Jump to content

Zodiac Hackers (Unutamayacağınız Bir FF) 22/24 (2.Sezon Başladı! Yeni Bölüm Geldi!)

Çevirmen-J

Önerilen İletiler

• Yanıtlar 99
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhaba Arkadaşlar, sonunda bu konuyu açtığıma çok memnunum :D Bayağıdır üzerinde çalıştığım bir hikaye. Sonu belli ve tam olarak 2 sezon. Fakat öyle bir FF olacak ki unutamayacağınızı garanti ederim

Konu yazmamışsın amaçları ne bunların ? Anlatıma gelince 1.kişinin ağzından anlatmışsın :D anlatımın güzel olmasada 1.kişinin ağzından anlatmak acemilerin işi bence...

Güzel bir şeye benziyor,takip edeceğim. Ama anlatımın da ve cümlelerinde hatalar var. Örneğin 3.bölümde 3.şahıs kullanmana rağmen "... fakat kalbimin " diye yazmışsın. Veya bir paragrafta da " kafasın

Yeni Bölüm eklendi :D Bu arada, eğer konuya yeni bölüm eklendiğinde anında haberdar olmak istiyorsanız, konuyu takip et butonuna basmanız yeterli :D Ve tabi ki yorumlarınızı eksik etmeyin :D Sizden yorumlar istiyorum ki, bu FF'yi mükemmeliyete ulaştırabileyim :D

Bu arada, işler bundan böyle karışmaya başlayacak haberiniz olsun :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

"Terazinin o günkü "Hakaret" sabrını doldurmuştu"

hakaret sabrı demen biraz garip olmuş onun yerine hakaret sınırı dersen daha iyi olabilir

"Boğa sırtını Teraziye doğru verdi ve yürümeye başladı."

sırtını teraziye doğru döndü dersen daha iyi olur çünkü teraziye yaslanış gibi anlaşılabilir. ilk başta boğa teraziye yardım ediyor sanmıştım ta ki bi sonraki cümleyi okuyana kadar :D

çok güzel yazmışsın devamını bekliyorum ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

hakaret sabrı demen biraz garip olmuş onun yerine hakaret sınırı dersen daha iyi olabilir

sırtını teraziye doğru döndü dersen daha iyi olur çünkü teraziye yaslanış gibi anlaşılabilir. ilk başta boğa teraziye yardım ediyor sanmıştım ta ki bi sonraki cümleyi okuyana kadar :D

Yorumun için teşekkür ederim :) Bir sonraki bölüme böyle hatalar yapmamayı denerim ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Harika olmuş devamını bekliyorum :D Umarım en kısa zamanda devamı gelir :)

Yeni bölüm eklendi... Dün sitede arıza olduğu için koyamamışdım :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Henüz ilk 3 bölümü okuyabildim... Aslında hepsini okuyup yorum yazacaktım ama ilk 3 bölümü unuturum diye şeettim :D

Karakter tanıtımlarına değinmek istiyorum öncelikle: Karakterlerin hemen hepsi taşıdıkları zodiac burcunun özelliklerini taşıyor.. Bu çok ilgimi çekti.. Yalnız boğa ile balığı samimi yapman biraz garip geldi :D Bir de kovalar o kadar gizemli olmazlar :D

FF'in konusuna gelince çok orijinal bir konusu var. Bilimkurgu ve bilgisayar programcılığı gibi bir şeyle nasıl cennete gidilecek merak ettim doğrusu.. Çok ilgi çekici olmuş...

Anlatımın da değişik... Birden fazla anlatıcı kullanmak pek yapılan bir şey değil... Ancak FFinin gidişatına göre bence sadece 3. ağızdan yazman daha güzel olur... Terazinin düşüncelerini katman olayı daha da karmaşıklaştırıyor.. Çünkü FF inde ki karakterler bayağı kalabalık...

Biçim olarak da daha büyük harfler kullanırsan gözü yormaz ^_^

Sana genel anlamda vereceğim tavsiye de şu: İlerde çok güzel bir kitap olur bu.. Hatta kitaptan öte bir dizi senaryosu için biçilmiş kaftan... Bunu değerlendir fırsatın varsa ilerde.. Ancak FF ini yazdıktan sonra sakla.. Bir kaç yıl sonra tekrar gözden geçir.. Ben şu an eksik gedik söyleyecek seviyede değilim bazı konularda buna da hakkım olduğunu düşünmüyorum ama bir kaç yıl sonra senin ekleyeceğin ve düzelteceğin şeyler olacaktır... Ve fırsatın varsa kesinlikle değerlendir... Dediğim gibi çok iyi bir dizi senaryosu olur...

Ha çalınmamasına da dikkat et yani :D :D

Neyse destan yazdım sadece ilk 3 bölüme :D diğer bölümleri de sınavdan sonra okuyacağım... Eline sağlık ^_^

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Henüz ilk 3 bölümü okuyabildim... Aslında hepsini okuyup yorum yazacaktım ama ilk 3 bölümü unuturum diye şeettim :D

Karakter tanıtımlarına değinmek istiyorum öncelikle: Karakterlerin hemen hepsi taşıdıkları zodiac burcunun özelliklerini taşıyor.. Bu çok ilgimi çekti.. Yalnız boğa ile balığı samimi yapman biraz garip geldi :D Bir de kovalar o kadar gizemli olmazlar :D

FF'in konusuna gelince çok orijinal bir konusu var. Bilimkurgu ve bilgisayar programcılığı gibi bir şeyle nasıl cennete gidilecek merak ettim doğrusu.. Çok ilgi çekici olmuş...

Anlatımın da değişik... Birden fazla anlatıcı kullanmak pek yapılan bir şey değil... Ancak FFinin gidişatına göre bence sadece 3. ağızdan yazman daha güzel olur... Terazinin düşüncelerini katman olayı daha da karmaşıklaştırıyor.. Çünkü FF inde ki karakterler bayağı kalabalık...

Biçim olarak da daha büyük harfler kullanırsan gözü yormaz ^_^

Sana genel anlamda vereceğim tavsiye de şu: İlerde çok güzel bir kitap olur bu.. Hatta kitaptan öte bir dizi senaryosu için biçilmiş kaftan... Bunu değerlendir fırsatın varsa ilerde.. Ancak FF ini yazdıktan sonra sakla.. Bir kaç yıl sonra tekrar gözden geçir.. Ben şu an eksik gedik söyleyecek seviyede değilim bazı konularda buna da hakkım olduğunu düşünmüyorum ama bir kaç yıl sonra senin ekleyeceğin ve düzelteceğin şeyler olacaktır... Ve fırsatın varsa kesinlikle değerlendir... Dediğim gibi çok iyi bir dizi senaryosu olur...

Ha çalınmamasına da dikkat et yani :D :D

Neyse destan yazdım sadece ilk 3 bölüme :D diğer bölümleri de sınavdan sonra okuyacağım... Eline sağlık ^_^

Yahu ilk 3 bölümle ilgili herhangi birşeyden bahsetmemişsin ki, bitirdikten sonra yazsaydın ne değişeçekti ^^

Kova konusunda katılıyorum yanlız. Bizler genelde mantıkçı, saf ve ezilen rollerinde oynarık :)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Forum Admin

Yahu ilk 3 bölümle ilgili herhangi birşeyden bahsetmemişsin ki, bitirdikten sonra yazsaydın ne değişeçekti ^^

Kova konusunda katılıyorum yanlız. Bizler genelde mantıkçı, saf ve ezilen rollerinde oynarık :)

Okurken 4. ölümden başlayacaktım ve o an aklıma gelen şeyleri hep unutmuş olacaktım :) dün ben kaç saat ders çalıştım biliyon mu <_< :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.