Jump to content

Şimdiye Kadar İzlediğiniz En Gerçekçi Animeler

kaede

Önerilen İletiler

gerçekçi çizim nasıl oluyor ben cahil kaldım bu mesele de. Naruto demişsin de kardeş tamam düşüncene saygı duyarım. Ama gerçekçi çizim tarzından bahsediyorsan Shoenen seriler arasında bunu pek bulamazsın hele narutoda.

Kesinlikle Naruto vs. One Piece yapmıyordum ama Naruto'nun çizimi OP'den daha gerçekçi demiştim.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 144
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Aradığım daha çok realist ve sağlam bir konuya sahip animeler: Distopik evren, bilim-kurgu ve okul konuları önceliklerim. slam dunk ergo proxy eve no jikkan one outs rainbow gankutsuou psyco-pass

En gerçekçi bana göre Steins Gate serisidir bilim-kurgu türünde.Zaman-Mekan -Boyutlar-Kelebek etkisi falan animede zaten çok güzel bir dille açıklaya açıklaya,yedire yedire anlatılıyor.Görsel efekt kı

Genshiiken, günlük hayatta sıradan olaylar yaşayan ama kendi içinde arkadaşlık ve samimiyet konusunda büyük bir zenginlik bulunduran, üniversite hayatı boyunca otakunun gerçek anlamını anlatan güzel b

biraz kendimce açıklamaya çalışayım. animasyonlardan örnek vermek gerekirse tarzan, inanılmaz aile gibi 2d ve 3d animasyonlarla barbie, winx gibi animasyonları kıyaslarsak, gerçekçilik, ayrıntı, karakter tasarımları vs. gibi grafiksel farklılıklar ön plana çıkar. animede de durum böyle. paprika veya ghost in the shell çizim olarak mükemmel bir görsel şölen vaadeden animelerdir. daha az karikatüre edilmiş, ifadeler-hareketler daha fizik kurallarına uygun animeler oluyor bu en başta saydıklarım. atmosferleri, dünyaları daha sürreal olsa bile karakterler genel olarak ciddi bir biçimde işlenilmiş duruyor. bu saydığım örnekler genel olarak: cowboy bebop, samurai champloo, psycho-pass, ergo proxy'de görülebilebilir. göz çizimleri diğer animelere göre daha normal, kızınca, üzülünce aykırı efektler görülmez(damarın çatlaması, büyük göz yaşları, bağırınca uçuşan ağaş veya saçlar vs.) daha dramatik diyebiliriz çizimleri için. sanırım kendimce açıklayabildim

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Bu arada çizimle ilgili yardım vs. gerekirse elimden geldiğince yardımcı olmak isterim (lisansta tezim manga üzerineydi, ayrıca bu konuya yakın ama farklı formatta doktora yapmayı planlıyorum)

Ben japon dili edebiyatı okuyup,japonya da manga okuları var 2 yıl eğitim veren,onlara gitmeyi düşünüyorum. Hangi bölüme gittin,güzel sanatlar mı?
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

evet. güzel bölüm düşünüyorsun. japonca bölümünde son sene sonunda japonyaya gönderdiklerini biliyorum. ben güzel sanatlardan mezunum. yüksek lisasıda tamamladım ama açıkçası asıl istediğim çizgi film - animasyondu. pes etmedim hala tasarımlara devam ediyorum. çizimlerle karşı ilgin varsa wacom tablet almanı şiddetle öneririm. umarım istediğin bölüm olur

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Grafik tabletim var,ama daha çizimde yeni sayılırım(6 ay falan)

Perspektif çalışmam var bu yaz. Açıköğretime geçicem zaten.(tm 10 sınıf)

Tek sıkıntım acaba eğitim inglizce mi bu aralar moda ya :D

Güzel sanatlar okumak isterim de, şimdi orada ne öğretecekler ki bana. Profesyonel çizer tanıdıklarım var zaten,onlar yardımcı oluyor.

Animasyon'a pek ilgim yok. Ben manga çizimine bakıyorum(türk mangaka varda,açıkçası zor iş oyun tasarımcılığı da yapabilirim. Sonuçta yaşam uzun bir taraftan da asistan olarak çalışırım belki)

Türkiyeden gitme isteğim yüksek zaten, japonya neden olmasın hem. Japonca öğrenmek iş imkanın çok fazla olması demek. Çevirmenlikten bile parayı götürürüm. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.