Jump to content

Zodiac Hackers (Unutamayacağınız Bir FF) 22/24 (2.Sezon Başladı! Yeni Bölüm Geldi!)

Çevirmen-J

Önerilen İletiler

inanmam takılmam burç zımbırtılarına ama baş karakterin benimle aynı burç olması ve diğer özellikleriyle de kendime yakıştırmamdan ilgimi çektin :D okuyorum bakalım

BÖLÜM1: ilk bölümlerin kısa olması okuyucunun gözünü korkutmadan hikayeye alıştırmak için iyi bir yöntemdir. Ancak çok kısa kesmişsin ve atlamalar var. Daha az önce kız koşuyyorken birden sarılıp görüştüler ve hiçbirşey olmamış gibi yürümeye başladılar. Aklına birşey gelmiyorsa bile araları biraz daha doldurmanı tavsiye ederim.

Bölüm2: Tarzına karışmak istemem ama şahıstan anlatman şart mı? Dışarıdan anlatsan daha tutarlı durur gibi. Onun dışında konusuna özelliklerine evrene dair bir fikrim olmadığı için burada kesiyorum :)

yorumlar hakkında 2 tavsiyem var.

1-Eğer hikayenden ve tarzından eminsen yorumlara bakma. İlerledikçe açılacak demektir.

2-yorumlarımı kendini geliştirmen umuduyla söyledim bir art niyet arama :)

son olarak madem bitmiş bir hikaye kesinlikle sonunu görmek istiyorum kolay gelsin

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 99
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Merhaba Arkadaşlar, sonunda bu konuyu açtığıma çok memnunum :D Bayağıdır üzerinde çalıştığım bir hikaye. Sonu belli ve tam olarak 2 sezon. Fakat öyle bir FF olacak ki unutamayacağınızı garanti ederim

Konu yazmamışsın amaçları ne bunların ? Anlatıma gelince 1.kişinin ağzından anlatmışsın :D anlatımın güzel olmasada 1.kişinin ağzından anlatmak acemilerin işi bence...

Güzel bir şeye benziyor,takip edeceğim. Ama anlatımın da ve cümlelerinde hatalar var. Örneğin 3.bölümde 3.şahıs kullanmana rağmen "... fakat kalbimin " diye yazmışsın. Veya bir paragrafta da " kafasın

inanmam takılmam burç zımbırtılarına ama baş karakterin benimle aynı burç olması ve diğer özellikleriyle de kendime yakıştırmamdan ilgimi çektin :D okuyorum bakalım

BÖLÜM1: ilk bölümlerin kısa olması okuyucunun gözünü korkutmadan hikayeye alıştırmak için iyi bir yöntemdir. Ancak çok kısa kesmişsin ve atlamalar var. Daha az önce kız koşuyyorken birden sarılıp görüştüler ve hiçbirşey olmamış gibi yürümeye başladılar. Aklına birşey gelmiyorsa bile araları biraz daha doldurmanı tavsiye ederim.

Bölüm2: Tarzına karışmak istemem ama şahıstan anlatman şart mı? Dışarıdan anlatsan daha tutarlı durur gibi. Onun dışında konusuna özelliklerine evrene dair bir fikrim olmadığı için burada kesiyorum :)

yorumlar hakkında 2 tavsiyem var.

1-Eğer hikayenden ve tarzından eminsen yorumlara bakma. İlerledikçe açılacak demektir.

2-yorumlarımı kendini geliştirmen umuduyla söyledim bir art niyet arama :)

son olarak madem bitmiş bir hikaye kesinlikle sonunu görmek istiyorum kolay gelsin

Evet çoktan kurgulanmış, bitmiş bir hikaye :D 2 sezonu var. İlk sezonda fazla bilgi vermeyerek sadece ana konularda durarak gideceğim. Şu anki konunun akışı biraz sıkıcı olabilir fakat sonlara doğru neler oluğunu görünce ve olayın sadece "Burçlar" veya "Hacker"lik konusunda olmadığını görünce zaten konunun ne kadar derin olduğunu anlayacaksınız :D

Birde bu hikayenin bir özelliği var... Diğer uzun seriler gibi sondan yazmaya başladım, yani 1. sezonda yaptığının, 2.sezonda açıklaması var :D

Bu arada eleştirisel taraflı yorum yapmanız beni kırmaz veya gücendirmez, aksine sonraki bölümde onu nasıl düzeltebilirim diye düşündürür :D (Bu lafı ettim diyede hep kötü yorumlar atmayın ha :D)

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Güzel bir şeye benziyor,takip edeceğim.

Ama anlatımın da ve cümlelerinde hatalar var. Örneğin 3.bölümde 3.şahıs kullanmana rağmen "... fakat kalbimin " diye yazmışsın. Veya bir paragrafta da " kafasını koşarken. " yazmışsın. Bunları düzenlesen daha iyi olur.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.