Jump to content

Şimdiye Kadar İzlediğiniz En Gerçekçi Animeler

kaede

Önerilen İletiler

sword art online konusunda katılmıyorum

sonuçta...

Yapılabilecek bu tarz bi oyunda hiç bir oyuncu sırf güçlü duygular sayesinde oyunun kodlarına üstün gelip normalde öldürülemeyen bir şeyi öldürmeyi veya canı sınırın altına düşmesine rağmen ölmemeyi başaramaz... (bkz sao ilk oyun sonu ve yine bkz sao 2. oyun sonu..) (Şimdi bazı arkadaşlar hack ile diyecektir ama animede öyle bir hack bulunmamaktadır)

Konuyla ilgili: Monster ı cidden gerçekçi buluyorum ama doğaüstü veya bilimkurgu olmadığı için değil insan psikolojisini iyi biçimde ele aldığı ve olay kurgusu mantıklı olduğu için.

Monster'ı reddit'te de yazmışlardı, izlemediğim için yorum yapamıycam ama listeme aldım. gerçekçi animeleri seviyorum :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 144
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Aradığım daha çok realist ve sağlam bir konuya sahip animeler: Distopik evren, bilim-kurgu ve okul konuları önceliklerim. slam dunk ergo proxy eve no jikkan one outs rainbow gankutsuou psyco-pass

En gerçekçi bana göre Steins Gate serisidir bilim-kurgu türünde.Zaman-Mekan -Boyutlar-Kelebek etkisi falan animede zaten çok güzel bir dille açıklaya açıklaya,yedire yedire anlatılıyor.Görsel efekt kı

Genshiiken, günlük hayatta sıradan olaylar yaşayan ama kendi içinde arkadaşlık ve samimiyet konusunda büyük bir zenginlik bulunduran, üniversite hayatı boyunca otakunun gerçek anlamını anlatan güzel b

Gintama demek geldi ilk :P

En gerçekçi bana göre Steins Gate serisidir bilim-kurgu türünde.Zaman-Mekan -Boyutlar-Kelebek etkisi falan animede zaten çok güzel bir dille açıklaya açıklaya,yedire yedire anlatılıyor.Görsel efekt kısımlarıda Doğa-Üstüne kaçmadan gayet doğal bilimsel yollardan alatıldığında ciddi anlamda gerçekçi ve ilgi çekici.

2.si Library War bana göre.Tipik ilerde hemde yakın bir gelecekde yayın haklarının elden kaldırılmasına yönelik hazırlanmış bir anime.Kitapların yasaklanması ve bu kitapları korumak isteyen kütüphaneci ve insanların orduya karşı durmalarıdır.Serinin bir diğer özelliği çatışmaların gerçekçi olması.Kalkıp 1 insanı öldürmenin aslında insanları ne kadar galiyana getirebileceğini gösteriyor...

Bunların dışında 2 seri daha var.Bunlarda finallerinde bence gayet gerçekçi davranarak bitirmişlerdir."Sadece Final" :D

Green Green

Mashiroiro Symphony: The Color of Lovers

PS:Daha aklıma gelmedi ama şimdilik bu ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Genshiiken, günlük hayatta sıradan olaylar yaşayan ama kendi içinde arkadaşlık ve samimiyet konusunda büyük bir zenginlik bulunduran, üniversite hayatı boyunca otakunun gerçek anlamını anlatan güzel bir seri.

Giant Killing,  takımının başına gelen hoca ile birlikte eski günlerine dönen ETU'nun hikayesini anlatan seride gerçekliğini koruyor. Günümüzde böyle teknik direktörlerin varlığına çok şahit oluyoruz. Asla diğer spor animelerine göre bir abartma yoktur aksine tamda olması gerektiği gibi işlenmiştir konu.

Slam Dunk, bu seri konusunda sadece Hanamichi'nin beklenildiği gibi süperstar bir basketbolcu olmaması bile, ne kadar gerçekçi olduğuna kanıttır.

Welcome to the NHK, Lovely Complex, Gin no Saji, diğer aklıma gelen seriler.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Slam dunk

Rainbow

Sakamichi no apollon

Watashi ga motenai no wa dou kangaetemo omaera ga warui

Hajime no ippo serisi

Gin no saji serisi

Bakuman serisi

Great teacher onizuka (binadan arabanın üstüne düşüp bir şey olmadığını saymazsak gerçekçi oluyor.)

Tonari no kaibutsu-kun

One outs

Monster

Düzenlenme: Leffwn tarafından
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yukarıdaki arkadaşların bahsettiği animelerin çoğuna katılıyorum

Aslında Berserk'te gerçekçi, avrupa'nın karanlık ortaçağına ışık tutuyor, tabi doğaüstü güçler, antik yunan inanışlarıda baya yer tutuyor :wub:

Ayrıca ....

Danshi Koukousei no Nichijou, 

Sakamichi no Apollon, 

Eve no Jikan : Gekijouban, 

Lovely Complex, 

The King of the Pigs, 

Watamote, 

Psycho-Pass, 

Gungrave, 

Ichi The Killer, 

Golgo 13 The Professional, 

Shigurui

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Rainbow STV dizisi gibi.. Maalesef geçmişte yaşanmış hatta şu an başka yerlerde yaşanan bir olayı anlatıyor..

Great Taecher Onizuka favori iki animemden birisidir ama gerçekçi olduğunu düşünmüyorum.. Öyle bir insan malesef yok.. Ayrıca sahnede anlık kostüm değişiklikleri yapıyor Onizuka.. Ne ara öyle giyinip kafasında çiçek çıkartıyor anlamıyorsun.. Örneklerimden sadece birisi bu.

Bana göre en gerçekçi çizime sahip animeler 2000 yılı öncesine ait.. En azından biraz anatomi ve ayrıntı var.. Cosplay araştırmaları yaptığım için biraz bilgi sahibiyim.. Eğer pürüzsüz bir teniniz bayanlar için söylüyorum büyük göğüsleriniz ve büyük gözleriniz yoksa özellikle yakın yıllarda çıkan anime karakterlerinin cosplayleri başarısız kalıyor.. O yüzden en güzel cosplayleri Koreliler yapıyor 

Bu arada buna benzer bir konu bulunmakta konuları birleştiriyorum

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gintama demek geldi ilk :P

En gerçekçi bana göre Steins Gate serisidir bilim-kurgu türünde.Zaman-Mekan -Boyutlar-Kelebek etkisi falan animede zaten çok güzel bir dille açıklaya açıklaya,yedire yedire anlatılıyor.Görsel efekt kısımlarıda Doğa-Üstüne kaçmadan gayet doğal bilimsel yollardan alatıldığında ciddi anlamda gerçekçi ve ilgi çekici.

2.si Library War bana göre.Tipik ilerde hemde yakın bir gelecekde yayın haklarının elden kaldırılmasına yönelik hazırlanmış bir anime.Kitapların yasaklanması ve bu kitapları korumak isteyen kütüphaneci ve insanların orduya karşı durmalarıdır.Serinin bir diğer özelliği çatışmaların gerçekçi olması.Kalkıp 1 insanı öldürmenin aslında insanları ne kadar galiyana getirebileceğini gösteriyor...

Bunların dışında 2 seri daha var.Bunlarda finallerinde bence gayet gerçekçi davranarak bitirmişlerdir."Sadece Final" :D

Green Green

Mashiroiro Symphony: The Color of Lovers

PS:Daha aklıma gelmedi ama şimdilik bu ^_^

Green Green'i şöyle bi düşündüm de Ercan... finali hariç gerçeklikle zaten alakası yok, ama finali konusunda haklısın galiba :D ilk izlediğimde elemana sövmüştüm ama sonradan hak verdim. Library War ilgimi çekti, ona da bakıcam :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.