Jump to content

Şimdiye Kadar İzlediğiniz En Gerçekçi Animeler

kaede

Önerilen İletiler

• Forum Admin

İzlediğim en gerçekçi çizime sahip iki anime hatırlıyorum... Birisi Usagi Drop.. Hem konusu ile hem çizimleri ile gerçekçi...

Diğeri de Detroit Metal City...

Bu çizim tarızını yeni nesil çizim olarak görüyorum ben... Gözleri daha küçük İnsanları daha zayıf çiziyorlar.. Güzel bir çizim bence... Animeye önyargı ile bakanların önyargısını azaltığını düşünüyorum...

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 144
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Aradığım daha çok realist ve sağlam bir konuya sahip animeler: Distopik evren, bilim-kurgu ve okul konuları önceliklerim. slam dunk ergo proxy eve no jikkan one outs rainbow gankutsuou psyco-pass

En gerçekçi bana göre Steins Gate serisidir bilim-kurgu türünde.Zaman-Mekan -Boyutlar-Kelebek etkisi falan animede zaten çok güzel bir dille açıklaya açıklaya,yedire yedire anlatılıyor.Görsel efekt kı

Genshiiken, günlük hayatta sıradan olaylar yaşayan ama kendi içinde arkadaşlık ve samimiyet konusunda büyük bir zenginlik bulunduran, üniversite hayatı boyunca otakunun gerçek anlamını anlatan güzel b

Konu olarak izlediğim en gerçekçi anime kesinlikle monster'dı. Doğaüstü hiç bir olay yok, abartı karakterler de yok. Her nekadar çizimleri üstünkörü gibi dursa da psikolojik oyunlar, ilginç çok fazla karakterin hayatlarından kesitlerle çizime aldırmayabiliyorsun.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

@Amygirl, tavsiyelerin için teşekkür ederim. Detroit metal city deki karakterler glam metal grubu olan Kiss'ten fırlamış gibi:) Görüşlerine katılmakla beraber diğer çizim türleri de Japonlara özgü ve aslında keyif verici. Ama bir beğeni meselesi. Genelleme yapacak olursam: Çoğunlukla distopik veya sci-fi tür animelerde daha ciddi çizimler yer alırken okul ve spor türlerinde (ya da gelişim-dövüş) içerikli animelerde daha komik, eğlenceli çizimler tercih ediliyor.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

@Amygirl, tavsiyelerin için teşekkür ederim. Detroit metal city deki karakterler glam metal grubu olan Kiss'ten fırlamış gibi:) Görüşlerine katılmakla beraber diğer çizim türleri de Japonlara özgü ve aslında keyif verici. Ama bir beğeni meselesi. Genelleme yapacak olursam: Çoğunlukla distopik veya sci-fi tür animelerde daha ciddi çizimler yer alırken okul ve spor türlerinde (ya da gelişim-dövüş) içerikli animelerde daha komik, eğlenceli çizimler tercih ediliyor.

bu görüşüne katılıyorum.. Örnek Slam Dunk eşek kadar Sakuragi'ye öyle salak mimikler çiziyorlar ki gülmekten ölüyorum :D

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Forumda öyle bir gezindim. Tahmin ettiğim gibi naruto, fma, d-grayman, one piece, hell-girl, hitman reborn, tarzı animeler en iyiler olarak gösterilmiş. Dediğim gibi bu animeler dışında kalan ağır yapımlar hoşuma gidiyor şu aralar. Köşetaşı diyebileceğim ghost in the shell (ki matrixi bile etkilediği söylenir) berserk, gibi ağır bir tarihi anime. Ayrıca popüler diyebileceğim cowboy bebop ve death note bu listeye giriyor. One outs adlı anime de fazla kafa yoran ciddi animelerden.

Kafa yormak demişken, varoluşçu, hayata yön veren felsefi içerikli animeler hangileri?

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

o tarz animelerin çoğunu izlemişsin zaten. Tavsiyem en iyi gösteren adamların yaşına bak. :D

Fma 2 yi izlememen büyük hatta,1. si çok saçmaydı. 2. seri ise gelmiş geçmiş en iyi anime ödülünün yanı sıra en iyi tv serisi,en iyi hikaye,en iyi aksiyon ödülerine layık görüldü.

Hitman reborn komedi + başrol karakterlerinin yaşına bakarsan da anlıyacağın gibi küçük yaştakilere hitap ediyor. D-gray man de aynı şekil.

Hell-giirl ilk defa senden duydum. :D

Naruto hitmanden daha yüksek bir kitleye hitap etse de yinede 1-18 yaş arasına layık bir seri.

Özelden sana belirtiğim gibi,o tarz animeleri izleyip,diğerlerini küçük görmek bende de var. Çünkü benzersiz ve hayret verici seriler. Ama bu tarz animeleri izlemenin nedeni,animelerden bir şey öğrenmek mi? yoksa kafa yorma isteğin yüzünden mi?

Her anime felsefiktir. Kendi işledikleri ince felsefeleri vardır. Bazıları berserk gantz gibi cidi havadayken,bazıları ise shoenen yani komedi eğlence türünden olduğundan cidiyet olmaz. Death note shoenen olmasına rağmen,cidi havası takdir edilesidir.

Ama sırf herkes izliyor,benide sarmadı deyip izlememek çok saçma olur. DB izlemişsin bu animelerin atası ve en saçması. Adamlar ev yok edemezken evren yok ettmeye başladılar.

Naruto güzeldir,ama çoğu zaman abartırlar. Arkadaş kelimesine sinir olman kaçınılmaz,çizimleri berbat,hikaye manga da dahil olmak üzere uzaktıkça uzatılıyor.

One Piece in bu kadar tutmasının nedeni, Shoenen saçmalıklarını ayarında bırakmasıdır. Çizimleri abartılıdır,mitoloji tarihrten çok faydalınır ve ağır konular işler.

Kölelik;

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=UR0lyezhPgU

Tanrı kavramı;

ağır spoiler olacağından sadece bir söz;

enel=tanrıdan korkulmaz,korkunun tanrısı vardır.

Irkçılık;

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=HqwcR_R2160

Uzatmadan,gerçek adalet,sınıf ayrımı gibi konuları çok iyi işler.

One piece in liste başı olmasının sırı;

http://divxplanet.com/icerik/46/

Tarihten alıntılar alır. ABDnin yoladığı ülkeyi karıştırmak için olan ajanlar,varoşların yakılması(gerisi ağır spoiler olduğundan söylemiyorum)

Bu yüzden one piece ülkemizde pek tutmaz. Çünkü anime izleyicisinin yaşı düşüktür. Ve op pek küçüklere hitap etmez,liste başı olmasının sırı adlı yazıda da anlayabilirsin.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Forumda öyle bir gezindim. Tahmin ettiğim gibi naruto, fma, d-grayman, one piece, hell-girl, hitman reborn, tarzı animeler en iyiler olarak gösterilmiş. Dediğim gibi bu animeler dışında kalan ağır yapımlar hoşuma gidiyor şu aralar. Köşetaşı diyebileceğim ghost in the shell (ki matrixi bile etkilediği söylenir) berserk, gibi ağır bir tarihi anime. Ayrıca popüler diyebileceğim cowboy bebop ve death note bu listeye giriyor. One outs adlı anime de fazla kafa yoran ciddi animelerden.

Kafa yormak demişken, varoluşçu, hayata yön veren felsefi içerikli animeler hangileri?

Hayata yön veren animelerden ziyade bnm için hayatıma yön veren beni etkileyen karakterler vardır... Yaşam tarzı düşünceleri bakımından yanii..

Örnek verecek olursam:

İlk karakter Onizuka Eikichi'dir... Hemen her yerde bahsederim ondan ve hayata bakış açısının beni etkilemesinden...

Yaşam felsefesi çok sıra dışı olan iki karakter örneğim ise Bleach'ten Zaraki Kenpachi ve Ulqıourra... Dövüş ölüm ve acı üstüne değişik acımasız bakış açısı olan dev bir adam yanında küçücük bir kız çocuğu taşıyor ilginç... Ötekine gelince tamamen Nitzsche'den esinlenilmiş temsil ettiği ölüm nedeni Hiçlik olan bir espeda...

Naruto bnm için başlı başına ilginç bir karakterdir... Naruto'yu sevmeyenler ya da anime olarak kalitesiz bulanlar bence Naruto'yu anlamamıştır.. Bun a inanır bunu söylerim...

Claymore'daki Teresa ise asalet güzellik ve güç yanında eşşiz bir kişiliğe sahip... İzlemeyenlere spoiler vermek istemem ama elini kestiği adam kendisine tecavüz etmeye kalkınca o asaletini bozmayıp gözlerini kapatıp "korumak için kendimizi feda ettiğimiz insanlara bak" demesi... offff...

Son bahsedeceğim karakter FT'deki Master Makarov... Öyle biri büyüğümün olmasını isterdim doğrusu...ya da ben ilerde yaşlanınca etrafımdaki gençlere aynen öyle davranmak isterdim... Evlatları olarak gördüğü insanları etrafına karşı büyük bir sertlikle savunur ve korurken kendi yöntemi ile onlara yaramazlık yaptıklarında ceza vermesi çok hoş bir şey :D

hehehehehe :D

Resmi ekleyen

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Şöyle diyeyim: Önce sevdiğim filmlerden ve dizilerden bahsedeyim ki aradığım tarzı açıklayabileyim sizlere.

Çok fazla sinemayla ilgilenmiş, film izlemiş biriyim. Biraz abartıdır hatta sinemaya merakım. Filmlerde neo-noir (yeni kara-film) türevleri aynı şekilde bilim-kurgu özellikle dikkatimi çeken yapımlar.

Bu türde neo-noir: doubth, six feet under (dizi)(ölümle ilgili yapılmış, yapılabilecek en iyi yapım) Barton fink, A serious man.

Tek mekanda geçen felsefi filmler: The sunset limited (inanç ve inançsızlık, ölüm ve yaşam, sonsuz öğrenme isteği-bildiğini kafi bulmak arasındaki zıtlıkların çarpışması), The man from earth: Bu film hakkında yazdığım herşey spoiler olur. İzleyin, din, yaşam vs. konularda her türlü çarpıcı, yıkıcı cevabı bulabilirsiniz, Naober (inanılmaz geren, sarsıcı bir film-silent hill izleri taşır)

İnsanı geren sağlam, arkaplanı sağlam, referans alınmış yapımlar: donnie darko, flatliners (kendilerini 5 dk. kadar öldürüp tekrar dirilen tıp öğrencilerinin ölümde gördükleri) brainscan ( oyun oynayan, anime seven kişilerin izlemesi farzdır heleki btooom! seviyorsanız. Silent hill ve bu oyun/filmin babası Jacob's ladder.

tuhaf, fantastik bilimkurgu filmler: brasil, 1984, carnivale (kendi mitini oluşturmuş dehşet dizi), strange days (fps oyun oynar gibi hissedersiniz kendinizi), dark city (gündüzlerin olmadığı bir şehir), dogville (bilen bilir bu film gibisi yapılmadı yapılamayacak), being john malkovich (başkasının içine girip onun gözlerinden görmek) timecrimes (steins gate'e çok benzer) son aklıma gelen ise he was a quiet man (animelerin doğasına uygun, ezik bir tipin hikayesi, underrated filmlerdendir)

kaliteli aksiyon-beat-em up yapımlar: aksiyon olarak geçmişi olmayan adam serisi mgsye çok benzer severim. dövüş filmlerinde ise ip-man ve ondskan (şeytana karşı ismiyle çıkmıştır) bu iki film ilk sıradadır türleri gereği.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Lost room, the wire, deadwood, breaking bad, the sopranos gibi baba dizilerde en sevdiğim yapımlardır. lost room ve breaking bad animeye uyarlansa ortada anime bırakmaz, anime zevkini, yaş gurubunu tamamen değiştirirdi. :) Gerçi animeler yine de güzel. Başlayınca kopamıyorsun.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Lost room, the wire, deadwood, breaking bad, the sopranos gibi baba dizilerde en sevdiğim yapımlardır. lost room ve breaking bad animeye uyarlansa ortada anime bırakmaz, anime zevkini, yaş gurubunu tamamen değiştirirdi. :) Gerçi animeler yine de güzel. Başlayınca kopamıyorsun.

Breaking bad ve oz gibi seni çeken ve gerçekçi diziler olsa hep izlerim. Nedense animeler daha çok ilgimi çekiyor. Breaking bad anime olsa tutmaz ilk bölümden gider be abi. Animeler öyle gerçek hayatı konu alan serileri izletmiyor. Hele zaten başrol oyuncusu yeter,dizisi sağlam baya.
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.