Jump to content

Map Anime Yorumluyor | 06 | Death Note |

Önerilen İletiler

Bana göre Kira en sonunda kafayı güçle bozduğu için öyle bir şey yaptı. Ama neyse

Bu arada ilk 10'da görünce Chuunibyou demo Koi ga Shitai'ye başladım. 5. Bölümdeyim şu an, bu anketin 1.'sinden sonra onu yorumlayacağım :D

http://forum.turkanime.tv/topic/4275-chuunibyou-demo-koi-ga-shitai-inceleme/

çok güzel anime, ama nedense biraz geri planda kalmış :D ilk 10'a girmesine en çok sevindiğim anime açıkçası, beklenmedik bişeydi benim için :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 21
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Uzun süredir aranızda değildim, yavaş yavaş dönüyorum! :D Herkese merhaba, ve Map'in geyikli anime yorumlama şeysinin 6. Bölümüne hoş geldiniz! Bugün'ün animesi , (TamamArtıkİstemeyiBırakınAlınYoru

beni de Code Geass çok etkilemişti, Death Note'u izleyeli daha 1 sene bile olmadı o yüzden öyle büyük bi değişim yaşamadım sanırım :D o değişimi lise 1-3 arası FEM dersanesine gittikten sonra yaşamışt

madem konusu açılmış, içimi boşaltmam lazım :D Spoilers... Spoilers Everywhere...

madem konusu açılmış, içimi boşaltmam lazım :D

Spoilers... Spoilers Everywhere...

çoğu kişinin aksine Death Note'u animeye başladıktan 6-7 ay sonra izledim ben :D 2 kere başlamayı denedim, 2sin de de daha başında bıraktım çünkü çok sürükleyici görünmedi gözüme. 3. deneyişimde bir başladım, sonuna kadar aralıksız izledim.

ben Kira'cıyım arkadaş(kiracı...) :D adamın büyük ve doğru bir amacı var, L gibi çocukça bir hırs yapıp("o adam suçlu, onu yakalayacağım." halbuki animede kendisi de Kira'nın amacının doğru olduğunu itiraf ediyor bir kaç kere) kendini avutmuyor. Kira Dünya'yı değiştirip ütopik bir yer haline getirmeyi hedefliyor, ki L / N olmasaydı bunu başaracaktı da. her ne kadar çok zeki olsa da L önsezileri doğrultusunda insanlara önyargıyla yaklaşıp direkt etiket koyabilen vasat bir dedektif bana göre. önsezilerinin doğru olması bir şeyi değiştirmez, insan hayatıyla uğraşırken varsayımlara güvenmek doğru değil.

ha L ölünce sevinmedim, çünkü beklenmedikti benim için, bayağı şaşırdım hatta. ve iyi ki de sevinmemişim, animenin devamı sürükleyiciliğini yitirmişti bana göre. ben Kira vs. L çatışmasını seviyormuşum meğer izlerken :D

hele finali... yahu bu Kira, L'i öldürdüğü zaman bile başkaları karşısında sakinliğini bozmadı da g.tü b.klu bir veledi yenince niye kendinden geçti ? mangaka bu mantık hatasını nasıl görmezden gelebildi ? ha bir de zaten Kira'nın yenilme şekli öyle saçmaydı ki. o ana kadar her şey bir mantık doğrultusunda, sebep-sonuç ilişkisiyle ilerledi ama finalde Near resmen "şansına" Kira'yı yendi. akıl oyunlarının ilahının döndüğü bir animenin finali "şans" işi bitti yani.

Death Note pek sevmem, Code Geass/Steins;Gate çok daha iyidir bana göre.

Seri de tanrı kompleksine giren zeki liseli öğrencinin sonu anlatılıyor. Sonunda az bile yaptılar. Tanrı kompleksinin sonunda ki delirme daha büyüktür az bile gösterdiler. Mağlum olaylardan sonra çift kişilik ve şizofreni gösterdi.(iktidarsızlık ayrı mesele)

Death note benim için seinen'e kayan bir seri. Küçük kimseler seriyi yanlış anlayabiliyor(sana değil lafım)

Alışkın olduğunuz animelerden çok farklı. Bu türdeki nadir serilerden ve en iyisi diyebiliriz. O kadar zeka savaşında bugu olmayan nadir serilerden. Kira l yi hiç takmayıp öldürse milleti yakalanma şansı zaten 0, serinin başında egosuna yenik düşüp L nin peşine düşüyor zaten.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Seri de tanrı kompleksine giren zeki liseli öğrencinin sonu anlatılıyor. Sonunda az bile yaptılar. Tanrı kompleksinin sonunda ki delirme daha büyüktür az bile gösterdiler. Mağlum olaylardan sonra çift kişilik ve şizofreni gösterdi.(iktidarsızlık ayrı mesele)

Death note benim için seinen'e kayan bir seri. Küçük kimseler seriyi yanlış anlayabiliyor(sana değil lafım)

Alışkın olduğunuz animelerden çok farklı. Bu türdeki nadir serilerden ve en iyisi diyebiliriz. O kadar zeka savaşında bugu olmayan nadir serilerden. Kira l yi hiç takmayıp öldürse milleti yakalanma şansı zaten 0, serinin başında egosuna yenik düşüp L nin peşine düşüyor zaten.

(no offense)adam zaten anime boyu Tanrıcılığını köküne kadar oynadı, finalde ufak bir "şans" ile ağzının payını vermek biraz garip. o kadar akıl oyunundan sonra seriye/mangakaya/yapımcılara yakışmayan hareketler bunlar. bug yok demişsin bence de finale kadar bug yok ama finali epic fail bana göre.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

OST ve çizime hakkını vermemişsin bence.

YAHU ŞU SALAK FANGİRL'LER ARASINDA L'İ SEVMEYEN TEK KİŞİ BENDİM GALİBA.

Ya da izlerken bana öyle geliyordu.

Gerçekten ben o adamdan nefret ettim. He ölürken üzüldüm mü? Evet çünkü dayadılar mutsuz iç karartan müziği sahneyi de "Vay zavallı L" moduna soktular üzdüler beni. Ama adamı zerre sevmedim. Yediği tatlılar gırtlağında kalasıca. Bir de çok zeki diye tutturuyorlar ki eminim anime dünyasında ondan çok çok zeki karakterler vardır. Bence Kira da ondan zekiydi. L artık zeka ve olasılıkları aşmış paranoya ve aşırı şüphecilikle uu ben çok zekiyim imajı veriyordu.

Near var sonra. Bu velet zekiydi ama velet işte. Nebliyim bence çok tedbirsizdi. Velet yani. Naaparsın.

Mello... Adamım ya. Adamı koluma takıp psikiyatri departmanına soksam akşama kadar çıkamayız. Aşağılık kompleksine bir tanım yapsam yanına M yazarım.

Kira/Light. Lan ben en başından beri bu adamın tarafındaydım nedense L gittikten sonra g.tü başı dağıttı herif. Mangaka resmen "Off bu senaryoda bir kötü adam yok ama ben bu mangayı okuyacakları için bir kötü adam bulmalıyım" diyip Kira'yi seçip direkt öldürdü. O son bölümdeki delirmeleri falan. Benim bildiğim Kira ölüme de gidiyor olsa poker face durur sessiz kalma hakkını kullanırdı. Ayrıca asla o kadar tedbirsiz ve emin olmadan iş çevirmez ve asla kimseye tam güvenmezdi.

Misa'dan en başından beri sevemedim ta ki Light'ın ölümünden sonra onu gökdelenin tepesine çıktığını görüp intihar edeceğini anladık ya... O kızı o an sevdim. Sallamışım Yuno'yu gördüğüm en aşık kızdı.

İçimi döktüm gidiyorum.

Bu arada ben bunun kadar gıcık bölümleri olan bir anime izlemedim. Bir bölüme başlayınca bitirene kadar gözlerini kırpamıyorsun ama bölümlerin sonu diğer bölümleri izletmeye yönelik değil "tamam bu dava burda bitti yarın izlesem de olur" modunda. Sırf bu nedenden üç ay arayla izledim. Tabii izlemeden önce kimlerin öleceğini de bildiğim için hiç izleyesim gelmemişti.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

L sevilmez mi..Sen benim tek arkadaşımsın diyip ona masaj falan yaptı ve öldü ya..Öyle bir ağladım ki..Dona kaldım.Kiraya o zaman çok küfür ettiydim.Misanın aşkı bir başka..Çok sevdi çook..Ölecek kadar çok.Ağlattın beni gene..

OST ve çizime hakkını vermemişsin bence.

YAHU ŞU SALAK FANGİRL'LER ARASINDA L'İ SEVMEYEN TEK KİŞİ BENDİM GALİBA.

Ya da izlerken bana öyle geliyordu.

Gerçekten ben o adamdan nefret ettim. He ölürken üzüldüm mü? Evet çünkü dayadılar mutsuz iç karartan müziği sahneyi de "Vay zavallı L" moduna soktular üzdüler beni. Ama adamı zerre sevmedim. Yediği tatlılar gırtlağında kalasıca. Bir de çok zeki diye tutturuyorlar ki eminim anime dünyasında ondan çok çok zeki karakterler vardır. Bence Kira da ondan zekiydi. L artık zeka ve olasılıkları aşmış paranoya ve aşırı şüphecilikle uu ben çok zekiyim imajı veriyordu.

Near var sonra. Bu velet zekiydi ama velet işte. Nebliyim bence çok tedbirsizdi. Velet yani. Naaparsın.

Mello... Adamım ya. Adamı koluma takıp psikiyatri departmanına soksam akşama kadar çıkamayız. Aşağılık kompleksine bir tanım yapsam yanına M yazarım.

Kira/Light. Lan ben en başından beri bu adamın tarafındaydım nedense L gittikten sonra g.tü başı dağıttı herif. Mangaka resmen "Off bu senaryoda bir kötü adam yok ama ben bu mangayı okuyacakları için bir kötü adam bulmalıyım" diyip Kira'yi seçip direkt öldürdü. O son bölümdeki delirmeleri falan. Benim bildiğim Kira ölüme de gidiyor olsa poker face durur sessiz kalma hakkını kullanırdı. Ayrıca asla o kadar tedbirsiz ve emin olmadan iş çevirmez ve asla kimseye tam güvenmezdi.

Misa'dan en başından beri sevemedim ta ki Light'ın ölümünden sonra onu gökdelenin tepesine çıktığını görüp intihar edeceğini anladık ya... O kızı o an sevdim. Sallamışım Yuno'yu gördüğüm en aşık kızdı.

İçimi döktüm gidiyorum.

Bu arada ben bunun kadar gıcık bölümleri olan bir anime izlemedim. Bir bölüme başlayınca bitirene kadar gözlerini kırpamıyorsun ama bölümlerin sonu diğer bölümleri izletmeye yönelik değil "tamam bu dava burda bitti yarın izlesem de olur" modunda. Sırf bu nedenden üç ay arayla izledim. Tabii izlemeden önce kimlerin öleceğini de bildiğim için hiç izleyesim gelmemişti.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

L sevilmez mi..Sen benim tek arkadaşımsın diyip ona masaj falan yaptı ve öldü ya..Öyle bir ağladım ki..Dona kaldım.Kiraya o zaman çok küfür ettiydim.Misanın aşkı bir başka..Çok sevdi çook..Ölecek kadar çok.Ağlattın beni gene..

Diyorum işte sevmiyorum. Bir kere Light'ı arkadaş olarak görmesi bile hata. İşine duygularını karıştırmamalı, amacından sapmamalıydı. Light'ı arkadaş olarak görüyorsa ona güveniyor demektir bu da "Senin Kira olmandan şüpheleniyorum" demesiyle çelişir. Ayrıca bütün hareketlerine kıldım ben onun. Tipi de ayrı emo gibi zaten. Yakışıklı da değildi fangirl'ler nesini seviyorsa...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra...

L nin ölümüyle birlikte saçmalama yoluna girmiş olsa da, pek çok şeyi sorgulamamı sağlamıştı death note zamanında, o yüzden yeri bende çok ayrıdır. Bitirdiğimde 8. sınıfa gidiyordum, ve gerçekten, adaletle ilgili bazı soruları kendime sormamı sağladı. Bir kaç olay daha yaşadım bu arada, -animelerden bağımsız olarak tabii ki- ve kişiliğimin önemli bi dönüm noktasını yaşadım. 14 yaşında izlendiğinde -ki akıl yaşım 12 bile değildi bence o dönemde, vücudum 16 gibi dursa da- ciddi bi dönüm noktası yaratabiliyor bu anime.

ha bi de, liseye başlayınca da değişen şeyler de var.

nasıl bir değişim yaşadığıma da gelince, ilk 8 i nur cemaatinde okumuştum, hocalarım da aşırı bağnaz, dinci ve milliyetçiydi. Bazı şeylerden sıyrılmam gerekiyordu, bir bu anime, iki internetten tanıştığım biri, üç kuzenim, dördüncüsü de lise 1 de yaşadığım bir tartışma. Akıllanma sürecine girmem ve adalet anlayışımın kökten değişmesinde etkilidir kısacası. tek etken bu değil gerçi, ama olsun. ^_^

evet, sanatsal boyutuyla değerlendirirsek L nin ölümüyle sıçıp sıvadı ama benim sıçıp sıvadığım at gözlüklerimi de çıkarmaya yardımcı oldu.

beni de Code Geass çok etkilemişti, Death Note'u izleyeli daha 1 sene bile olmadı o yüzden öyle büyük bi değişim yaşamadım sanırım :D

o değişimi lise 1-3 arası FEM dersanesine gittikten sonra yaşamıştım ben. şu anki ev arkadaşım da FEM dersanesine gitmiş benim gibi, 2miz de ateistiz. böyle garip etkileri oluyor cemaatin nedense.

Code Geass biraz daha farklı gelmişti bana. daha çok adalet falan değil de, insanların kardeşliği - dünya barışı vs. konularında daha farklı düşünmemi sağlamıştı. burda yazmasam daha iyi, siyasete girmek gibi olcak :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.