Jump to content

Steins;Gate # Tanıtım

Önerilen İletiler

O zaman Feyris'in babası D-mail sayesinde  o zamana kadar ölmedi ama ondan sonra ölücekti. daha yeni hatırladım ben sapma olayını, hatta sayaç falan vardı değil mi? Öyle bir şeylerdi o kadar dikkatli izlemiştim oysa olucak artık o kadar  :depressed2-onion-head-emoticon:  Diyebileceğim daha bir şey kalmadı sanırım benim hatırlamadığım şeyleri hatırladım . Umarım izledikten sonra aklında soru işareti bulunanlar yorumlardan yararlanmıştır :D 

Çok zevkli bir konuşmaydı. Eğer daha fazla bu şekilde konuşabilecek konu varsa seve seve konuşurum :D Bir-iki tanıtımını daha gördüm acaba onlara da atlasam mı?  :embarrassed2-onion-head-emotico  

valla bi sayaç vardı ama 0'a inmesi gerektiği dışında neyin nesi olduğunu ben pek çözememiştim :D yani neye göre artıyor falan :D bu yorumları bizden başka birinin okuycağından şüpheliyim ben, baya uzun oldu çünkü :D

tabii ki bakabilirsin, 2-3 tane daha olması lazım yanlış hatırlamıyorsam  :hehe-onion-head-emoticon: 

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 38
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

İlk yazım: http://forum.turkanime.tv/topic/4275-chuunibyou-demo-koi-ga-shitai-tanitim/ İkinci yazıma başlarken kendime daha fazla güveniyorum bu kez, daha güzel olacak eminim. Bir süredir bu animeye

Bu adamın bana verdiği anime tavsiyeleri hep etki bırakıcı, sürükleyici oldu. Şimdi güzel bir tanıtım hazırlamışsa güvenerek izlemek lazım.

Bende konusuna verdiğin puanı haklı görmüyorum. Aslında bence konuya değilde konu işlenişine puan vermen gerekirdi diye düşünüyorum. Mesela ben çiçekleri konu alıyım onu inciğini cinciğini çıkarır şah

valla bi sayaç vardı ama 0'a inmesi gerektiği dışında neyin nesi olduğunu ben pek çözememiştim :D yani neye göre artıyor falan :D bu yorumları bizden başka birinin okuycağından şüpheliyim ben, baya uzun oldu çünkü :D

tabii ki bakabilirsin, 2-3 tane daha olması lazım yanlış hatırlamıyorsam  :hehe-onion-head-emoticon: 

Bende takip ediyorum  :falling-asleep-onion-head-emoti  O sayaç hangi dünya çizgisinde olduğunu gösteriyordu. Sayılar arası fark ne kadar büyükse, değişim o kadar fazlaydı. Ve tüm dünyanın kaderini etkileyecek kadar büyük olaylarda 1 den büyük bir değerde değişiyordu. ilk başlarda 1,25976 gibi bir sayının ondalık kısmı değişip duruyordu. Ama hedefledikleri değişim çok daha büyüktü, ondalığı geçip baştaki tam sayıyı değiştirecek kadar büyük. Baştaki tam sayı halat oluyor. Ondalık kısım ise halatın içindeki ince iplikler.  :cool-onion-head-emoticon:

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ciddi ciddi hepsini okudun mu :D

Ayıpsın B) İşsiz olarak harbiden okudum yanlz üşenmeden :D

Bende takip ediyorum  :falling-asleep-onion-head-emoti  O sayaç hangi dünya çizgisinde olduğunu gösteriyordu. Sayılar arası fark ne kadar büyükse, değişim o kadar fazlaydı. Ve tüm dünyanın kaderini etkileyecek kadar büyük olaylarda 1 den büyük bir değerde değişiyordu. ilk başlarda 1,25976 gibi bir sayının ondalık kısmı değişip duruyordu. Ama hedefledikleri değişim çok daha büyüktü, ondalığı geçip baştaki tam sayıyı değiştirecek kadar büyük. Baştaki tam sayı halat oluyor. Ondalık kısım ise halatın içindeki ince iplikler.  :cool-onion-head-emoticon:

Ben ona kısaca şöyle bir açıklama getirmişdim.Onların yani mesajların atılmadığı ve zaman çizgisinin sapmadığı dünyayı 1.00000 bellersek kendi zamanlarının 25976 pareleline sapmışsın antığıydı.Yada başka bir değişle kelebek çoooook uzaklara uçmuş :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ama neye göre ne kadar arttığını tam çözememiştim ben :D ya galiba D-Mail'in ne kadar etkili olduğuna bağlı, mesela loto D-Mail'i o yüzden etkisiz oldu galiba. başındaki sayı da halat olabilir, mantıklı :D

Ayıpsın B) İşsiz olarak harbiden okudum yanlz üşenmeden :D

Ben ona kısaca şöyle bir açıklama getirmişdim.Onların yani mesajların atılmadığı ve zaman çizgisinin sapmadığı dünyayı 1.00000 bellersek kendi zamanlarının 25976 pareleline sapmışsın antığıydı.Yada başka bir değişle kelebek çoooook uzaklara uçmuş :D

antık ne demek Ercan :(

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

ama neye göre ne kadar arttığını tam çözememiştim ben :D ya galiba D-Mail'in ne kadar etkili olduğuna bağlı, mesela loto D-Mail'i o yüzden etkisiz oldu galiba. başındaki sayı da halat olabilir, mantıklı :D

antık ne demek Ercan :(

antık: Mantık kelimesinin m harfini basmayan klavye problemi :D

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Yanlış hatırlamıyorsam o D-mail de geri alınıyordu ya da birinin D-mail'ini geri alması loto olayını da etkiliyordu. Sanırım ama emin değilim bundan. 

Flood olduğu için özür dilerim 

Yok Loto 6 ya dair geri dönüş D-maillerinde hiç diyalog bile geçmiyor. Büyük ihtimal etkisiz olduğu içindir. Ama ne bilim bunu atlayacaklarını hiç sanmazdım. En azından bir açıklama getirebilirlerdi :D

Onun dışında diğer muhabbete gelirsek, Özay'ın yorumu açıklayıcı olmuş ama ben biraz daha açmak istedim. Şöyle ki, öncelikle SatellizerLB'nin bahsettiği 'Haru'nun kızı demişti ki "D-Mailler ile insan ilişkilerini değiştiremezsin." ' kuralı doğru sayarsak, ( ben hatırlayamadım seriyi tekrar izlemem gerek unutmuşum :D ) ve yine ölümleri engellemenin yolu sadece Steins;Gate, yani zaman çizgisini değiştirmek olduğunu düşünürsek, işte alfa dan betaya geçiş, şöyle bir tablo çıkacak.

İlk başta Beta'da iken, Kirusu ve Feyris'in babası ölü durumda,

Alfa ya geçince, Kirusu ölmüyor, ve Feyris'in isteği üzerine önce babasını geri getiriyor ve sonra D-mail geri alınca tekrar ölmüş oluyor. Yani, Feyris'in babasının geri gelmesi için zemin hazırlanmış önceden. Betadan alfaya bi geçiş olmuş, sadece işlem gerekiyordu. Ve aynı zaman çizgisinde yani alfadayken, önce babası geri geldi sonra malum sebepten tekrar gitti :D

Ve Alfa da iken Mayuri ölüyor : :(( Mayuri içinde Betaya geri dönüyorlar, Zaten Kirusuya da finalde nasıl kurtarıldığını biliyoruz.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra...

Hakikatten ilk 6 bölüm işkence gibiydi o kadar beğenisi, tavsiyesi olan bir seri nasıl sıkıcı olur diye bayağı bir kafa yormuştum. Sabret belki haklıdır bu kadar insan dedim öyle de oldu. Şuan izlediğim en favori serilerden birisi gözümde. İtiraf etmeliyim Okabe'nin gülüşüne hala gıcık oluyorum :D Onun haricinde gönlümde taht kurdu kendileri.

İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.