Jump to content

Map Anime Yorumluyor | 06 | Death Note |

Önerilen İletiler

Uzun süredir aranızda değildim, yavaş yavaş dönüyorum! :D

Herkese merhaba, ve Map'in geyikli anime yorumlama şeysinin 6. Bölümüne hoş geldiniz!

Bugün'ün animesi , (TamamArtıkİstemeyiBırakınAlınYorumluyorumHeTamam) Death Note!

Resmi ekleyen

Öncelikle şunu söyleyeyim, Death Note anime olduğunu bilerek izlediğim ilk animeydi . Onun sayesinde anime izlemeye ve animeyi sevmeye başladım denebilir. Ama şimdi yıllar sonra bir anime yorumlayıcısı olarak ona kazık atmayacağım anlamına gelmez > :D .

Öncelikle Anime'nin konusu, Yagami Light adlı bir çocuk, dünya'nın işleyişinden , suçlardan , sayısız ölümden bıkmış. Hayatın boş olduğunu düşünürken, okulda gökten bir defter düştüğünü fark ediyor. Okul çıkışında gidip o defteri alıyor. Üstünde "Death Note" yani ölüm defteri yazdığını fark ediyor. İçini açtığında karşısına kurallar çıkıyor. İlk olarak "Bu deftere adı yazılan kişi ölür" . Yazıyor. Light önce bunun bir şaka olduğunu zannediyor ama yinede içinde bir ümitle onu eve götürüyor. Odasına çıktığında televizyonda , bir adamın birkaç anaokulu çocuğunu kaçırdığı haberini görür. Televizyonda adamın ismi gözükünce Light , "Nede olsa o bir suçlu, zaten ölecek." deyip , deftere adamın ismini yazar ve adam ölür. Bunun üzerine Light önce şok olur, ardından kendi kendine biraz düşünür ve bir karar alır. Dünyadaki neredeyse bütün suçluların isimlerini yazarak onları öldürecektir. Böylece herkes suç işlemekten ve ölmekten korkacak ve dünya barış dolu bir yer olacaktır. Ama bu yolda Light'ın geçmesi gereken belirli engellere olacak bazı şeyler var.Kesinlikle izlenmesi gereken bir anime bence , tabi sizin seçiminiz :D

Bu kısmdan sonrası senaryo ve hikaye hakkında bilgi (spoiler) vermektedir. Eğer seriyi izlemediyseniz okumanız önerilmez.

L benim hayranlık duyduğum ilk havalı karakterdi ^.^ . Adamın oturuşu falan bile şekildi. Onun gibi oturup animenin bölümlerini bitirdiğim günleri hala hatırlıyorum. Annem ne çizgi filmi izliyon falan diyordu ouahfwyıagıaw. Onun gibi zeki olup numara yapan tipleri çok severim Death Note izlediğimden beri. Light'da aynı şekilde. 2 Zekinin savaşı gibi birşeydi. Ryuk'un elma hastalığı ve onun gibi şeyler seneler sonra hala aklımda :D . Anime'nin çizimleri yılına göre gayet güzel bana göre.Senaryosu gerçekten hoş bir animedir kendileri. İlk sezon harikaydı bana göre. L'in ölümüne her ne kadar üzülsem de, Light'ın hafızasını silme numaraları, ve Misa, Misa,Misa,Misa! :D . Misa'yı çok severdim ve hala en çok sevdiğim kız karakter sayılabilir. Şu an Rika, Yuno ve Misa savaşıyor hatta :P . Dediğim gibi, 1. Sezon çok güzeldi, ancak ondan sonra Near (Near'dı galiba, ismini bile takmıyorum) gelince çok pis kıl olmuştum , bana göre çok düşük bir karakterdi, L'in çakmacılığını yapmaktan başka birşey yapmıyor gibi geliyordu bana şu herif. Anime'nin openingleri de gayet güzel bu arada. Maximum the Hormone dinlemeye başlamama da sebep olmuştur Death Note. Final sahnesi her ne kadar biraz saçmaya kaçmış olsada affedilebilir yapım olmuştur ve benim kalbimde ilk animem olarak yer edinmiştir. Her ne kadar çizimleri düşük olsada, bazı yerlerde ufaktan da olsa senaryo delikleri olmuş olsada benden zorda olsa geçmiş olan bir animedir.

Yine kısa kesiyorum çünkü çok tembel bir forumuz ve kimse uzun şeyleri okumayı sevmiyor! :P . Değerlendirmeye geçelim!

Final Oylama:

İçerik : 8.5/10

OST : 8/10

İzlenilebilirlik : 8.5/10

Senaryo : 8/10

Çizim : 7/10

Karakterler: 9/10

Genel: 8/10

Kesin bir olay çıkıcak yorumlarda, hayırlısı be gülüm :D . Okuyan yada okumayan, beğenen yada beğenmeyen herkese teşekkürler, görüşürüz!

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 21
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Uzun süredir aranızda değildim, yavaş yavaş dönüyorum! :D Herkese merhaba, ve Map'in geyikli anime yorumlama şeysinin 6. Bölümüne hoş geldiniz! Bugün'ün animesi , (TamamArtıkİstemeyiBırakınAlınYoru

beni de Code Geass çok etkilemişti, Death Note'u izleyeli daha 1 sene bile olmadı o yüzden öyle büyük bi değişim yaşamadım sanırım :D o değişimi lise 1-3 arası FEM dersanesine gittikten sonra yaşamışt

madem konusu açılmış, içimi boşaltmam lazım :D Spoilers... Spoilers Everywhere...

Bütün sevdiğim karakterler Tatlı seviyor :ph34r:

Bakınız: L,Dante,Gintoki...

Konu Death Note olunca baştan sona okudum :D

Yorumum Spoiler içerir gençler bilginize...

Öncelikle bende animelere Death Note'la başladım,nasıl etkilediyse artık başlayış o başlayış :D

Yorumlarını ben çok mantıklı buldum.Benim içinde L öldükten sonra anime etkisini kaybetmişti.Final sahnesini de zayıf bulduğumu itiraf etmem gerek ama her halükarda anime güzeldi konusuyla,Ostlarıyla,İlk Opening'i ile...

Bu arada karşı çıkan olabilir ama ben hala Kiranın dünya görüşüne hak veririm :ph34r: Mantıklı bulduğumuda söyleyebilirim :ph34r:

Neyse;

Bittikten sonra nasıl etkisine girdiysem okulda deftere değişik şekilde yazılar yazıp çiziyordum :D

Resmi ekleyen

Birde Mangaka bütün dedektifleri alfabeden seçmişti...L-M-N falan... :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

:D Güzel Yorum :) Ellerine sağlık :D

Teşekkürler :D

Bütün sevdiğim karakterler Tatlı seviyor

Bakınız: L,Dante,Gintoki...

Konu Death Note olunca baştan sona okudum

Yorumum Spoiler içerir gençler bilginize...

Öncelikle bende animelere Death Note'la başladım,nasıl etkilediyse artık başlayış o başlayış :D

Yorumlarını ben çok mantıklı buldum.Benim içinde L öldükten sonra anime etkisini kaybetmişti.Final sahnesini de zayıf bulduğumu itiraf etmem gerek ama her halükarda anime güzeldi konusuyla,Ostlarıyla,İlk Opening'i ile...

Bu arada karşı çıkan olabilir ama ben hala Kiranın dünya görüşüne hak veririm . Mantıklı bulduğumuda söyleyebilirim :ph34r:

Neyse;

Bittikten sonra nasıl etkisine girdiysem okulda deftere değişik şekilde yazılar yazıp çiziyordum :D

Resmi ekleyen

Birde Mangaka bütün dedektifleri alfabeden seçmişti...L-M-N falan... :D

Kenks resim gözükmüyor .s

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

2-3 yıl önce (Daha animenin ne demek olduğunu bilmiyorken) live actionlarını izlemiştim. Filmin etkisi büyüktü. :)

Sonra filmin animesinin olduğunu farkettim (Çizgi filmmiş deyip geçmeseydim şu an anime izliyor olmazdım.Çünkü:Filmde olayları L çözüyor.Animedeki son beni hayal kırıklığına uğratırdı.)

Geçtiğimiz yaz ilk Naruto'yla animelere başladıktan sonra Death Note'yi fark edip izledim neler olucağını bildiğim halde sıkılmadan izlemediğim tek animedir yine de. Bende yeri başkadır Sonunu saymazsak. :P

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Eline sağlık. Kira adamın hasıdır. Karizma akıyor adamdan resmen. Haklıydı da ama L-Near ikilisi yüzünden amacını gerçekleştiremedi adam bir türlü. :( Ama L öldüğü zaman ne sevinmiştim ya. :D

Edit: GC'yi iyice ezmeni bekliyorum, izlemeyenler için iyi olur sonra izleyipte hayal kırıklığı yaşamasınlar. :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

madem konusu açılmış, içimi boşaltmam lazım :D

Spoilers... Spoilers Everywhere...

çoğu kişinin aksine Death Note'u animeye başladıktan 6-7 ay sonra izledim ben :D 2 kere başlamayı denedim, 2sin de de daha başında bıraktım çünkü çok sürükleyici görünmedi gözüme. 3. deneyişimde bir başladım, sonuna kadar aralıksız izledim.

ben Kira'cıyım arkadaş(kiracı...) :D adamın büyük ve doğru bir amacı var, L gibi çocukça bir hırs yapıp("o adam suçlu, onu yakalayacağım." halbuki animede kendisi de Kira'nın amacının doğru olduğunu itiraf ediyor bir kaç kere) kendini avutmuyor. Kira Dünya'yı değiştirip ütopik bir yer haline getirmeyi hedefliyor, ki L / N olmasaydı bunu başaracaktı da. her ne kadar çok zeki olsa da L önsezileri doğrultusunda insanlara önyargıyla yaklaşıp direkt etiket koyabilen vasat bir dedektif bana göre. önsezilerinin doğru olması bir şeyi değiştirmez, insan hayatıyla uğraşırken varsayımlara güvenmek doğru değil.

ha L ölünce sevinmedim, çünkü beklenmedikti benim için, bayağı şaşırdım hatta. ve iyi ki de sevinmemişim, animenin devamı sürükleyiciliğini yitirmişti bana göre. ben Kira vs. L çatışmasını seviyormuşum meğer izlerken :D

hele finali... yahu bu Kira, L'i öldürdüğü zaman bile başkaları karşısında sakinliğini bozmadı da g.tü b.klu bir veledi yenince niye kendinden geçti ? mangaka bu mantık hatasını nasıl görmezden gelebildi ? ha bir de zaten Kira'nın yenilme şekli öyle saçmaydı ki. o ana kadar her şey bir mantık doğrultusunda, sebep-sonuç ilişkisiyle ilerledi ama finalde Near resmen "şansına" Kira'yı yendi. akıl oyunlarının ilahının döndüğü bir animenin finali "şans" işi bitti yani.

Death Note pek sevmem, Code Geass/Steins;Gate çok daha iyidir bana göre.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

madem konusu açılmış, içimi boşaltmam lazım :D

Spoilers... Spoilers Everywhere...

çoğu kişinin aksine Death Note'u animeye başladıktan 6-7 ay sonra izledim ben :D 2 kere başlamayı denedim, 2sin de de daha başında bıraktım çünkü çok sürükleyici görünmedi gözüme. 3. deneyişimde bir başladım, sonuna kadar aralıksız izledim.

ben Kira'cıyım arkadaş(kiracı...) :D adamın büyük ve doğru bir amacı var, L gibi çocukça bir hırs yapıp("o adam suçlu, onu yakalayacağım." halbuki animede kendisi de Kira'nın amacının doğru olduğunu itiraf ediyor bir kaç kere) kendini avutmuyor. Kira Dünya'yı değiştirip ütopik bir yer haline getirmeyi hedefliyor, ki L / N olmasaydı bunu başaracaktı da. her ne kadar çok zeki olsa da L önsezileri doğrultusunda insanlara önyargıyla yaklaşıp direkt etiket koyabilen vasat bir dedektif bana göre. önsezilerinin doğru olması bir şeyi değiştirmez, insan hayatıyla uğraşırken varsayımlara güvenmek doğru değil.

ha L ölünce sevinmedim, çünkü beklenmedikti benim için, bayağı şaşırdım hatta. ve iyi ki de sevinmemişim, animenin devamı sürükleyiciliğini yitirmişti bana göre. ben Kira vs. L çatışmasını seviyormuşum meğer izlerken :D

hele finali... yahu bu Kira, L'i öldürdüğü zaman bile başkaları karşısında sakinliğini bozmadı da g.tü b.klu bir veledi yenince niye kendinden geçti ? mangaka bu mantık hatasını nasıl görmezden gelebildi ? ha bir de zaten Kira'nın yenilme şekli öyle saçmaydı ki. o ana kadar her şey bir mantık doğrultusunda, sebep-sonuç ilişkisiyle ilerledi ama finalde Near resmen "şansına" Kira'yı yendi. akıl oyunlarının ilahının döndüğü bir animenin finali "şans" işi bitti yani.

Death Note pek sevmem, Code Geass/Steins;Gate çok daha iyidir bana göre.

Bana göre Kira en sonunda kafayı güçle bozduğu için öyle bir şey yaptı. Ama neyse

Bu arada ilk 10'da görünce Chuunibyou demo Koi ga Shitai'ye başladım. 5. Bölümdeyim şu an, bu anketin 1.'sinden sonra onu yorumlayacağım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.