Jump to content

Şimdiye Kadar İzlediğiniz En Gerçekçi Animeler

kaede

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 144
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Aradığım daha çok realist ve sağlam bir konuya sahip animeler: Distopik evren, bilim-kurgu ve okul konuları önceliklerim. slam dunk ergo proxy eve no jikkan one outs rainbow gankutsuou psyco-pass

En gerçekçi bana göre Steins Gate serisidir bilim-kurgu türünde.Zaman-Mekan -Boyutlar-Kelebek etkisi falan animede zaten çok güzel bir dille açıklaya açıklaya,yedire yedire anlatılıyor.Görsel efekt kı

Genshiiken, günlük hayatta sıradan olaylar yaşayan ama kendi içinde arkadaşlık ve samimiyet konusunda büyük bir zenginlik bulunduran, üniversite hayatı boyunca otakunun gerçek anlamını anlatan güzel b

• 2 hafta sonra...

Nana konu olarak çok gerçekçiydi. Pembe dizi gibi görünse de çok güzel hikayeler vardı içinde. Bir de ilk bölümden itibaren sarıyor insanı. Gungrave'i öneririm. Mafya, arkadaşlık ve ihaneti sevenlere. Çizimleri de gayet iyi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra...
  • 3 ay sonra...

Az önce reddit'te gördüm bu başlığı, çok hoşuma gitti size de sormak istedim.

Şimdiye kadar izlediğiniz en gerçekçi anime hangisi ?

Gerçekçi derken, yani içinde doğaüstü şeyler olmasın veya bilim-kurgu olmasın demek istemiyorum. Mesela, K-On'da doğaüstü bişey yok ama Yui'nin pratik yapmadan gitar çalmayı öğrenmesi pek gerçekçi değil. Veya FMA doğaüstü baya bişey içeriyor ama kurguyu gerçeklik olarak algılarsak animede gerçekçi olmayan nokta baya az. Yani kısaca size gerçekçi gelen neyse onu yazın  ^_^ 

Ben Shinsekai Yori diyorum. Günümüzden 1000 yıl sonrasında geçen bilim-kurgu içerikli bi anime ama oluşturulan kurgu bana inanılmaz gerçekçi gelmişti, mangakası çıkıp "Ben gelecekten geldim." dese inanabilirim :D

reddit'teki başlık: http://www.reddit.com/r/anime/comments/22sl9a/what_is_the_most_realistic_anime_youve_ever/

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

great teacher onizuka direk gerçek olabilecek bir anime :D

serial experiments lian da gerçekliğe yakın izlediğim animelerden.

sword art online da gerçekliğe yakındır bence :D çünkü gelecekte oyunlar öyle olucak zaten o yüzden gayet gerçekçi bir yapım :D 

Kımı no Iru Machi direk gerçek zaten onu saymıyorum bile :D 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

great teacher onizuka direk gerçek olabilecek bir anime :D

serial experiments lian da gerçekliğe yakın izlediğim animelerden.

sword art online da gerçekliğe yakındır bence :D çünkü gelecekte oyunlar öyle olucak zaten o yüzden gayet gerçekçi bir yapım :D

Kımı no Iru Machi direk gerçek zaten onu saymıyorum bile :D

sword art online konusunda katılmıyorum

sonuçta...

Yapılabilecek bu tarz bi oyunda hiç bir oyuncu sırf güçlü duygular sayesinde oyunun kodlarına üstün gelip normalde öldürülemeyen bir şeyi öldürmeyi veya canı sınırın altına düşmesine rağmen ölmemeyi başaramaz... (bkz sao ilk oyun sonu ve yine bkz sao 2. oyun sonu..) (Şimdi bazı arkadaşlar hack ile diyecektir ama animede öyle bir hack bulunmamaktadır)

Konuyla ilgili: Monster ı cidden gerçekçi buluyorum ama doğaüstü veya bilimkurgu olmadığı için değil insan psikolojisini iyi biçimde ele aldığı ve olay kurgusu mantıklı olduğu için.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.