Jump to content

Anime ve manga çizimleri

Morgion

Önerilen İletiler

bleach'ın mangası benim hoşuma gidiyor aslında... karakterler daha büyük oluyor ve yüz ifadeleri daha belirgin...

(güzel paylaşım ;))

En kolay okunan manga olduğundandır.Japonlar manga okumaya alışkın olduğundan bleachi resim kağıdı olarak değerlendiriyorlar. :)
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 23
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Konuya mangadan giriyorum. Perspektif ve çizim ölçülerine göre bir mangakanın kalitesi beli olur. Animelerde gördüğümüz efektler, bazı animelerin çizimlerini göze hoş hale getirir. Perspektif konusu

Biraz bilindik serilerin çizimlerine değinmek gerekirse Animenin yeni teknoloji efektleri ile çok övülen naruto. Çizimleri en basit mangalardan biri diyebiliriz. Hiç ayrıntıya inmeyen mangakam

Genişleticem de şimdi bunu okumaya bile üşenen çıkabilir. Yarın ya da haftasonu iyice ayrıntıya inerim. Gerçekten anime izleyipte çizim konusunda bilgisiz insan o kadar çok ki. Bir de bilgiliymiş gibi

Çizim işi gerçekten zor. One piece temalı olsa da burda gösterdiğim gantz resmi ile,gantzın mangakasına saygı duyulmalı mesajıda vermiyor değilim :D

Aslında Gantz 'ın çizimleri bilgisayardan yapılıyor. Yani zor da o kadar da değil :)

Ayrıca bilgilendirme için teşekkürler. Birazcık daha ayrıntılı bir bilgi sunmanı bekleyeceğim ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Gantz aylık çıkıyor,çizimler ilk el ile bilgisayar ile de düzenlemeler yapılıyor. Bazı mangakalar asistanlar yerine bunu tercih etmekte :)

Mesela bak profilinde sao yu gördüm. Çizimleri basit olana örnek olur.(gerçi 100lerden sonra mı ne haftalık çıktığı da oldu.)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Biraz bilindik serilerin çizimlerine değinmek gerekirse

Resmi ekleyen

Animenin yeni teknoloji efektleri ile çok övülen naruto. Çizimleri en basit mangalardan biri diyebiliriz. Hiç ayrıntıya inmeyen mangakamız iyi bir hikaye yazsa da,çizim konusunda kolaya kaçan biri. Dövüşlerde çizdiği efektler karalama gibi dursa da,animesinde böyle değildir.

Resmi ekleyen

Paneleri ortalama bir büyüklükte tutan mangaka,dövüş sahneleri dışında pek uğraşmaz. Mürekepleme ve efektleri asistanlar hal ettiğinden,mangaka bu sayfaya en fazla yarım saat ayırmıştır.

Resmi ekleyen

Metal şarkısı besteleyenler 2 gruba ayrılırlar. Nakarata yatırım yapanlar veya bütün şarkıyı ele alanlar. Naruto yatırımını nakarata yapıyor,önemli sahneleri özenli çizerken, geçiş sahnelerine önem vermiyor. Ve gözden kaçan ayrıntıları çizmiyor. Dikkat ederseniz sakuranın ayakabısı burada yok.

Bleach için çizimlere gelirsek;

Resmi ekleyen

Bleach'in karakter tasarımları fena değil,kıyafet tasarımları konusunda en iyilerinden ama perspektif konusunda çok kötü. Panelerini çok büyük çizen mangaka,işi hep asistanlara atar diyebiliriz. Bazı karakterlerde yaptığı hatalar çok barizdir özelikle rukia. Siyah renkler birbirine karışmasın diye genelikle beyaz bir çizgi görürüz. Bu bazı şeylerin karışmaması için yapılsa da bleach bunu çoğu zaman yapmıyor.(zor bir şey de değil trollük olsun diye mi yapmıyor anlamış değilim)

Karakterleri küçük çizince,oranı pek tuturamıyor.Gördüğünüz gibi yüzü çizmeyi unutmuş yetiştirmeye çalışıyordu galiba. Bu bölüm de asistanlar yardım etmediğinden bu kadar bariz hatalar yapmasını önemsememek lazım olsa da,boş görünmesin diye efekt çizmek hiç hoş değil.

Resmi ekleyen

Arka plan yapmayan mangaka paneleri hep efektler ile dolduruyor. Bu efektleri ise asistanlar yapıyor.Mürekeplemeyi de asistanlar yapıyor. Painte alın resmi ve bütün siyah olan yerleri çıkarın,efektleri de çıkarın ne kaldı geriye?

Yan karakterleri acele ile çiziyor zaten.

Ama ilgnçtir ki,manga satılsın diye olan renkli sayfaları gerçekten güzel çizer,hatta en iyi renkli sayfa ödülünü aldığı sayfa;

Resmi ekleyen

En İyi Saç Stili

Bleach

En İyi Kostüm Dizaynı

Bleach

Bu ödülleri de almıştır mangaka. İchigoya özenmiş mangaka ona lafımız yok :D

Şimdilik bu kadar günceledim. Okuyanların ayırdığı zamana teşekür ederim. :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Ben karakter tasarımlarını seviyorum zaten bunun için ödül de almıştı. Benim kastım kubo çizim bilgisi kötü olan bir mangaka abartılıyor sadece. Artık bu işi sadece para için yaptığını düşünmekteyim. Gray-man'e şöyle bir baktım da,arka plan yapıyor ama sıradan bildiğimiz temel arka planlar. Kendi tasarımı yapan pek yok zaten. Skypia alabasta sonbody gibi tamamen kendi evrenin özgün arka plan yapan tek oda var.(op mangakası) Ekleme yaptığımda naruto ve bleachten kesintiler yapmayı düşünüyorum. Fairy tail de tasarım konusu için göstersem fena olmaz.

aslında okurken arka plana pek dikkat etmem daha çok karakterlere önem veririm duruşlarına filan ama arka plan olmayıncada güzel olmuyor açıkçası. bleach in mangasının son bölümü iyiydi daha çok yazı vardı kubo da yetenek olmasa karakterleri bu kadar özgün tasarlayamazdı bence. d gray-man daki çizimlerin bazıları sıradan ama bence çok orjinal tasarımlarıda var. bende manga çizmeye çalışıyorum daha arka planları çizmedim ama cidden zor :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

aslında okurken arka plana pek dikkat etmem daha çok karakterlere önem veririm duruşlarına filan ama arka plan olmayıncada güzel olmuyor açıkçası. bleach in mangasının son bölümü iyiydi daha çok yazı vardı kubo da yetenek olmasa karakterleri bu kadar özgün tasarlayamazdı bence. d gray-man daki çizimlerin bazıları sıradan ama bence çok orjinal tasarımlarıda var. bende manga çizmeye çalışıyorum daha arka planları çizmedim ama cidden zor :)

Yetenek yok derken,japonya da adamlar 3 yaşından itibari ile çizmeye başlıyor. Asistanlık dönemini geçtikten sonra çizim konusunda problemleri pek kalmıyor. Ama perpektif meselesi yeteneklerini sergiledikleri yer dediğim gibi,herkes yapamaz arka plan ve paneleri küçük tutmayı. Yapamıyacağına yapmamak daha iyi bundan takdir ediyorum. :D

edit=bufün konuyu genişleticem inşalah zaman bulursam. İlgi gördü gibi

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yetenek yok derken,japonya da adamlar 3 yaşından itibari ile çizmeye başlıyor. Asistanlık dönemini geçtikten sonra çizim konusunda problemleri pek kalmıyor. Ama perpektif meselesi yeteneklerini sergiledikleri yer dediğim gibi,herkes yapamaz arka plan ve paneleri küçük tutmayı. Yapamıyacağına yapmamak daha iyi bundan takdir ediyorum. :D

edit=bufün konuyu genişleticem inşalah zaman bulursam. İlgi gördü gibi

evet gerçekten yetenek istiyor :) konuyu genişletmeni bekliyorum ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.