Jump to content

Shingeki no Kyojin

Önerilen İletiler

işin en kötü yanı şu dev'ler, ya bu kadar klişe bir hikaye olur mu, ilkokulda çocuklara verilen hikaye kitapları gibi, o yüzden 7 cüceler ile ilgilide bir anime yapsınlar demiştim :lol: zülkarneyn olayıda, kuran'da geçen hani yecüc mecüc denilen, kimi müfessirler tarafından dev'ler oldukları söylenen ve Zülkarneyn'in (Eren'in :lol: ), halkın yardım istemesi sonucunda devleri engellemek için yaptığı sed'ten (sur'dan) bahsetmektedir ;) bu animede oradan alınmış, tek fark burada devler sed'i aşıyor, eee tabi animeye aksiyon ve konu açmak için bunlar yecüc mecüc olayının sed'i aşmış versiyonunu kullanıyorlar :P tabi bunlar bu hikayeyi Tevrat'tan almışlardır, çoğu animede olduğu gibi ^_^ çünkü hahamlar, Tevrat'a daha fantastik,ilgi çekici olsun diye kendi kafalarına göre eklemeler yaptılar -_-

Kesinlikle haklısın,konu tam olarak orjinal değil miten ve kurandan kesitler var. Büyük bir esinlenme var,gerçi kendine özgü özellikler var baya ama öyle büyük bir artısı yok animenin. Hani en iyilerden örnek veriyorum,vagapundun çizimleri en iyisidir,one piece konuları çok derin işler etkiler seni,bleachte güzel tasarımlar vardır,naruto da güzel dövüşler vardır diye översin ya. Bu animenin öyle aham şaham bir artısı yok. He bu sene izlediğim en iyi anime bana göre ama,geçen sene sao nasıl abartıldıysa aynı mesele,bol bol reklamı olan bir seri,he saodan daha iyi katlarca hemde ama bir şeyi de abartmayın abi ya...
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• Yanıtlar 36
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Konuya en fazla mesaj yazanlar

Popüler mesajlar

Anime adı : Shingeki no Kyojin Anime Türü : Aksiyon , Dram , Fantastik , Süper-Güçler Bölüm Sayısı : 4/25+ Yapım Yılı : 2013 Özet : Yüzyıllar evvel insanoğlu devler tarafından yok olmanın eşiğ

Burdan beyenmeyen arkadaslara demissinizki sert çoçuk triplerinde dünyayı kurtarcam kofasında falan diyorsunuz çoçuğun gözü önünde annesi yenildi ne bekliyorsun devlerle çay partisimi versin ? :=)

openingi bile yetiyor :)

He bu sene izlediğim en iyi anime bana göre ama,geçen sene sao nasıl abartıldıysa aynı mesele,bol bol reklamı olan bir seri,he saodan daha iyi katlarca hemde ama bir şeyi de abartmayın abi ya...

katılmıyorum, bence bu senenin en iyisi Suisei no Gargantia, değil mi yani animelerde biraz zeka ışıltısı olsun, bir ütopya olsun. tabi bu animenin şirketi ve mangakası o kadar ünlü olmadığı için propagandası yapılmıyor, geri plana itiliyor tahminim <_<
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

katılmıyorum, bence bu senenin en iyisi Suisei no Gargantia, değil mi yani animelerde biraz zeka ışıltısı olsun, bir ütopya olsun. tabi bu animenin şirketi ve mangakası o kadar ünlü olmadığı için propagandası yapılmıyor, geri plana itiliyor tahminim <_<

İzlemedim onu,izlediklerim arasında dedim zaten :) bir bakarım ona da
İletiye bağlantı
Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

Sohbete katıl

Şimdi mesajını gönderebilir ve daha sonra kayıt olabilirsin. Bir hesabın varsa, hesabınla göndermek için şimdi oturum aç.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Önceki içeriğiniz geri yüklendi.   Editör içeriğini temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Konuyu Görüntüleyenler   0 üye

• Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...

Önemli bilgi

Forum kurallarımızı okudunuz mu? Forum Kuralları.