ölüm vs. çok konularda kafa yordurur insana. one piece'i sevebileceğimi sanmıyorum denedim ama. death note zaten efsanedir. bakalım araştırmadayım hala

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gunslinger, önerilerin için çok teşekkür ederim (biraz geç oldu ama ) gant'ı izlemiştim. beğendiğim bir animedir, ahlak, ölüm vs. çok konularda kafa yordurur insana. one piece'i sevebileceğimi sanmıyorum denedim ama. death note zaten efsanedir. bakalım araştırmadayım hala

Gantzın mangasını mutlaka oku shoenen nefreti vardır bende.

Emin ol one piece seversin başlarda 2 kere bıraktığım bir seriydi olaylar karışık geliyordu çünkü animenin tarzı çok değişik. Ama grand line girdikten sonra asıl olaylar başlıyor.(40larda falan)

Ondan önce ki düşmanları vay be ezik dersin. Luffynin gelişimini ve dövüşlerdeki kıvrak zekasına hayran kalırsın.

Örnek luffynin yediği meyve lastik meyvesi bu permeşa(yazılışını unutum),bu tür meyveler yiyene ilginç bir güç verir. En güçsüz meyve de en güçlüsü de bu türden çıkabilir.

Logia türü meyveler en güçlü meyvelerdir. Yiyen kişi darbe almaz. Örnek ateş olur duman olur. Bu tür meyveler grand line de ölümsüz gözüyle bakılır.(spoiler vermiyim fazla logia türü meyvelerin içinde çok güçlü olanları var luffynin tek yediği adamlar çok.)

Zoan türü meyveler dönüşüm meyveleridir içinde türleri vardır.

Sıradan zoanı geçiyorum yırtıcı zoan=kaplan arslan gibi çok güçlü hayvanlara dönüşüm sağlar fiziksel kuvetini üst düzey artırır.

Antik zoan=nadir bir türdür. T-rex gibi antik türlere dönüşebilir.

Mistik zoan=çok nadirdir. Logialarla aynı seviyededir. Hydra,anka kuşu gibi mitolojik hayvanlara dönüştürür.

Bütün türler suya düştümü yüzemez.

Daha bir sürü dövüş çeşiti var meyve dışında ama spoiler vermek istemiyorum.

One piece de gerçekten çok fazla karakter var.

Denizciler

Filo amirali,(sadece adı geçen baş amiral var birde)

3 Amiral

Koramiraler

Kaptanlar

CP9(gizli örgütler)

vegapund

Denizin 7 savaş lordu(eskiden korsan olup hükümet için çalışan korsanlar.)

Korsanlar

Yonkou( 4 adet vardır hepsi tek başına hükümet seviyesinde insanlardır. Grand line 2. yarısını kontrol ederler.)

New World Pirates(spoiler oldu biraz 2. yarısındaki korsanlar şeytan meyvesi dışında bir dövüş stilleri var. Şeytan meyvesinden daha önemli)

Süpernova(acemi korsanlar luffy gibi)

Fazla spoiler olmamamasına gayret ettim. Çok fazla karakter var seride ve hikayenin yarısı biteli 1 yıl oldu. Günlük 5-10 bölüm değilde anlamak için bir oturuşta 20 bölüm izleyeceğin bir seri. Vaktin varsa başla ve güncele gelmeye çalışma derim. Sadece dövüş aksiyon yok one piece te. Saklı tarih, D. nin iradesi, BB nin planları,kong kimdir?,dragon ne zaman saldıracak ve gücü ne?,kuma neden robot oldu,Devrim ordusu ne yapıyor.

Bunun gibi saatlerce teori yapabileceğin şeyler var. Ve dram konusunda kimse eline su dökemez. Irkçılık,kölelik,gerçek adalet,sınıf ayrımı,tanrı kavramı(bunu death note benzetebilirsin.) uzatmadan bunun gibi bir sürü sosyal olayı kendi evreninde anlatan bir seri. Bir 10 yıl da bitmez,anlatıcak daha çok fazla şeyi var.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hiperrealist çizim nasıl oluyorsa gerçekçi çizimde animeler de olur. daha çocukça, büyük gözlü çizimden ziyade daha gerçeğe yakın animeler kastettiğim. ilk başta saydığım animelerde bu mevcut. güzel çizim dediğim zaman güzellik kime göre neye göre olacak. sonuçta göreceli bir durum oluyor. bazıları sevimli tipleri daha güzel algılayabilir. gözler ve fizik daha normale yakın. çizgi roman tiplerine benzeyen, daha amerikanvari çizim diyeceğim o da olmaz. bence başlık gayet anlaşılır.

Kesinlikle katılıyorum kardeşim, zamanında "Naruto'nun çizimlerini daha gerçekçi buluyorum" dediğimde "gerçekçi çizim bir kriter olamaaaaz" demişti ukalanın biri bana.

Sonunda bana katılan biri...!! :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Kesinlikle katılıyorum kardeşim, zamanında "Naruto'nun çizimlerini daha gerçekçi buluyorum" dediğimde "gerçekçi çizim bir kriter olamaaaaz" demişti ukalanın biri bana.

Sonunda bana katılan biri...!! :D

gerçekçi çizim nasıl oluyor ben cahil kaldım bu mesele de. Naruto demişsin de kardeş tamam düşüncene saygı duyarım. Ama gerçekçi çizim tarzından bahsediyorsan Shoenen seriler arasında bunu pek bulamazsın hele narutoda.

Naruto bildiğimiz çizim tarzını uyguluyor. Kendi tarzını oluşturan shoenenlerden en gerçekçi çizim tarzları death note,bakuman diyebiliriz.

Gantz berserk gibi serilerde seinen olmasının getirisiyle hatlar belirgin çizilir. Ama shoenen bir seride gerçekçi çizim yoktur kuralı zaten bu.

Death note biraz seinen'e kaydığından en gerçekçi çizim tarzı olarak shoenen pek yok.

Bunun için ayrı konu açmayı düşünüyorum.

http://forum.turkanime.tv/topic/3513-cizim/

Gerçi daha önceden bir arkadaşın varmış ama sadece temel şeyler anlatılıyor. Ben örneklendirme ile anlatmayı düşünüyorum.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.