Jump to content

2012 En iyi İlk 10 Anime

Önerilen İletiler

• 3 hafta sonra...
  • Yanıtlar 97
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

10 Daily Lives of Highschool Boys Tadakuni, Hidenori ve Yoshitake çok yakın üç arkadaştır. Gittikleri lise erkek lisesi olduğundan bunun sıkıntısını yaşamakta ve bundan dolayı karşı cins ile karşı

Another, Chuunibyou Demo Koi ga Shitai!, BTOOOM!, K-Project, Little Busters! kesinlikle Sword Art Online'ın üstünde olmalıydı. ne bileyim SAO güzel animeydi ama bunların üstünde göremiyorum ne yazık k

one piece sadece aksiyon mu?trollüyor musun kardeş sen beni. 50+ %13 oranında okuyucusu olan %80'i +18 olan bir seriyi aksiyon için mi izlendiğini zanediyorsun. 50 yaşında ki adam zoro kılıç saladı di

Hepsini izledim hatta şu olmalıydı bu listede dediklerini de izlemiş biri olarak yazıyorum;

İlk olarak şunu söylemekte fayda var bu liste 2012 yılında yayınlanmış olan animelerin listesidir bu listede 2013 yılının yada 2008 yılının animeleri yazılamaz yinede izledim hepsini bakuman izleyen birinin bu saçma yorumları yazması imkansız aslında ama genede kısaca özet geçeyim bir animenin yayınlanması iyi olduğu anlamına gelmez animenin kalitesi yayınlandığı süre içerisindeki dergi anketlerinde haftalık ve aylık dereceleri sonucusu yada halka sorulan ve halkın verdiği anketler sonucunda belirlenir şimdi herkesin sevdiği anime tarzı aynı olmaz herdilden farklı ses çıkar yani her yaş her cinsiyet için farklı sonuçlar olabilir bu böyle belirlenemez ama açıkça bazı türler varki neden ilk 3 de yok dediğiniz onların zaten tarzı ve kitlesi farklı olanşeyler genel kategoride olmayan şeylerin kendi türünde birinci olsa bile ilk sırayı alması imkansızdır örnek kokoro tamamen farklı bir türdür accel world tamamen çocuksudur direk kapar belirli yaştakiler Sao, btoom k-project ve chuunibyou bunların arasından tamamen ayrılan animelerdir diğerleeriyle kıyaslanamazlar ama bunları kendi aralarında kıyaslayabilirsiniz mesela 13 bölümlük bir btoom kendini uzun vadede ispatlamış bir sao'ya karşı hiç şansı yoktur ayrıca kalite olarak çok çok büyük farklar var ama tarz larak ikiside devesa onlinedır birbiriyle karşılaştırılacak en kolay animedir ama yapısı genel tarzdadır diğerleri genel tarzda olmadığı için Sao açık ara birincidir ikinci ise bana kalırsa chuunibyou kendine benzeyen animelerden Sukitte ii na yo,Tonari no Kaibutsu-kun ile eşit kaliteye sahiptir listede tonari de olabilirdi 2012 listesinde kesinlikle olmalıydı hatta, çok kaliteli eserlerden biridir bu nedenle ikinci sırada olması gerekirdii , k-project e gelince Code:Breaker 2012 olduğu içinb o da slistede olmalıydı ve Magi ile eşdeğer kalitede bir animedir o nedenle ilk 3 de kesinlikle olmalıydı diğerleri arasında btoom ufak senaryosuna pek birşey sığdırmadığı için ilk 3 e giremez bu kötü anlamında değil aynı tarz iki anime belirli farklı tarzların olduğu bir grupta puanlarını daha güçlü olana kaptırır sao da daha güçlü olduğu için tüm puanları alır ve açık ara öne geçer btoom da kötü gözükür aslında o da kaliteli bir yapım ama çok kısa ve her türü içinde barındıramamış genel e girememiş girsede bu listede şansı olamazdı

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

benim düşünceme ve hislerime göre ;

1- Kamisama hajimemashita .( klasik ama kesinlikle farklı bir kurgu, mangası harikadır ayrıca )

2- Zetsuen no tempest ( müzikleriyle o mükemmel kurgunun birleşimi, mantık, yetenek, shakespeare, ciddilik ile yorumlanmış bir senaryo ne ararsan var olan hatta bence 2012nin en ciddi animesi )

3- Tasogare otome x amnesia ( çok derin bir anime ilk beşde olmasının sebebi çok içten ve derin bir animeydi konu klasik olsa bile, duygu vardı )

4-Natsume yuujinchou ( 4 sezonluk dram- fantastik benim elimi ayağımı kesen her anında huzurluca ağladığım süper bir yapıt . )

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...
  • 6 ay sonra...
Misafir
Bu konu kapalıdır, konuya cevap yazamazsınız.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.